Mobilya ve Dekorasyon, İç Mekan Tasarımı Sınavsız Geçiş bölümleri

mobilya dekorasyon bölümü sınavsız geçiş
Yazımıza oy verir misiniz?

Anadolu Teknik Lisesi (Erkek Teknik), Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Dekorasyon,İç Mekan Tasarımı Alanı ve alt dallarından mezun olan adayların başvurabileceği sınavsız geçiş bölümleri aşağıda verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meslek Lisesi Mezuniyet
Alan Kodu ve Adı
Sınavsız Geçişle Yerleşebilecek
Ön Lisans Alanı ve Süresi
1039-Ağaç İşleri

4134-Ahşap Teknolojisi

3681-Ahşap Yat İnşaa

3434-Döşemecilik

2081-Mobilya ve Dekorasyon

4972-Mobilya ve iç Mekân Tasarım

4401-Müzik Aletleri Yapımı

 

Mobilya ve Dekorasyon 2

Ormancılık ve Orman Ürünleri 2

1327-Dekoratif Resim

3428-Dekoratif Sanatlar

3235-İç Mekan Düzenleme

3235-İç Mekan Tasarımı

3256-Konservasyon

4972-Mobilya ve İç Mekân Tasarımı

2309-Restorasyon

4443-Sanat ve Tasarım

Eser Koruma 2

İç Mekan Tasarımı 2

Mimari Dekoratif Sanatlar 2

Mimari Restorasyon 2

Bu bölümlerin önlisans programını okumak isteyen genel lise yada meslek lisesi mezunu olup farklı alanlarda okumuş olanlar aşağıda gösterilen YGS puanlarıyla tercih yapabilmektedir.

Yükseköğretim Programları

Öğrt. Süresi

Puan Türü
Mobilya ve Dekorasyon

2

YGS-1
İç Mekan tasarımı

2

YGS-5

 

 

214 yorum

 1. Ben bu sene 2017 de Mobiya İç Mekan Dekorasyon bölümünden mezun oldum şimdi sınavsız geçiş hakkı geldi ben mezun oldum 2018 de nasıl istediğim bi üniversiteye yerleşicem bilgi verebilir misiniz?

 2. Sınavsız geçiş hakkım bittimişmi oluyor hocam o zaman benim ben geçen yıl mezun oldum.140 puandan falan söz ediyolardı geçen yıl
  Benim simdi iki yıllık okumam icin 180 barajınımı geçmem lazım 150 barajınımı yardımcı olurmusunuz bi zahmet

  • 150 barajını geçtiğiniz YGS türlerinde 2 yıllık bölüm tercih etme hakkına sahip olursunuz. Ancak yerleşebilmek için bölümün taban puanına yakın puan almanız gerekir. Yani barajı geçmek okumak için yeterli değil.

 3. Selamunaleykum hocam ben 2013 meslek lisesi mobilya ve iç mekan tasarımı mezunuyum.. Ben açıktan veya düz şekilde üniversite okuyabilir miyim, veya iş bulma imkanların nelerdir..

 4. Hocam öncelikle iyi günler ben 2008 end.mslek. mobilya bölüm. mezunuyum
  açıktan önlisans okumak istiyorum tercihlerde kontenjan sorunu yaşarmıyım sizde -2008 mezunu olduğum için?-.

  Açık öğrtm. fkltelerinin Önlisans programlarına sınavsız direk geçiş var olması lazım yukarda malesef yok yazmışsınız bi arkadaşa bu konuyu açarmısınız?

  Birde direk geçiş kalkacağı yönünde bir gündem meydana gelmişti ancak henüz net bir karar alınmadı sizce başvuruların yapılmasına 2 ay kalmışken böyle bir yasa çıkarıp karara bağlarlarmı bu konuyu?

 5. MERHABA HOCAM 2016 MEZUNUYUM MOBİLYA İÇ MEKAN TASARIM MEZUNUYUM SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKIMI MİMARİ RESTERASYONDA KULLANMAK İSTİYORUM DİPLOMA NOTUN 58 KÜSÜRAT..
  EK TERCİHLERDE KULLANACAM GELME OLASILIĞI VARMI VE HANGİ UNİLER GEÇİŞ HAKKINI VERİYOR LÜTFEN YARDIM EDİN

 6. Oncelikle selamun aleykum ben meslek lisesi mobilya ic mekan tasarım mezunuyum Sinafsiz geçiş hakkinda Mimari restorasyon vermek istiyorum diploma notum 58, 60 arası gelme olasılığı varmı

 7. Merhaba, 2015 yılında Meslek Lisesinden Mobilya ve iç mekan tasarımı bölümünden mezun oldum. Henüz yatay geçiş hakkımı kullanmadım. 2016 tercihlerinde bölümüm dışında turizm yazdım muhtemelen çıkacak fakat bu sene için üniversiteye gidemiyorum. Bu durumda obp puanım kırılır mı? Kırıldığı takdirde seneye izmir ve Antalyada yatay geçiş hakkımın çıkma ihtimali çok mu düşük?

  • Öncelikle şunu hatırlatayım sınavsız geçişte 1 kere kullanılacak yada hakkınızı kullanınca bir daha kullanamayacaksınız diye bir şey yok. Ve daha önemlisi sınavsız geçiş %90 önümüzdeki yıl kalkmış olacak. Bu durumda zaten artık isteseniz de kullanamayacaksınız. Ve bu yıl YGS puanı ile bir bölüme yerleştiğinizden seneye puanınız kırılacak.

 8. Bende birsey sormak istiyorum bn 2014 de mezun oldum mobilya ve ic mekan tasarim bolumunden bu sene sinavlara tekrardan girdim ve ygs 6 ya ek puan gelmis bolumumle alakali peki bu ek luanla 4 yillik hangi bolumler var ogrenebilir miyim acaba ?

 9. hocam merhaba ben 2015 te mezun oldum geçen sene tercih yapmadım bu sene mobilya ve dekorasyon bölümüne sınav geçiş yapmak istiyorum sizce şansım varmıdır çünkü öncelik bu sene mezun olanlar için ve istediğim 3 okul var bolu abant,safranbolu ve kırıkkale obp puanım 348 hepsine fazlasıyla yetir ama olmaz diye endişelerim var.

  • Şu sayfada 2.tablodan yerleştirme önceliklerini inceleyin. İstediğiniz programların mezuniyet yılı sütununda 14 ve daha küçük bir sayı ile başlamalı. Çünkü 15 ile başlayanlar 2015 yılında kontenjanı son mezunlarla dolu olanları gösteriyor. Siz daha önceki mezunları alan programları tercih etmelisiniz.

 10. Oncelikle bu bizim gibi soru soran arkadaşlara yardımcı oldugunuz için minnettariz hocam. EML 2016 mezunuyum, mobilya ve iç mekan tasarımından ve benim araştırıp da bulamadığım obp puanlı üniversiteler tablosu bu nun bi linkini alabilir miyim sizden acaba çok araştırdım bulamadım lütfen yardımcı olur mu sunuz . Şimdiden teşekkürler saygilar sevgiler .

 11. 2015 Mobilya bölümü mezunuyum
  açıköğretime gitmek istiyorum ne yapmam
  lazım lys sınavından 146 kaldım meslek
  çıkışlıyım diye açıköğretime gidermiyim
  yardım edin.

  • Sınavsız geçişle gidemezler. YGS herhangi bir puan türünde 150 ve üzerinde alırlarsa aöf bölümlerine tercih hakları olur. Tabi yine de %100 yerleşecekleri anlamına gelmez. Kontenjan durumu ve puanlarının yetmesi durumunda yerleşebilirler.

 12. Mobilya ve iç mekan tasarımı bölümünü bitirdim sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum üniversite de alanim acisindan hangi bölümlere gidebilirim.Yardimlariniz açısından şimdiden teşekkür ederim…

  • Aşağıdaki bölümlere tercih hakkınız var. Rehber öğrt. olmadığım için istihdam durumları hakkında bilgim yok.
   Endüstri Ürünleri Tasarımı
   Eser Koruma
   Görsel iletişim
   iç Mekan Tasarımı
   Mimari Dekoratif Sanatlar
   Mimari Restorasyon
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri
   Oto Boya ve Karoseri

 13. Slm bn 2015 mobilya ve ic mekan tasarimi bolumunden mezun oldum
  Ve bunun yanında sınavsız gecis hakkımı kullandım ve mimari restarasyon bölümünde okumaktayım 2016 ygs sınavına girdim ama puanım istediğim gibi gelmedi ormancılık ve orman ürünleri istiyorum mümkünmü

 14. Hocam iyi günler ben mobilya ve iç mekân tasarım öğrencisiyim sınav sonuçlarım düşük geldi kendi bölümüm dışında(mobilya dışında)hangi bölümlere gidebilirim. Tercih robotunda 2 yıllık ikinci öğretim maliye geliyor 182 ile . Sizce gidebilir miyim?
  – Teşekkürler

 15. İyi Günler Hocam..
  Ben Şuan [MOBİLYA VE İÇ MEKAN TASARIM] Okuyorum Yanlız Tablo Biraz Kafamı Karıştırdı Ve Çogu Sitede Öyle Kafamı Karıştırdı Şöyle Söyliyim Bu Sene Sonu Mezun Olucam Ben, MİMARİ RESTORASYON İstiyorum Sınavsız Geçiş Hakkımı Ona Kullana Bilirim Deilmi Bana Açıklayıcı Bir Şekilde Cvp Veririmisiniz Lütfen ? Yani Ygs Lys Girmeden İstedigim Üniversitede Mimari Restorasyon Okuya Bilirim Deilmi ?

 16. S.A ben meslek lisesi mobilya ve iç mekan tasarımı 12. Sınıf ogrencisiyim sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum Endüstri Ürünleri Tasarımı
  Eser Koruma
  Görsel İletişim
  İç Mekan Tasarımı
  Mimari Dekoratif Sanatlar
  Mimari Restorasyon
  Mobilya ve Dekorasyon
  Ormancılık ve Orman Ürünleri

  Bu bolumlerden hangisi daha iyi iş imkanı falan .

 17. Mobilya ve dekorasyon bölümü mezunuyum.
  Kamu kurumunda teknisyen olarak görev yapmaktayım. Uzaktan eğitim ile Ormancılık ve orman ürünleri okur isem teknikerlik haklarından faydalanabilirmiyim.

 18. hocam ben meslek lisesi mobilya ve iç mekan bölümünden 11.sınıf öğrencisiyim bu bölümden ne gibi devlete dayalı meslekler edinebilirim acaba ? ( teşekkürler )

 19. hocam merhaba …geçen yıl meslek lisesi mobilya ve dekorasyon mezunuyum.ygs tarafından sınavsız yerleştirildim tercşh yaptım fakat gitmedim.bu yıl sınavsız okuma şansım var mı

 20. Merhabalar ben güzel sanatlar lisesi, ardından gazi üni. resim öğretmenliği, daha sonra grafik yüksek lisans okudum. Ahşap mobilya tasarımına çok ilgi duyuyorum ve okumak istiyorum. Acaba sınavsız bir geçiş imkanım var mı? Teşekkürler.

 21. Sayın hocam 1992 endüstri meslek lisesi mobilya ve dekorasyon mezunuyum sinavsiz gecis sisteminden yararlanma imkanım hala varmı var ise bölümleri nelerdir.iyi calismalar

 22. Merhaba 1989 Mezunuyum Ağaç işleri ve mobilya ve iç tasarım alanı bölümünden mezunuyum sınavsız olarak geçiş hakkımla bir üniversiteye girsem neye göre örgün öğretim neye göre açık öğretim göreceğim? Yani dışardan okumak istiyorum bunların bölümü farklı mı yoksa kazandığımız bölümü istediğimiz şekil mi okuyabiliyoruz?

 23. S.a hocam ben 12. sınıf öğrencisiyim ben iki yıllık okumak istiyorum bunun için ne yapmalıyım..bide hocam siz iki yıllık öğretimde ne gibi meslek alanlarıni tavsiye edersiniz bunun hakkında bilgi verebilir misiniz…şimdiden teşekkürler…

  • Meslek lisesi öğrencisiyseniz alanınızın devamı niteliğindeki 2 yıllık bölümlere sınavsız geçiş hakkınız var. Bunun için 20 Ocak’a kadar başvuru yapmalısınız.Temmuz’da sınavsız geçiş tercihi yaparsınız. Eğer düz lisede iseniz zaten YGS başvurusu yapıp sınava girmeli ve Temmuz’da tercih yapmalısınız. Rehber öğretmen olmadığımdan tavsiyede bulunamıyorum.

 24. Merhaba hocam ben 2015 mezunuyum, ösym de kayidim var sınavsız geçiş yapmak istiyorum bunun için 6-20 ocak tarihlerinde herhangi bir meblağ yatirmamiz gerekiyor mu bir de tercihleri aynı yerden mi yapıyoruz yoksa sınavsız geçiş için farkı bir tercih bölümü varmı ?

 25. Hocam ben 2014 mobilya bölümü mezunuyum sinavsiz gecis hakkim halen var mi? Varsada hem sinavsiz hemde ygs sinvina girmek için basvuru yapabilirmiyim.yardimciniz olursaniz sevinirim tsk

 26. Merhaba hocam 2005 te mobilya dekorasyon bölümünden mezun oldum anladığım kadarıyla benim dikey geçiş hakkım hala bulunuyor ama ilk atama sırası son mezun olanlarda. Ocak ayında yapılacak YGS sınav döneminden sonra benim nereye başvuru yapmam gerekiyor kurum olarak ve neler yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler..

  • Dikey geçiş değil sınavsız geçiş. Atama değil yerleşme. Burada size tanınmış olan alanınızla ilgili 2 yıllık bölümlere tercih hakkıdır. Ocak ayında YGS başvuruları sırasında sınavsız geçiş başvurusunda bulunarak, Temmuz ayında yukarıdaki tablonun sağ tarafındaki programlara tercihte bulunabilirsiniz. Yerleşirseniz kayıt yaptırıp okuma hakkınız olur.

 27. hocam merhabalar ben 2007 mobilya ve dekorasyon yüksek okul mezunuyum iç mimarlık okumak için nasıl bir yol izlemem gerekir bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

 28. merhabalar ben bu sene üniv adım atcam inşallah ama kafam kariştı size bir sorum olcak selçuk üniv 4 yıllık grafik bölümümü yoksa iç mekan tasarım okumak mı kafam karıştı çünkü bizim mobilya fabrikamız var ve ben burda tam anlamıyla vasıflı bir konumda olmak istiyorum o yüzden 2 yıllıgi pkuyup dgs ile iiç mimarliğa dgs ila geçiş yaparım diye düsünüyorum ama 1 . sınıftan başlanıyormuş bende o kadar uzamasını istemiyorm sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

 29. Merhaba hocam;
  Endüstri Meslek Lisesi torna-tesviye mezunuyum. Sınavsız geçiş hakkım var mı? Var ise hangi bölümlere geçiş yapabilirim. Yönlendirirseniz çok sevinirim. Saygılar..

  • Aşağıdaki programlara sınavsız geçiş tercih hakkınız var. Ocak ayında başvuru yapmış olmanız gerekiyor. Bu bölümlerin 2014 yerleştirme sonuçlarına bakmak için şu sayfadan ilgili bölüm linkine tıklayarak yerleştirme öncelikleri sütunlarını incelemeniz gerekiyor.
   Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi
   Doğal Yapı Teknolojisi Taşları
   Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
   Endüstri Ürünleri Tasarımı
   Endüstriyel Kalıpçılık
   Gemi Makineleri İşletme
   Görsel İletişim
   Grafik Tasarımı
   İş Makineleri Operatörlüğü
   İş Sağlığı ve Güvenliği
   İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği
   Kaynak Teknolojisi
   Makine
   Makine, Resim ve Konstrüksiyon
   Mekatronik
   Metalurji
   Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği
   Oto Boya ve Karoseri
   Otomotiv Teknolojisi
   Raylı Sistemler Makine Teknolojisi
   Sivil Savunma ve İtfaiyecilik
   Sondaj Teknolojisi
   Tahribatsız Muayene
   Tarım Makineleri
   Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi
   Üretimde Kalite Kontrol

 30. hocam meraba oncelıkle ben mobılya ve ıc mekan tasarım alanındayım bu sene mezun olcam ıns. sınavsız gecıs yapcam ve ben ankaraya gıtmek ıstıyorum eger gıdersem hangı dallara gıdebılırım ?

 31. hocam ben mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü 12. sınıf ögrencisiyim mimari restorasyon veya mimari dekoratif sanatlar bölümüne 2 yıllık geçiş hakkına sahipmiyim

  • Evet yazdığınız bölümlere sınavsız geçiş hakkınız var. Ayrıca aşağıdaki bölümlerde var.
   Endüstri Ürünleri Tasarımı
   Eser Koruma
   Görsel İletişim
   İç Mekan Tasarımı
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri

 32. S. A hocam 2007 mezunuyum mobilya ve dekarasyon bölümü okudum 2 yıllık veya 4 yıllık iç mimarlık Bölümü’nü okumak istiyorum açık öğretimden okuma şansım varmı yardımcı olursanız sevinirim

 33. merhabalar ben lise sonum bölümüm mobilya ve ahşap teknolojisi alanım da mobilya fakat sınavsız geçişte sadece alanın verdiği imkanlamı yoksa diğer sınavsız geçiş alanlarınada gecebilirmiyim lütfen öneride bulunun..

  • Bu yılki kılavuzda nakış bölümü görünmüyor. Ama belki giyim bölümünün alt dalı olabilir. Sınavsız geçiş hakkınız var ama mezuniyet yılınızdan dolayı yerleşme şansınız oldukça düşük olacaktır.

   • Merhabalar hocam ben 2 yıllık meslek yüksek okulu mobilya ve dekarasyon bölümü mezunuyum. Sınavsız bir şekilde açık öğretime kayıt yaptırabilirmiyim 4 yıllık mezun olabilmem için yardımcı olursanız sevinirim.

    • Fark derslerini alarak 3.sınıftan devam edebileceğiniz aöf lisans bölümleri şunlar:
     İKTİSAT
     ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ
     KAMU YÖNETİMİ
     MALİYE
     ULUSLARARASI İLİŞKİLER
     İŞLETME
     KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

 34. iyi günler ben 2000 yılında mobilya dekorasyon bölümü mezunuyum yorumlarda okuduğum kadarı ile sınavsız geçiş hakkım bulunuyor. benim sormak istediğim bunu açıköğretim olarak okuyabiliyormuyuz.

 35. İyi günler değerli hocam , Bu sene Mobilya ve İç mekan tasarım bölümünden mezun olucam hayırlısıyla YGS girip şansımı denesem , 2 yıllık yatay geçiş hakkım yanar mi yoksa yine yatay geçiş yapabilirmiyim ?

 36. Merhaba Bn Meslek Lisesi Son Sınıfındaym. Bn Sınavsız Gecisle İzmirde Okumak İstiyorum. Eser Koruma Bölümnde Ege Üni. Gecebılıyorum.Min Puan:254,60259 Bnm Yıl Sonu Diplomam Kac Olursa O bölüme Girebılırım. ? Simdiden Tsk Ederm.

  • Ege Ü. Bergama MYO Eser Koruma 273,59963 puan. Yalnız burada yazan alan dışından YGS puanı ile yerleşen öğrencinin puanı. Yani sizin sınavsız geçiş bölümünüzse bu puanın sizinle alakası yok kesin yerleşirsiniz.

 37. mrb ben 2002 mobılya dek mezunuyum sınavsız orman ve ormancılık bölümüne geçme sansım varmı yada hangı bölümleri secebılırım yardımcı olursanız sevınırım

  • Mobilya ve Dekorasyon, Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümlerine sınavsız geçiş hakkınız var. Ocak ayında başvuruda bulunup Temmuz ayında da tercih yapabilirsiniz. Ama önceliğin son mezunlara olduğunu unutmayın.

 38. Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Dekorasyon,İç Mekan Tasarımı Alanını okuyorum 1 yıl sınıfta kaldım oda 10 sınıf şimdi bn kararlıyım üniversite okumaya peki bn 1 yıl kaldım yinede üniversite ye sınavsız geçiş yapa bilirmiyim ??

 39. Merhaba ben
  mobilya dekorasyon bölümü mezunuyum orman ve orman ürünlerine geçiş yapabiliyormusum yanlız şartları ve tarihleri bilmiyorum yardımcı olurmusunuz acil

 40. Merhaba 2003 el sanatlari tekno. Dallarindan mezunum. Ygs den gerekli puani alamadim.kendi bolumume yerlesirim ama mimari restorasyon bolumune ek kontejyanla yerlesir miyim? Birde mimari dekoratif sanatlar bolumu mezunlarinin dgs gecis bolumleri nelerdir.mimari dekoratifte ogretmenlik hakki varmidir .mimari dekoratif bolumun masrafi tahminen nekadardir .sadece devletin ogrenim kredisiyle okuyacam ama masrafjndan korkuyorum. .lutfen cvp verirseniz cok sevinirim .

  • Mimari restorasyon bölümlerinde kontenjan açığı olur ve ilgili puan türünde puanınız yeterse yerleşebilirsiniz. DGS ile geçiş yapabileceğiniz lisans programları Eski Çini Onarımları, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları olarak görünüyor. Diğer sorularınız hakkında bilgi sahibi değilim.

 41. Merhaba ben liseden mobilya ve iç mekan tasarımı mezunuyum , fakat bu 3 bölüm hakkında kararsız kaldım. Sizce hangi bölüm daha iyi olur benim için ? İç mekan tasarımı bölümüde batıda yok genelde doğuda?mimari restorasyon mu ? İç mekan tasarımı mı? Mobilya dekorasyonmu ?

 42. ii akşamlar ben 2 yıllık mobilya ve dekorasyon okuyorm dgs ile iç mimarlığa veya mobilya öğretmenliğine geçebilir miyim ve en düşük puanlaı ne kadar bunların

 43. Merhaba ben son sınıf sanat tasarım/iç mekan tasarımı öğrencisiyim hangi üniversitelere sınavsız geçiş yapabileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniiz?

  • Aşağıdaki bölümleri seçebiliyorsunuz. Ancak İstanbul’da hangileri var yerleştirme öncelikleri neler tek tek ben bakamam. Şu sayfadan istediğiniz program ismine tıklayarak İstanbul’daki üniversitelerde olup olmadığını ve yerleştirme önceliklerini inceleyebilirsiniz.
   Mobilya ve Dekorasyon 2
   Ormancılık ve Orman Ürünleri 2
   Eser Koruma 2
   İç Mekan Tasarımı 2
   Mimari Dekoratif Sanatlar 2
   Mimari Restorasyon 2

   • 4 yıllık bu alanla ilgili sadece AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ bölümü var. Sınavsız geçişte OBP (diploma notuX5) bakılır ama ondan önce mezuniyet yılı, okul türü ve METEB içi,dışı gibi kriterlere bakılıyor.

 44. Hocam merhaba. Benim birkaç sorum var. Ben düz lise mezunuyum kesin olarak düz lise mezunu tercih yapabiliyor değil mi ? Birde meslek liselerine bu bölümüde lisede okudukları için ek puan geliyor benim girme ihtimalim bu açıdan çok mu düşük ? Ayrıca sınavsız geçiş hakkıda var onlar oncelik daha fazla. Ek puan ne kadar geldiğine dair bi bilgim yok sizin bir bilginiz veya tahminimiz varsa soylermisiniz ?

  • Aşağıdaki bölümlere sınavsız geçiş hakkınız bulunmaktadır. Şu adresten program adı yazarak sorgulayıp, hangi okullarda olduğunu görebilirsiniz.
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri
   Eser Koruma
   İç Mekan Tasarımı
   Mimari Dekoratif Sanatlar
   Mimari Restorasyon

 45. Merhaba. Meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim grafik ve fotoğraf bölümünden mezun olucam okul puanımla beraber 290 falan oluyor ygs5 puanım. yıldız teknik mimari rest. bölümüne girme olasılığım yüzde kaç olur sizce ve de kırklareli iç mekan tasarımını tutturma olsalıgım sızce nedır ? simdiden tesekkurler …

  • Herhangi bir bölümü tutturma ihtimali, yüzdesi gibi sorulara cevap veremiyorum. Sadece geçen senenin yerleşme önceliği hakkında bilgi verebilirim.
   Geçen yıl sadece Teknik Lise mezunu sınavsız geçiş öğrencileri yerleşmiş. Alan dışı yada düz lise öğrencileri yerleşememiş.
   Yıldız Teknik (Mimari Restorasyon) 40 40 YGS-5 2012,3,İ,94 315,651
   Kırklareli İç Mekan tasarımı geçen seneki taban puanı 273,43 (Sizin puanınız 290 olduğuna göre ihtimal yüksek diyelim 🙂
   Kırklareli Ü. 106750577 İç Mekan Tasarımı 40 40 YGS-5 273,63116

  • Evet bu sayfada gördüğünüz bölümlere sınavsız geçiş hakkınız bulunmakta. Ancak önceliğin son mezunlara olduğunu ve yerleştirme önceliğinde yaşı küçüklere öncelik verildiği gerçeğini unutmamanız lazım.

 46. selam kız teknik ve meslek lisesinde giyim üretim teknolojileri bölümünü okuyorum 2 yıllık geçiş hakkımı hangi alanlara kullanabilirim sadece kendi bölümüm mü yoksa mobilya ve dekorasyon bölümüne tercih yapabilirmiyim ?

  • Sınavsız geçiş alanlarınızı aşağıda veriyorum. Bunlar dışındakiler alan dışıdır.
   Çorap ve Moda Tasarımı
   Deri Konfeksiyon
   Deri Teknolojisi
   Giyim Üretim Teknolojisi
   Moda Tasarımı
   Tekstil Teknolojisi

 47. ben mobilya son sınıf öğrencisiyim admin sınavsız geçiş hakkımı kullandım ve nereye gideceğimi ve hangi alan a gideceğim ne zaman duyurulacak
  sevgiler saygılar….

  • Şimdilik sadece başvuru yaptınız. Temmuz sonunda aynı puanla tercih yapıyor gibi tercih yapacaksınız. 30 tane tercih belirleme hakkınız var. Gideceğiniz yerleri siz seçeceksiniz. Kimse sizi istemediğiniz bir yere göndermez. Ama temmuz sonunda tercih yapmassanız hiç bir yere yerleşemezsiniz.

 48. SeLam 2005 m.dekorasyon mezunuyum.. Dokuzeylül üniversitesi mobilya dekorasyon bölümünden ayrıldım.. 2011’de Ben şimdi açıköğretime geçmek istiyorum. fakat ösym ye girmedim. Sınavsız geçişten yararlanmak istiyorum. bunun için ne yapabilirim.? bölümler işletme,satış-pazarlama,muhasebe yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler…

  • Sınavsız geçişle yerleşebileceğiniz bölümler bu sayfada yer alıyor. Maalesef programlarınız arasında sınavsız geçişle yerleşebileceğiniz aöf programı yok. YGS 140 barajını aşarak kontenjansız bölümlere kayıt yaptırabilirsiniz.

  • Şuan bulunduğunuz sayfada solda alan kodu değeri var, okulunuzdan öğrenerek hangisine göre tercih yapacağınızı belirleyebilirsiniz. Aslında çok fazla bölüm olmadığı için seçmekte sorun olmaz diye düşünüyorum.

 49. merhaba hocam sınava girmedim geçiş hakkımı kullandım. şimdi ben nasıl bir yol izlemem gerek açıkdan okumak istiyorum. ticaret meslek okudum. teşekkürler

  • Temmuz ayı sonunda ais.osym.gov.tr adresinden şifrenizle sınavsız geçiş tercihi yapabilirsiniz. (Tercih yapacağınız okul ve bölümlerin kodları 2013 yerleştirme kılavuzunda yayınlacak) Sınavsız yerleşebileceğiniz bölümlere buradan bakabilirsiniz.

 50. merhaba hocam. 2006 anadolu meslek lisesi (ahşap yat inşaa)mezunuyum. Bu sene ygs’ye girdim. Bölümümün haricinde diğer bölümler için sınavsız geçiş hakkım var mı ? Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

 51. Merhaba ben düz lise mezunuyum geçen yıl Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Sanat Tasarım Alanı İçmekan Tasarım dalına başladım.Bu yıl mezun olucam,2 yıllık ön lisansa sınavsız geçmek istiyorum Kelndi alanımda hangi 2 yıllık üniversite ve bölümlere girebiliyorum.Şimdiden cevapladığınız için teşekkürler.

  • Meslek Lisesi mezunu olabilmeniz için yüz yüze eğitimde gördüğünüz alan kredisinin 130 olması gerekiyor.Bir senede 130 alan kredisi nasıl topladınız anlamadım. Ama alanınıza ait sınavsız geçiş bölümlerinizi yazayım.
   Eser Koruma 2
   İç Mekan Tasarımı 2
   Mimari Dekoratif Sanatlar 2
   Mimari Restorasyon 2

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*