YGS 2015 - Sınavsız Geçiş 2015

Mobilya ve Dekorasyon, İç Mekan Tasarımı Sınavsız Geçiş bölümleri

1 Ocak 2013
3.129 kez görüntülendi

Anadolu Teknik Lisesi (Erkek Teknik), Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Dekorasyon,İç Mekan Tasarımı Alanı ve alt dallarından mezun olan adayların başvurabileceği sınavsız geçiş bölümleri aşağıda verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meslek Lisesi Mezuniyet
Alan Kodu ve Adı
Sınavsız Geçişle Yerleşebilecek
Ön Lisans Alanı ve Süresi
1039-Ağaç İşleri

4134-Ahşap Teknolojisi

3681-Ahşap Yat İnşaa

3434-Döşemecilik

2081-Mobilya ve Dekorasyon

4972-Mobilya ve iç Mekân Tasarım

4401-Müzik Aletleri Yapımı

 

Mobilya ve Dekorasyon 2

Ormancılık ve Orman Ürünleri 2

1327-Dekoratif Resim

3428-Dekoratif Sanatlar

3235-İç Mekan Düzenleme

3235-İç Mekan Tasarımı

3256-Konservasyon

4972-Mobilya ve İç Mekân Tasarımı

2309-Restorasyon

4443-Sanat ve Tasarım

Eser Koruma 2

İç Mekan Tasarımı 2

Mimari Dekoratif Sanatlar 2

Mimari Restorasyon 2

Bu bölümlerin önlisans programını okumak isteyen genel lise yada meslek lisesi mezunu olup farklı alanlarda okumuş olanlar aşağıda gösterilen YGS puanlarıyla tercih yapabilmektedir.

Yükseköğretim Programları

Öğrt. Süresi

Puan Türü
Mobilya ve Dekorasyon

2

YGS-1
İç Mekan tasarımı

2

YGS-5

 

 

Facebook İle Yorum Yap

comments

Yorumlar

 1. Ahmet diyor ki:

  S. A hocam 2007 mezunuyum mobilya ve dekarasyon bölümü okudum 2 yıllık veya 4 yıllık iç mimarlık Bölümü’nü okumak istiyorum açık öğretimden okuma şansım varmı yardımcı olursanız sevinirim

  1. alperturkoglu diyor ki:

   A.s. hayır yazdığınız bölümün açıköğretim programı bulunmuyor.

  2. mustafa diyor ki:

   Merhaba Bn Meslek Lisesi 11 Sınıfındaym. hocam ben ormansı olmak istiyorum ben ne yammam derek bana bir yardımsı olursanız sevililim hacam

   1. alperturkoglu diyor ki:

    Meslek lisesi Mobilya bölümü ise, seneye ocak ayında YGS başvuruları sırasında sınavsız geçiş başvurusu yapacak Temmuz 2016’da da alanınız olan Orman bölümüne tercih yapacaksınız.

    1. mustafa diyor ki:

     Allah razı olsun hoca teşettürler Allaha emanet olun

     1. alperturkoglu diyor ki:

      Amin sizden de Allah razı olsun.

  3. tayır diyor ki:

   Merhaba Bn Meslek Lisesi mobilya bölümü son sınıfıyım ben ormansı olmak istiyorum hocam ben ormansı olmak için sınava girecekmiyim

    1. tayır diyor ki:

     Bn Meslek Lisesi mobilya bölümü son sınıfıyım ornancı olmak için ne yammam gerek hocam bana bir yardımsı onursanıs sevinilim

     1. alperturkoglu diyor ki:

      Ocak ayında sınavsız geçiş başvurusunda bulunduysanız Temmuz ayında bu bölüme tercihte bulunabilirsiniz.

 2. emre mert diyor ki:

  merhabalar ben lise sonum bölümüm mobilya ve ahşap teknolojisi alanım da mobilya fakat sınavsız geçişte sadece alanın verdiği imkanlamı yoksa diğer sınavsız geçiş alanlarınada gecebilirmiyim lütfen öneride bulunun..

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Şu an bulunduğumuz sayfada zaten sınavsız geçiş bölümlerinizi görüyorsunuz.

 3. gülay diyor ki:

  sayın hocam ıyı gunler oncelıkle…ben 1995 kız meslek lis.mezunuyum bolüm<nakış….dırek geciş icin basvuru yapabilirmiyim.tesekkürler simdiden.

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Bu yılki kılavuzda nakış bölümü görünmüyor. Ama belki giyim bölümünün alt dalı olabilir. Sınavsız geçiş hakkınız var ama mezuniyet yılınızdan dolayı yerleşme şansınız oldukça düşük olacaktır.

   1. Ahmet diyor ki:

    Merhabalar hocam ben 2 yıllık meslek yüksek okulu mobilya ve dekarasyon bölümü mezunuyum. Sınavsız bir şekilde açık öğretime kayıt yaptırabilirmiyim 4 yıllık mezun olabilmem için yardımcı olursanız sevinirim.

    1. alperturkoglu diyor ki:

     Fark derslerini alarak 3.sınıftan devam edebileceğiniz aöf lisans bölümleri şunlar:
     İKTİSAT
     ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ
     KAMU YÖNETİMİ
     MALİYE
     ULUSLARARASI İLİŞKİLER
     İŞLETME
     KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

 4. ONUR diyor ki:

  iyi günler ben 2000 yılında mobilya dekorasyon bölümü mezunuyum yorumlarda okuduğum kadarı ile sınavsız geçiş hakkım bulunuyor. benim sormak istediğim bunu açıköğretim olarak okuyabiliyormuyuz.

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Bölümünüze ait sınavsız geçiş bölümleriniz arasında açıköğretim programı bulunmadığından açıköğretime sınavsız geçiş yapamazsınız.
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri

 5. Emre diyor ki:

  İyi günler değerli hocam , Bu sene Mobilya ve İç mekan tasarım bölümünden mezun olucam hayırlısıyla YGS girip şansımı denesem , 2 yıllık yatay geçiş hakkım yanar mi yoksa yine yatay geçiş yapabilirmiyim ?

  1. alperturkoglu diyor ki:

   YGS sınavına girebilir tercihlerinizde alan dışı bölümlerle birlikte sınavsız geçiş bölümlerinizi de tercih edebilirsiniz.

 6. necati diyor ki:

  selam ben mobilya dekorasyon bölümü mezunuyum benim sınavsız geçiş hakkım varrmı ve varsa hangi bölümleri seçe bilirim ve nereye nezaman baş vurucam

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Sınavsız geçiş hakkınız var. Yukarıdaki tabloda sınavsız geçiş bölümlerinizi görebilirsiniz. Ocak ayında başvuru yapıp, Temmuz ayında da tercih yapacaksınız.

 7. Mehdi ilter diyor ki:

  Merhaba Bn Meslek Lisesi Son Sınıfındaym. Bn Sınavsız Gecisle İzmirde Okumak İstiyorum. Eser Koruma Bölümnde Ege Üni. Gecebılıyorum.Min Puan:254,60259 Bnm Yıl Sonu Diplomam Kac Olursa O bölüme Girebılırım. ? Simdiden Tsk Ederm.

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Ege Ü. Bergama MYO Eser Koruma 273,59963 puan. Yalnız burada yazan alan dışından YGS puanı ile yerleşen öğrencinin puanı. Yani sizin sınavsız geçiş bölümünüzse bu puanın sizinle alakası yok kesin yerleşirsiniz.

 8. ahmet diyor ki:

  mrb ben 2002 mobılya dek mezunuyum sınavsız orman ve ormancılık bölümüne geçme sansım varmı yada hangı bölümleri secebılırım yardımcı olursanız sevınırım

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Mobilya ve Dekorasyon, Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümlerine sınavsız geçiş hakkınız var. Ocak ayında başvuruda bulunup Temmuz ayında da tercih yapabilirsiniz. Ama önceliğin son mezunlara olduğunu unutmayın.

 9. İsmail diyor ki:

  Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Dekorasyon,İç Mekan Tasarımı Alanını okuyorum 1 yıl sınıfta kaldım oda 10 sınıf şimdi bn kararlıyım üniversite okumaya peki bn 1 yıl kaldım yinede üniversite ye sınavsız geçiş yapa bilirmiyim ??

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Evet yapabilirsiniz. Önemli olan diploma notunuzun oluşması. Mezun olduğunuzda oluşan diploma notunuz 5 ile çarpılarak OBP puanınız hesaplanacak.

 10. burcu diyor ki:

  Merhaba ben
  mobilya dekorasyon bölümü mezunuyum orman ve orman ürünlerine geçiş yapabiliyormusum yanlız şartları ve tarihleri bilmiyorum yardımcı olurmusunuz acil

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Ocak ayında YGS başvuruları sırasında sınavsız geçiş başvurusu yapacaksınız. Temmuz ayında da internet üzerinden tercih yapacaksınız.

 11. admin diyor ki:

  Merhaba 2003 el sanatlari tekno. Dallarindan mezunum. Ygs den gerekli puani alamadim.kendi bolumume yerlesirim ama mimari restorasyon bolumune ek kontejyanla yerlesir miyim? Birde mimari dekoratif sanatlar bolumu mezunlarinin dgs gecis bolumleri nelerdir.mimari dekoratifte ogretmenlik hakki varmidir .mimari dekoratif bolumun masrafi tahminen nekadardir .sadece devletin ogrenim kredisiyle okuyacam ama masrafjndan korkuyorum. .lutfen cvp verirseniz cok sevinirim .

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Mimari restorasyon bölümlerinde kontenjan açığı olur ve ilgili puan türünde puanınız yeterse yerleşebilirsiniz. DGS ile geçiş yapabileceğiniz lisans programları Eski Çini Onarımları, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları olarak görünüyor. Diğer sorularınız hakkında bilgi sahibi değilim.

 12. Sezer diyor ki:

  İstanbulda iç mekan tasarımı bölümü 2 yıllık olan üniversiteler hakkında bilgi verirmisiniz

  1. alperturkoglu diyor ki:

   İstanbul’da bu programın olduğu bir üniversite görünmüyor. 2013 yerleştirme sonuçlarına şuradan bakabilirsiniz.

 13. Yiğit diyor ki:

  Merhaba ben liseden mobilya ve iç mekan tasarımı mezunuyum , fakat bu 3 bölüm hakkında kararsız kaldım. Sizce hangi bölüm daha iyi olur benim için ? İç mekan tasarımı bölümüde batıda yok genelde doğuda?mimari restorasyon mu ? İç mekan tasarımı mı? Mobilya dekorasyonmu ?

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Müdür yardımcısı olduğum okulda; Muhasebe Finansman, Elektrik ve Çocuk gelişimi bölümleri var. Dolayısı ile sizin yazdığınız bölümler hakkında bilgi sahibi değilim.

 14. Gizem diyor ki:

  ii akşamlar ben 2 yıllık mobilya ve dekorasyon okuyorm dgs ile iç mimarlığa veya mobilya öğretmenliğine geçebilir miyim ve en düşük puanlaı ne kadar bunların

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Öğretmenlik yok ama İç Mimarlığa geçiş yapabilirsiniz. İç mimarlık kontenjan ve DGS taban puanlarına şu sayfadan bakabilirsiniz.

 15. ibrahim haili güdücü diyor ki:

  mrb bn mobılya iç mekan tasarımı son sıfıf ogrencısıyım bnm turkıye ıcındekı hangı unv lere 2 yıllık duz gecıs yapa sansm var

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Hangi bölümlere tercih yapacağınızı şu an bulunduğumuz sayfada görüyorsunuz. Şurada yerleşebileceğiniz bölümlerin linklerine tıklayarak 2013 yerleştirme sonuçlarından hangi okullarda olduğunu inceleyebilirsiniz.

 16. Sıla diyor ki:

  Merhaba ben son sınıf sanat tasarım/iç mekan tasarımı öğrencisiyim hangi üniversitelere sınavsız geçiş yapabileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniiz?

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Aşağıdaki bölümlere sınavsız geçiş hakkınız bulunmakta. Bunların hangi okullarda olduğuna şu sayfadaki ilgili linklere tıklayarak görebilirsiniz.
   Eser Koruma 2
   İç Mekan Tasarımı 2
   Mimari Dekoratif Sanatlar 2
   Mimari Restorasyon 2

 17. gulcan diyor ki:

  Mobilya ve ic tasarim okuyorum sinavsiz gecis hakkinda istanbulda bir üniversiteye yerlesmem icin ne gerekli bilmiyorum simdiden yardimizin icin cok tesekkur ederim

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Aşağıdaki bölümleri seçebiliyorsunuz. Ancak İstanbul’da hangileri var yerleştirme öncelikleri neler tek tek ben bakamam. Şu sayfadan istediğiniz program ismine tıklayarak İstanbul’daki üniversitelerde olup olmadığını ve yerleştirme önceliklerini inceleyebilirsiniz.
   Mobilya ve Dekorasyon 2
   Ormancılık ve Orman Ürünleri 2
   Eser Koruma 2
   İç Mekan Tasarımı 2
   Mimari Dekoratif Sanatlar 2
   Mimari Restorasyon 2

  2. gulcan diyor ki:

   4 yillik mobilya ve tasarim bolumu varmi? Sinavsiz geçişte puan olarak neye bakiliyor teşekkür ederim

   1. alperturkoglu diyor ki:

    4 yıllık bu alanla ilgili sadece AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ bölümü var. Sınavsız geçişte OBP (diploma notuX5) bakılır ama ondan önce mezuniyet yılı, okul türü ve METEB içi,dışı gibi kriterlere bakılıyor.

 18. merve diyor ki:

  Hocam merhaba. Benim birkaç sorum var. Ben düz lise mezunuyum kesin olarak düz lise mezunu tercih yapabiliyor değil mi ? Birde meslek liselerine bu bölümüde lisede okudukları için ek puan geliyor benim girme ihtimalim bu açıdan çok mu düşük ? Ayrıca sınavsız geçiş hakkıda var onlar oncelik daha fazla. Ek puan ne kadar geldiğine dair bi bilgim yok sizin bir bilginiz veya tahminimiz varsa soylermisiniz ?

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Meslek Lisesi kendi alanındaki bölümlere sınavsız yerleştirme önceliklerine göre yerleşir. Eğer kontenjan kalırsa alan dışından ve düz liseden öğrenciler YGS puanı ile yerleştirilirler. Tercih edeceğiniz programın 2013 yerleştirme sonuçlarında “yerleştirme önceliği sütunu” boş ise düz lise öğrencisi de yerleşmiş demektir. “13,2,İ,95″ gibi değer yazıyorsa sadece sınavsız geçişle öğrenci alıyor demektir.

   1. merve diyor ki:

    Hocam teşekkür ederim. Ama o dediğinize nereden bakacağım internetten baktım ama bulamadım bana link yazabilirmisiniz ?

    1. alperturkoglu diyor ki:

     Sitemin üst bölümünde “2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları” var. Tıklayın açılan sayfada istediğiniz bölüme tıklayarak inceleyebilirsiniz.

     1. merve diyor ki:

      Yardımlarınız için çok sağolun hocam çok teşekkürler

 19. mali diyor ki:

  1993 mobilya dekoorasyon mezunuyum. nereye kayıt olabilirim? AÖF’ye kayıt hakkım varmı?

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Aöf bölümünüz yok. Örgün olarak ün.
   Mobilya ve Dekorasyon 2
   Ormancılık ve Orman Ürünleri 2
   bölümlerine tercihte bulunabilirsiniz.

 20. erhan diyor ki:

  ben mobilya ve iç mekan tasarımı okuyorum ve sınavsız geçişle hangi ünüversitelere geçiş yapabiliyorum ücretsiz ?

  1. alperturkoglu diyor ki:

   Aşağıdaki bölümlere sınavsız geçiş hakkınız bulunmaktadır. Şu adresten program adı yazarak sorgulayıp, hangi okullarda olduğunu görebilirsiniz.
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri
   Eser Koruma
   İç Mekan Tasarımı
   Mimari Dekoratif Sanatlar
   Mimari Restorasyon

 21. İrem diyor ki:

  Merhaba. Meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim grafik ve fotoğraf bölümünden mezun olucam okul puanımla beraber 290 falan oluyor ygs5 puanım. yıldız teknik mimari rest. bölümüne girme olasılığım yüzde kaç olur sizce ve de kırklareli iç mekan tasarımını tutturma olsalıgım sızce nedır ? simdiden tesekkurler …

  1. admin diyor ki:

   Herhangi bir bölümü tutturma ihtimali, yüzdesi gibi sorulara cevap veremiyorum. Sadece geçen senenin yerleşme önceliği hakkında bilgi verebilirim.
   Geçen yıl sadece Teknik Lise mezunu sınavsız geçiş öğrencileri yerleşmiş. Alan dışı yada düz lise öğrencileri yerleşememiş.
   Yıldız Teknik (Mimari Restorasyon) 40 40 YGS-5 2012,3,İ,94 315,651
   Kırklareli İç Mekan tasarımı geçen seneki taban puanı 273,43 (Sizin puanınız 290 olduğuna göre ihtimal yüksek diyelim :)
   Kırklareli Ü. 106750577 İç Mekan Tasarımı 40 40 YGS-5 273,63116

 22. hatice diyor ki:

  slm ..ben mob dek. böl. 94 mezunuyum…acaba ben sınavsız gecıs yapabılırmıyım …tşkler…

  1. admin diyor ki:

   Evet bu sayfada gördüğünüz bölümlere sınavsız geçiş hakkınız bulunmakta. Ancak önceliğin son mezunlara olduğunu ve yerleştirme önceliğinde yaşı küçüklere öncelik verildiği gerçeğini unutmamanız lazım.

 23. burak diyor ki:

  s.a bn bu sene mobilya bolumunden menzun olcam 2 senelik mimari restorasyona sinavsz gecis yapablrmiyim ?

  1. admin diyor ki:

   Maalesef tablonun üst kısmında göreceğiniz gibi sadece;
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri
   alanlarına tercihte bulunabiliyorsunuz.

 24. şaban diyor ki:

  s.a ben ortaöğretim kpss ye girdim bu yıl 68 aldım 1. tercih te tercih yapamadım 2. tercih te bu puanla mobilyadan bir yere yerleşebilirmiyim

  1. admin diyor ki:

   KPSS konumuz dışı. Burası üniversite sınavları ile ilgili bir site.

 25. selin diyor ki:

  selam kız teknik ve meslek lisesinde giyim üretim teknolojileri bölümünü okuyorum 2 yıllık geçiş hakkımı hangi alanlara kullanabilirim sadece kendi bölümüm mü yoksa mobilya ve dekorasyon bölümüne tercih yapabilirmiyim ?

  1. admin diyor ki:

   Sınavsız geçiş alanlarınızı aşağıda veriyorum. Bunlar dışındakiler alan dışıdır.
   Çorap ve Moda Tasarımı
   Deri Konfeksiyon
   Deri Teknolojisi
   Giyim Üretim Teknolojisi
   Moda Tasarımı
   Tekstil Teknolojisi

 26. SAMET diyor ki:

  ben mobilya son sınıf öğrencisiyim admin sınavsız geçiş hakkımı kullandım ve nereye gideceğimi ve hangi alan a gideceğim ne zaman duyurulacak
  sevgiler saygılar….

  1. admin diyor ki:

   Şimdilik sadece başvuru yaptınız. Temmuz sonunda aynı puanla tercih yapıyor gibi tercih yapacaksınız. 30 tane tercih belirleme hakkınız var. Gideceğiniz yerleri siz seçeceksiniz. Kimse sizi istemediğiniz bir yere göndermez. Ama temmuz sonunda tercih yapmassanız hiç bir yere yerleşemezsiniz.

 27. Onur diyor ki:

  SeLam 2005 m.dekorasyon mezunuyum.. Dokuzeylül üniversitesi mobilya dekorasyon bölümünden ayrıldım.. 2011’de Ben şimdi açıköğretime geçmek istiyorum. fakat ösym ye girmedim. Sınavsız geçişten yararlanmak istiyorum. bunun için ne yapabilirim.? bölümler işletme,satış-pazarlama,muhasebe yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler…

  1. admin diyor ki:

   Sınavsız geçişle yerleşebileceğiniz bölümler bu sayfada yer alıyor. Maalesef programlarınız arasında sınavsız geçişle yerleşebileceğiniz aöf programı yok. YGS 140 barajını aşarak kontenjansız bölümlere kayıt yaptırabilirsiniz.

 28. MİRAÇ diyor ki:

  ben mobilya dekorasyon bölümü mezunuyum düz geçişte nerelere gidebilirim acaba ?

  1. admin diyor ki:

   Bulunduğumuz sayfada hangi alanlara sınavsız geçiş yapabileceğiniz zaten verilmiş. Hangi okul yada il diyorsanız. http://rehberlik.osym.gov.tr/aramatablo3a.aspx bu sitede bölüme, okula ve şehre göre sorgulama yapabilirsiniz.

 29. yakup diyor ki:

  s.a bn inşaat teknolojisi ahşap dograma ve kaplama mezunuyum ormancılık bölümüne geciş varmı?

  1. admin diyor ki:

   Sınavsız geçiş bölümlerinize şu sayfadan bakabilirsiniz.

 30. ali diyor ki:

  teşekkür ederim de.bu mimari bölümlere yerleşebiliyoruz demi ?

  1. admin diyor ki:

   Solda şu anki bölümünüz sağda da sınavsız geçişle tercih edebileceğiniz programlar var. Herşey açık.

 31. ali diyor ki:

  s.a ben mobilya bölümü iç mekan tasarımı okuyorum. bizi alanımıza göremi yerleştirecekler yoksa dalımıza göremi

  1. admin diyor ki:

   Şuan bulunduğunuz sayfada solda alan kodu değeri var, okulunuzdan öğrenerek hangisine göre tercih yapacağınızı belirleyebilirsiniz. Aslında çok fazla bölüm olmadığı için seçmekte sorun olmaz diye düşünüyorum.

 32. selda diyor ki:

  merhaba hocam sınava girmedim geçiş hakkımı kullandım. şimdi ben nasıl bir yol izlemem gerek açıkdan okumak istiyorum. ticaret meslek okudum. teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Temmuz ayı sonunda ais.osym.gov.tr adresinden şifrenizle sınavsız geçiş tercihi yapabilirsiniz. (Tercih yapacağınız okul ve bölümlerin kodları 2013 yerleştirme kılavuzunda yayınlacak) Sınavsız yerleşebileceğiniz bölümlere buradan bakabilirsiniz.

 33. tekin diyor ki:

  merhaba hocam. 2006 anadolu meslek lisesi (ahşap yat inşaa)mezunuyum. Bu sene ygs’ye girdim. Bölümümün haricinde diğer bölümler için sınavsız geçiş hakkım var mı ? Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

  1. admin diyor ki:

   Hayır maalesef yok.

   1. tekin diyor ki:

    cevap için teşekkürler. diğer 2 yıllık bölümlere gidebilmek için 140 barajını geçmemiz de işe yaramaz değil mi hocam ?

    1. admin diyor ki:

     140 barajını aştıysanız YGS puanı ile tercihte bulunabilirsiniz. Ancak tercih ettiğiniz bölüme önce o bölümün sınavsız geçiş öğrencilerinin yerleşeceğini unutmayın. Tercih yaparken şu kılavuzda istediğiniz bölümü sorgulayarak, yerleştirme önceliği kısmına bakın eğer kesikli çizgi yer alıyorsa, yanındaki puana bakın. Kendi puanınıza yakınsa tercihte bulunabilirsiniz.

 34. özgür diyor ki:

  Merhaba ben düz lise mezunuyum geçen yıl Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Sanat Tasarım Alanı İçmekan Tasarım dalına başladım.Bu yıl mezun olucam,2 yıllık ön lisansa sınavsız geçmek istiyorum Kelndi alanımda hangi 2 yıllık üniversite ve bölümlere girebiliyorum.Şimdiden cevapladığınız için teşekkürler.

  1. admin diyor ki:

   Meslek Lisesi mezunu olabilmeniz için yüz yüze eğitimde gördüğünüz alan kredisinin 130 olması gerekiyor.Bir senede 130 alan kredisi nasıl topladınız anlamadım. Ama alanınıza ait sınavsız geçiş bölümlerinizi yazayım.
   Eser Koruma 2
   İç Mekan Tasarımı 2
   Mimari Dekoratif Sanatlar 2
   Mimari Restorasyon 2

 35. ali diyor ki:

  selamunaleykum ben ahsap teknolojisi mezunuyum ben hangi alanlari tercih edebilirim? ic dekorasyon yada ic mimar tercih edebilir miyim?

  1. admin diyor ki:

   Aleyküm selam, aşağıda yazanlar haricinde maalesef sınavsız geçiş bölümünüz yok.
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri

 36. emrullah diyor ki:

  benim sıhhı tesisat kursuna gıdertek belge aldım iş bulma olanağım varmı

  1. admin diyor ki:

   Emrullah Bey, üzgünüm ama burası sınavsız geçiş sitesi ve sizin sorularınızın bizim konumuzla alakası yok.

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
YGS Başvuruları 2013 Sorular Cevaplar (Güncellenecektir)

Bankaya para yatırdım, başvuru yapmış oluyor muyum? Hayır. Bankadan aldığınız dekont ile başvuru merkezinden aldığınız formu kılavuzda yazdığı şekilde doldurmalı...

Kapat

Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık
Erkek bebek isimleri için erkek isimleri sitemiz. Toplist Sitesi- Bedava Link Ekle Sınava Hazırlık Sınava Hazırlık