Liseye Sınavsız Geçiş

Açık Lise ve Mesleki Açık Lise 2.Dönem Kayıt Yenileme 4 Mart’ta Başlıyor

Sponsorlu bağlantılar

Açık Öğretim Lisesi yada Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nde kayıtlı olan öğrenciler, öğrenimlerine devam edebilmek için her dönem başında mutlaka kayıt yenileme işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt yenileme işlemi yeni kayıt olan öğrenciler için değil, önceki dönemlerden; aktif, donuk yada silik öğrenciler için geçerlidir.

2.Dönem için kayıt yenileme işlemleri 4 Mart – 15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır?

yeni_kayit_nasil_yapilir

1- Ziraat yada Halk Bankası’nın herhangi bir şubesine T.C. Kimlik no beyan ederek, 20 TL kayıt yenileme ücreti yatırarak dekontunuzu alın,

2- Kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız Halk Eğitim yada Mesleki Eğitim Merkezi’nin okul aile birliği hesabına 5 TL kırtasiye ücreti yatırın. (MAOL öğrencileri bu ücreti, yüz yüze eğitim aldıkları okulun hesabına +35 TL temrin ücretinin de ilave ederek yatıracak.) Dekontunuzu mutlaka alın.

3- Kayıt yenileme işleminin yapıldığı irtibat bürosuna dekontlarınızla birlikte gidin, (MAOL öğrencileri yüz yüze eğitim aldıkları kuruma gidecekler)

4- İlgili idari birim, dekontlarınızı alarak, Açık Öğretim Lisesi internet sistemi üzerinizden kayıt yenileme işleminizi yapacaktır.

5- Eğer adres, telefon, sınav yeri gibi bilgilerinizde değişiklik varsa bunu işleminizi yapan kişiye mutlaka bildirin. (Sınav tarihlerine 45 gün kalaya kadar sistem üzerinden kendinizde yapabilirsiniz.)

6- Dekontlar irtibat bürolarının bulunduğu okul müdürlüklerinde kalacaktır. Siz Kayıt Yenileme Belgenizi alarak, bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

7- Kayıt yenilemenin ardından 2.dönem için ders seçiminizi yaparak, bulunduğunuz yerdeki açık öğretim lisesi kitap dağıtım merkezinden kitaplarınızı alabilirsiniz.

Not: Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAOL) öğrencileri 2.dönem öğretime başladıktan sonra kayıt yenileme işlemi yaptırabileceklerdir. 

 

 129 Yorum Yapılmış.

 1. Hayri52 dedi ki:

  Mrb düz liseye ilk kaydımı yaptırdım mesleğe dönmek istiyorum varmı şansım yoksa 2 döneme mi kaldım

  • alperturkoglu dedi ki:

   9.Sınıf nakilleri yarından itibaren yapılabilecek. Veliniz şu an kayıtlı olduğunuz okula dilekçe ile başvuracak. Kontenjanı olan ve yerleştirme puanınızın yettiği bir okula nakil isteğinde bulunabilirsiniz. Okul idaresi sisteme girdikten sonra 30 Eylül 2017 yani bu ayın son iş günü nakil istediğiniz okul onaylayacak. O tarihe kadar şu anki okulunuzun öğrencisisiniz.

 2. gamze dedi ki:

  bu arada bizim halk Eğitim çok uzak olduğu için hocaya telefon açıyorum para yatırıyor fakat dekont bende kalıyor sonra da ben gidip hocanın parasini veriyorum sıkıntı olur mu? dekontsuz bide durumum da aktif :(lütfen yardımcı olun. Eğer bir sıkıntı olursa bir daha ne olursa olsun gidecem fakat öyle yaptığım günler de sıkıntı olur mu bana

  • alperturkoglu dedi ki:

   Dikkatimden kaçmış. Durumunuz AKTİF görünüyorsa sıkıntı yoktur.

  • gamze dedi ki:

   çok teşekkür ediyorum:) bu arada 25 lira yı direk halk Eğitime yatırsam yeterli yani ziraat Bankasına gitmeme gerek yok değil mi ? bir de ben istanbula gidecem kaydımı orda yenilemem yeterli mi yoksa başka birşey gerekiyor mu?

   • alperturkoglu dedi ki:

    Yanlış anlaşılma olmasın. 25 değil 30 TL ve bu 30 TL sınav ücretidir. Mutlaka Ziraat yada Halkbankasına TC no ile yatırılmalıdır. Okul hesabına yatırılan ücret elden verilebilir. Ücret yatırdıktan sonra orada size en yakın halkeğitime yada Telf. ile kendi halkeğitim irtibat yetkilinize bildirmelisiniz.

  • gamze dedi ki:

   Peki ben açık öğretim lise öğrencisiyim ygs ye katılacam fakat daha mezun olmama 69kredi lazım. güzel bir üniversite kazanırsam sırf diploma yok diye puanlar boşuna mı gider. diyelim ki on kredi kaldı. önümde dört sınav var tamamlamasam geçici bir belge verseler diploma alana kadar kayıt yaptıramaz mıyım :(((bu son sorum k.bakmayın lütfen.rahatsız ediyorum sürekli

   • alperturkoglu dedi ki:

    Ocak ayında başvurunuzu yapacaksınız. YGS’ye gireceksiniz. Normal ve ek sınavlarınıza gireceksiniz. Yerleşirseniz 30 aralık’a kadar size süre veriliyor.

 3. gamze dedi ki:

  Merhaba ben kayıt yenileme yapınca 25 tl sini halk bankasına yatırıyorum beş tl yi de götürüp dekontla birlikte halk Eğitime teslim ediyorum öyle olmaz mı yani

 4. Mustafa dedi ki:

  Parayi yatırdım dekontu okula vermeyi unuttum suan donuk gözüküyorum ne yapmam gerek dekont bende

 5. Emel dedi ki:

  Mesleki açıköğretim lisesi yuzyuze eğitim görüyorum akşamları.bizden her donem okul aile birliğine 40 tl istiyorlar.gecen dönemlerde vermeyenler oldu ve sınıflarını geçtiler.ama bu dönem bizi bir sonraki dönem kayıt yapmayız diye tehdit ediyorlar.bizde meb sorduk ve onlarda böyle birşey olamaz dediler.okulu aramışlar fakat okul daha sert bir uslup kullandı.ve istediğiniz yere şikayet edin.yonetmelikte var diye soyluyorlarr.ben yasal mı değil mi öğrenmek istiyorum…böyle birşey var mi.varsa neden odemeyenler mezun oldu bizim gunahimiz ne..

  • alperturkoglu dedi ki:

   2011 yılından beri okulumuzun mesleki açık lise işlemleri ile ben ilgileniyorum. Evet şu anda 30 TL sınav ücreti, Öğrenci Yüz Yüze Eğitim İş ve İşlemleri içinde 40 TL ücret yönetmelik gereği alınmaktadır. 2016 1.Dönem kayıt yenileme kılavuzuna şu sayfadan bakarsanız ilk sayfada 6.madde de göreceksiniz. Ayrıca 3.paragrafta “2016-2017 eğitim öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında eğitim alan İmam Hatip alanı öğrencileri 20 TL, diğer alanlardaki öğrenciler ise 40 TL, yüz yüze eğitime devam ettikleri her dönem için “öğrenci yüz
   yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti” öder” ifadesi de yer almaktadır.

 6. ceylan dedi ki:

  Halk egitime gitsem olmzmi ? Bnm ogrenci belgem felan orda

   • emirhan dedi ki:

    hocam ben 1 donem yaşım tutumadı sındava giremedim 2 donem kayıt yaptırılıyomu ve 2 donem kayıt yaptırsam 2 donemin sınavındamı giriyorum yoksa 1 donemmi 2 donemin sınavına girersem 1 donem sınavı ne oluyor kafam gitti lutfen cevapla

    • alperturkoglu dedi ki:

     Eğer açık lise kaydınız yapıldı ve size kayıt yaptırdığınıza dair belge verildi ise 7-8 Ocak sınavlarına girersiniz. Açık lisede her dönem kayıt yenilenir. Şubat ayının ilk 15 günü içinde kayıt yenilemesi yaptırıp MArt sonundaki sınavlara girebilirsiniz.

 7. ceylan dedi ki:

  Ben mesleki acik ogretim lisesine kayit yaptim yaptiktan sonra hic gitmedim ben duz acik ogretime gecmek istiyorm ve orda gitmedigim icin silik yaziyo napabilirm bna yardimci olun lutfen ?

  • alperturkoglu dedi ki:

   Ziraat yada Halkbankası bankamatiğinden TC kimlik numaranızla Açık Lise 2016-2017 kayıt ücreti yatırıp önce kayıtlı olduğunuz meslek lisesine gidin silik öğrenci aktifleştirme yapacaklar sonra hazır bir dilekçe doldurarak size en yakın halk eğitim merkezine gidip düz açık liseye geçebilirsiniz.

 8. hülya dedi ki:

  Kayıt yeniledikten sonra halk merkezine gitmek şartmı

 9. ahmet dedi ki:

  hocam şimdi ben açık öğretim okuyorum fakat 1 dönem kayıt yenileme parasını ödedim 2 dönem unuttum sınava girebilirmiyim kaydım silinirmi dönemin boşa gitmesini istemiyorum.

 10. Gül dedi ki:

  Bugün kayıt yenilemek için ben bankadan parayi yatirsam benim kimligimin fotoğrafiyla başka bi yakinim halk egitime gidip yenileme yapabilir mi ? Halk Eğitim Merkezi her zaman ki gibi telefonlara bakmiyorda soramadm

 11. Süleyman dedi ki:

  Bankaya gerekli olan parayı yatırdım ama şehir dısında oldugum icin dekontu gerekli yere veremedim ve ders secimi yapamiyorum acil cevappp

  • alperturkoglu dedi ki:

   Aol sisteme girdiğinizde 2015-1 görünüyorsanız kayıt yenileme yapılmış, aktif durumda ve dersleriniz otomatik seçilmiştir. 2014 le başlayan bir sayı varsa kaydınız donuktur. Ders seçimi 12 Kasım’a kadar yapılabiliyordu. Eğer düz açık lise öğrencisi iseniz öğrenci no gönderin bilgilerinize bakayım. Mesleki açık öğretimse zaten ben göremem.

 12. muhammet dedi ki:

  hocam benım kayıdım silik durumdaa banakaya parayı yatırdıktan sonra dekontla okula gıttıgımde orada o gun ıcerısındemı aktıf oluyo yoksa yenı kayıt yapanlar gıbı aktıf olmasımı beklenıyor..

 13. melisa dedi ki:

  Acik lisede bu sene kaldigimda seneye tekrar 9u okuyabilcem yani dimi

  • alperturkoglu dedi ki:

   Açık lisede kalma diye birşey yok. Gireceğiniz sınavlarda başarılı olursanız kredi alırsınız, olmazsanız kredi alamazsınız. Siz kredi toplamaya bakın. Tasdikname alarak örgün eğitime geçebilirsiniz. (Ben açık lisede başarısız olayım ki örgüne alsınlar diye bir şey olur mu?)

 14. melisa dedi ki:

  Ben gecen sene sinifta kaldim 9a gidiyodum sonra acik liseye basvurdum eger acik liseden kalirsam normal liseye gecis yapabilirmiyim 1sansim varmi

  • alperturkoglu dedi ki:

   Eğer örgün eğitimde sadece 1 yıl okuyup ayrıldıysanız, açık öğretimden tasdikname alarak seneye tekrar örgün eğitime dönebilirsiniz. Ancak 2 yıl kalarak örgün eğitim hakkınızı tamamladıysanız böyle bir şansınız yok.

 15. sero dedi ki:

  Merhaba ben aol kayit yenilemek icin parayi yatirdm ama halk egitme gidemdm kayit yenilenir mi simdi gecti günü son sinavim bu ders secimini ben mi yapcam yoksa otomatik mi olur

  • alperturkoglu dedi ki:

   Para yatıranların yenilemeleri sistem tarafından önceden yapılıyordu bu defa da yapılır mı bilemiyecem ama ders seçimi 12 Ekim’de başlayıp Kasım ayına kadar devam edecek. Önümüzdeki hafta ders seçimini kendiniz yapabilirsiniz.

 16. döne dedi ki:

  merhaba ben 8ve9 ağustastaki sınavın kayıt yenilemesini yapamadım şimdi sınava giremiyecekmiyim

 17. Sevgi dedi ki:

  Merhaba, ben şehir dışındaydım temmuz ayının kayıt yenilemesini yaptıramadım günü geçmiş sonradan öğrendim. Meslek lisesinde okuyorum bu yıl son senem olacaktı seneye kaldığım yerden yani 3. Sınıftan devam edebilir miyim?

  • alperturkoglu dedi ki:

   3.dönem sınavları isteğe bağlı ve sadece ortak dersler için gerekli. Siz Eylül’de kayıt yenileme yaptırarak kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

 18. Metehan Özmutlu dedi ki:

  Merhabalar Ben 4 temmuz 2015 te ziraat bankasından meb kayıt yenilemek için para yatırdım.Fakat bana makbuz vermedi.Makbuz vermediği içinde halk eğitim merkezine gitmedim.Aktif olurmu acaba öğrenci durumum?

 19. zafer dedi ki:

  Bi sorum olacakti ben bu aksam kayit yenileme icin parayi yatirdim halk egitim yarin kayit yenileme yapar mi ?

 20. burak dedi ki:

  Meraba ben kayıt gününü kaçırdım bugün ögrendim üniversite sınavı icin bu sınav ve ek sınava girmem şart :/ yarın ilk işim halkegitim merkezine gitmek acaba alırlarmı ? ://

  • alperturkoglu dedi ki:

   Sürenin uzatılmayacağı duyuruldu ama önce bankamatikten para yatırmayı deneyin olursa dekontunuzla halk eğitime gidersiniz. Sistem para yatırmanıza izin vermiyorsa zaten yapacak bir şey yok.

 21. özge dedi ki:

  Hocam benim bi sorum olcak 3.donem sinavlarina giricem bugün bankaya dekont yatirdim ders seçimi yapabilmem için bugün bitiyo ama suan öğrenci durumu dekont yatirdigim halde donuk diyo ders seçimi yapamıyorum napmam lazim

 22. Recep dedi ki:

  Açık öğretim lisesine yeni kayıt yaptıracagım.kayıt yenileme tarihinde yeni kayıt yaptıra bilirmiyim acaba.

 23. helin dedi ki:

  iyi agostosta aylemin yanına gitcem orda sınava gircem sınav yerimi nasıl deyistirebilirim

  • alperturkoglu dedi ki:

   Şu anda kayıt yenilemeler var. Ücret yatırdıktan sonra halk eğitim merkezine giderek sınav merkezi olarak nereyi istiyorsanız orayı söyleyin.

 24. kursad dedi ki:

  Merhaba ben okula gidiyorum 1.donem okula gidip okulların 2.i donemi açık liseye geçebilirmiyim

 25. burcu dedi ki:

  mrb ben yasadigim il disindan bankaya para yatirsam bnm yasadigim ilden benim yerime baskasi mudurluge kayit yaptirsa olur mu

 26. leyla dedi ki:

  merhaba. benim bir sorum var. ben 2 yıl önce aölye kayıt yaptırmıştım o dönem ders seçtiğim halde sınava girmedim. öğrenci sayfamda da girmediğim halde dönem kaydım var. bu sene tekrar kayıt yeniledim. ben matematikten muaf olmak istiyorum. 2 sene önce kayıt yaptırıp girmediğim sınavdaki dersler de kalmış olarak sayılıyor mu yoksa muaf olmak için 1 dönem daha girip kalmam mı gerekiyor?

 27. emir dedi ki:

  merhabalar hocam.. benim kayıdım 3 senedir donuktu yenilemek istiyorum en yakın sınava girmek istiyorum ama tarih geçmiş sanırım önümüzdeki pazartesi kayıt olabilirmiyim hocam.

  • alperturkoglu dedi ki:

   Ziraat yada Halk Bankası bankamatiğinden kartsız işlemler-ödemeler-meb- 2013-2-Kayıt yenileme seçeneği aktifse ve tc kimlik numaranızla para yatırabiliyorsanız pazartesi yaptırabilirsiniz.

 28. serkan dedi ki:

  hocam kayıt yenıleme 28 subat2014 sondu yenilemek için bi sansım daha var mı

 29. Pınar dedi ki:

  Slm bu açık öğretim lisesnde kayıtlıyım birde bu kredim kaç olunca bir üst sınıfa geçebilirim ? Cevabınızı bekliyorum .

  • admin dedi ki:

   Açık lise dersleri için sınıf geçme değil ders geçme sistemi kullanılır. Bu nedenle açık lisede sınıf olayı yoktur. Her dönemde alabileceğiniz belli sayıda kredi vardır. Eğer mesleki açık lisede iseniz yüz yüze dersler için sınıf mantığı vardır. Orada da zaten her sınıf için belirlenmiş meslek dersleri vardır.

 30. Aynur dedi ki:

  AöL.2.dönem kayıt işlemlerini yaptırdım.sınav gününü kaçırdım giremedim.şimdi 3.dönem geldi ben hem 2.dönem hemde 3.dönem içinmi sınava gireceğim.yada sadece 3.dönem içinmi kayıt yaptıracağım.beni bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkür ederim şimdiden.

 31. Niyazi dedi ki:

  Mrb.ben acikogretime Kayit yaptırdım ama sinavlara hic girmedim ve çok uzun zaman oldu şimdi tekrar dan baslayp bitirmek istiyorum ayrıca kaydım bilgisayarli muhasebeydi şimdi imam hatipe gecmek istiyorum ve kaydım izmir halk egitimdeydi ben şimdi izmirin Ayrancilar belediyesinde oturuyorum Burdaki imam hatip lisesiyle irtibata geçsem olurmu? İmam hatipe gecebilirmiym

  • admin dedi ki:

   Eylül ayında kayıt yenileme işlemlerinde, bulunduğunuz yerdeki İmam hatip lisesi Açıköğretimle ilgilenen birime dilekçe ile şu bölümden şu bölüme geçmek istiyorum diye bir dilekçe vereceksiniz. Giderken Ziraat yada Halk bankasına kayıt yenileme ücretini yatırarak dekontu ile gidin.

 32. emre dedi ki:

  ben kayıt olmak istiyorum ama 15 mart kayıtlar başlamış ben mayıs veya haziran ayı kayıt olabilirmiyim yada nezaman ?

 33. cengiz dedi ki:

  s.a ben 2. dönem kayıtım için bankaya para yatırdım ama halk egitim merkezine 5 tl yatırmanın nın zamanı gecmiş 2. dönem sınavına girebilirmiyim ?

  • admin dedi ki:

   Bankaya para yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemi için okula gitmediyseniz kayıt yenileme yapılmamış olabilir. Öğrenci no ve şifrenizle sisteme giriş yaparak sol taraftan sınav giriş bilgileri seçeneğine tıklayın. Eğer sınav bilgileriniz görünüyorsa problem yoktur.

   • cengiz dedi ki:

    evet sınav yerim felan belli onu cıkarttıp gidebilirmiyim ?

    • admin dedi ki:

     O zaman sistem otomatik olarak kayıt yenilemenizi ve ders seçiminizi yapmış. Evet sınav giriş belgesi ile sınava girebilirsiniz.

 34. tuğba dedi ki:

  adres değişikliği nasıl olur

  • admin dedi ki:

   Adres değişikliği sınavdan 45 gün önceye kadar şifrenizle giriş yaptığınız ekrandan yapılabiliyordu. Şu an sınava 10 gün kaldığı için yapamazsınız.

 35. sule dedi ki:

  slmlar aklıma bi soru takıldı 11 mayısta 2.dönem sınavım var 12 dersten sınava girmiştim altısnı geçtim ve o altı dersin 2.kitaplarını almıştım ve kitap almak derekmiyo diye duydum aklım karıştı ne olur bi cvp yazar mısınız?

  • admin dedi ki:

   Kitap sizin isteğinize kalmıştır. Onlar size sunulmuş kaynaklardır. İsterseniz internet üzerinden de çalışırsınız. Önemli olan bu dönem için seçtiğiniz derslerden sınava girip en az 45 almanızdır. Gerisi önemli değil.

 36. akın dedi ki:

  merhaba hocam ben 2.dönem kayıt yenılemeye askerıyeden dolayı gec kaldım.ne yapmam lazım bılmıyorum sıkıntı olurmu? kayıt sılme gıbı.yoksa 3.doneme rahatlıkla gırebılırmıyım.

  • admin dedi ki:

   Açık lisede 1 dönem kayıt yenilemeyince DONUK, 2 dönem kayıt yenilemeyince SİLİK duruma düşersiniz. Ancak açık lisede siz istemeden kaydınız hiç bir zaman tamamen silinmez. Dezavantajı daha kısa dönemde bitireceğinize kredi toplayamadığınız için uzun süre de mezun olmuş olacaksınız. 17-28 Haziran kayıt yenilemelerini kaçırmayarak 20-21 Temmuz’da 3.dönem sınavlarına katılabilirsiniz.

 37. bennu dedi ki:

  yaydımı açıktan silmek istiyorum bana diplomamı verirlermi

  • admin dedi ki:

   Evet. Açık Lise bürosuna başvurarak kaydınızı sildirmek istediğinizi belirtin. Tasdikname ve diplomanızın tarafınıza verilmesi için ayrı ayrı dilekçeler vardır. Bu dilekçeleri doldurarak kaydınızı sildirin. Evraklarınız Ankara’ya gittiyse bu evrakların Ankara’dan istenmesi gerekebilir.

 38. hakan dedi ki:

  kayıt yenıleme için bankaya para yatırdım sonra okula gıttım 40tl bağış adı altında para ödedım şimdi farkettım kaydımı yenılememişler durumum donuk bu nasıl iştir yaa onların sorumsuzluğu yuzunden sınavlara giremıcekmıyımmm

  • admin dedi ki:

   Bankaya para yatırmakla kayıt yenileme işlemi tamamlanmaz. Yatırdığınız dekontla müdür yardımcısına kayıt yenileme işlemini bizzat yaptırıp, “kayıt yenilemenin yapıldığına dair belge” almanız gerekiyordu. Dekont sizin elinizde olduğu sürece sorumluluk sizdedir. Ben dekontu başkası ile gönderen öğrencilerin bile kayıt yenilemesini yapmadım. 2 tane çıktı aldım bende kalacak olana imza attırdım. 40 TL bağış adı altında değildir. Açın kayıt yenileme yönetmeliğini okuyun. Mesleki açık öğretim lisesinde 5 TL kırtasiye 35 TL temrin ücreti mecburidir. Size verilen şansı değerlendirme konusunda daha dikkatli olmalısınız.

 39. merve dedi ki:

  ben mart ayındakı kayıt yenılemeyı yaptıramadım gecıktım hazıran ayında yaptırsam olurmu 3. yenıleme olsa

  • admin dedi ki:

   18 yaşından büyükseniz 17-28 Haziran tarihleri arasında kayıt yenileyip 20-21 temmuzda 3.dönem sınavlarına girebilirsiniz.

 40. ersin dedi ki:

  Ben suada askerdeyim kayit yaptirmak istiyorum nasil yapabilirim anne ya babam yapabilirmi ksyitmi bide bidaki kayit tarihi ne zamn ……?

 41. nazlı dedi ki:

  pekiben ikisine de girecekmiyim benim 11 dersim var

  • admin dedi ki:

   Sınavdan 10 gün önce, aol.meb.gov.tr öğrenci girişinden girip sağ taraftan sınav giriş belgesine tıkladığınızda karşınıza seçtiğiniz dersin sınavının hangi gün hangi oturumda olduğunu gösteren bir belge gelecek. Oradan göreceksiniz. Aynı zamanda sınava giderken yanınıza o belgenin çıktısını almayı unutmayın.

 42. nazlı dedi ki:

  ben 8 şubat ta 2.dönemkaydı yaptırdım ama ne zamankayıt yenileyeceğimi bilmiyorum birde neden 2 gün sınav yapılıyor öğrenebilir miyim

  • admin dedi ki:

   Eğer Şubat’ta yeni kayıt yaptırdı iseniz bu dönem kayıt yenileme yaptırmayacaksınız.
   Niye 2 gün sınav var. Şöyle açıklayalım. Biliyorsunuz seçtiğiniz her dersin belli bir kredisi var. 1,2,3 yada 4.
   Ve siz ders sayısına göre kredi alıyorsunuz. Açık lise de 30 krediyi, 15 farklı dersle aldığınızı düşünelim. 1 günde 2 oturum var ve 1 oturumda 6 dersten sınav olabiliyorsunuz. İşte bu derslerin aynı saate gelip çakışmaması için 2 gün 4 oturum halinde yapılıyor sınavlar. Umarım anlatabilmişimdir 😀

 43. Didem dedi ki:

  Acik ogretim degilde uzaktan egitim lise varmi cok merak ediyorum

  • admin dedi ki:

   Uzaktan eğitim lisesi ile kastettiğiniz Tv yada internet başında lise eğitimi ise yok. Ancak kitaplarına evden çalışılarak senede 2 yada 3 defa girilen Açık öğretim Lisesi’de hemen hemen aynı imkanları sunuyor.

 44. mustafa bozkurt dedi ki:

  s.a ben 2. ön kayıt ücretini yatırmadım yarın 21.032013 de yatırsam olurmu son kayıt 15 mart diyorda – cevabı içinde biliyorum ama yinede sormak istedim

  • admin dedi ki:

   22 Mart’a kadar uzatıldı. Bu gün ve yarında ücret yatırıp kayıt yenileme yaptırabilirsiniz.

 45. emre dedi ki:

  mart ayı kayıt yenilemeyi yapmadım ben yapabilirm ben

 46. ramazan akın tanrıverdi dedi ki:

  15 mart kayıt tarihini yenileme yaptıramadım. ne olacak ?

 47. Dilan dedi ki:

  Merhaba. Kayıt yenileme tarihi en son 15 martmış ama kardeşim kaydını yaptırmamış. Bu durumda ne yapmamız gerekiyor tarih geçmesine rağmen kayıt yaptırtabilir miyiz? Çok acil yanıtlarsanız sevinirim.

  • admin dedi ki:

   Kusura bakmayın çok yoğun bir gündü sorunuzu yeni gördüm. Kayıt yenileme tarihi 22 Mart’a kadar uzatıldı.

 48. murat dedi ki:

  arkadaşım soruyor!2013 açık imam hatip lisesi mezunuyum,2 yıllık ilahiyata sınavsız geçiş için formu doldurup onaylattım .devamında yapmam gereken nereye baş vurulmasıdır*baş vurutarihi geçtimi.şididen teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Tercih işlemleri Temmuz ayında olacağı için o tarihe kadar herhangi bir şey yapmasına gerek yok. Temmuz 20’sinden sonra sitemizden yada internetteki diğer eğitim sitelerinden takip edebilir.

 49. Gökhan Toktamış dedi ki:

  hocam şimdi ben kayıt yenileme yaptırdım. sınav ne zaman ?

 50. İbrahim dedi ki:

  Merhabalar kayıt yenileme parasını yatırdıktan sonra önceden kız meslekte yapabilioduk dekont verme ve evrak işlemini şimdi odeğiştimi illaa halk eğitim merkezinemi gitmek gerekiyor? Saygılarımla

  • admin dedi ki:

   Mesleki Açık lise öğrencileri kendi yüz yüze eğitim aldıkları kurumlarından, açık liseliler halk eğitim merkezlerinden kayıt yenileme yaptırabiliyor.

 51. esma emre dedi ki:

  Teşekkür ederim

 52. esma emre dedi ki:

  Ozaman şimdi kayıt yenileme yaptırmama gerek yokmu eylül ayınımı bekliycem

  • admin dedi ki:

   Kayıt yenileme zaten kayıtlı ve okuyan öğrenciler için geçerli. Siz ilk defa kayıt yaptıracaksanız Eylül’ü bekleyeceksiniz.

 53. esma emre dedi ki:

  kaydım yok kayıt yenileme yaptırsam başlayabşirmyim yoksa yeni kayıt tarihinimi beklemem gerekiyor, yeni kayıt tarihi ne zaman

 54. mustafa çetintaş dedi ki:

  Ben kayıt yenileme yaptırıcam ama kayıtlı olduğum okul İzmir de bende şu an Adanadayım açıköğretim lisesi türkçe matematik bölümündeyim kaydımı Adana da halk eğitim merkezinde yaptırabiliyor muyum?

  • admin dedi ki:

   Evet yaptırabilirsiniz. Ancak dikkat edin sınava giriş yerinizin neresi olmasını istiyorsanız ona göre düzenlensin. Gerçi 1 ay içinde kendinizde düzenleyebilirsiniz ama yine de bu durumu hatırlatın. Değişiklik olmayacaksa onu da bildirin.

 55. esra dedi ki:

  meraba iyi günler ben daha yeni ilk defa kayıt yaptırıcak kayıt tarihini ögrenmek istiyorum sizden

  • admin dedi ki:

   Eğer yeni kayıt diyorsanız, 21 Ocak’ta başladı, 22 Şubat’ta sona erdi. Yok kayıt yenileme diyorsanız bu sayfada belirtildiği gibi 4 Mart’ta başlıyor.

   • çiğdem dedi ki:

    gitsek yeni kayıt yapılır mı?şimdi

    • admin dedi ki:

     Diğer yorumunuza cevap verdim. Yeni Kayıtlar 22 Şubat’ta sona erdi. Bu sayfada kayıtlı öğrencilerin ders seçimi ve sınavlar için kayıt yenilemelerinden bahsediliyor. Siz henüz kayıtlı olmadığınız için Ekim ayını beklemeniz gerekiyor.

 56. büşra dedi ki:

  2. dönem için nasıl kayıt yapılır?

  • admin dedi ki:

   Kayıt yenileme için, Ziraat yada Halk Bankasına 20 TL, kayıt yenileme işlemini yaptırdığınız kurumun okul aile birliği hesabına da 5 TL yatırıp dekontlarını, kurumun ilgili müdür yardımcısına vereceksiniz. Kayıt yenileme yapıldığına dair size bir belge verecekler. Ancak işlemler 4 Mart’ta başlıyor.

 57. […] Bir önceki konumuzda Kayıt Yenileme Nedir? ve 2012 – 2013 2.Dönem kayıt yenileme tarihi hakkında bilgiler yer almaktadır. Buradan ulaşabilirsiniz. […]

 58. ahmet dedi ki:

  SElamun aleykum admin kardeş bu kayıt yenileme yaptıktan sonra 3- 15 mart arası derse ne zaman başlıyacaz ondan da bi haberiniz varmı

  • admin dedi ki:

   Aleyküm Selam kardeşim, bu okuldan okula farklılık gösterebilir. Mesela bizim okulda yüz yüze eğitim, normal okullar gibi 11 Şubat’ta başlıyor. Yani kayıt yenileme işlemi okul başladıktan sonra yapılabilir. Siz de kendi kurumunuzdan öğrenebilirsiniz.

 59. burak dedi ki:

  Admin kardeşim,şmdi ben yeni kayıt olduğum için 4-15 mart tarihleri arasındaki kayıt yenileme yapmam gerekmiyo dimi ?

  • admin dedi ki:

   Eğer 21 Ocak’ta başlayan kayıtlarda olduysanız tabi ki gerekmiyor. Siz Temmuz sınavları için Haziran sonunda kayıt yenileme yaptıracaksınız. Onu da zaten buradan tekrar duyuracam.
Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık

Not: Sitemiz hiçbir resmi nitelik taşımamaktadır. Sadece bilgi amaçlıdır.