Muhasebe Finansman Mezunlarının Ek Puan Alabileceği Bölümler ve Okulları

5/5 - (1 oy)

30 Mart 2012’den önce meslek lisesine başlamış ve en son 2015’da mezun olmuş olan Muhasebe Finansman Mezunlarının Ek Puan Alabileceği Bölümler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

muh

214 yorum

 1. Merhaba,benim adım kemal ben lojistik ve uluslararası ticaret arasında kaldım.merak ettiğim uluslararası bölümlere hala ek puan veriliyor mu 2023 yılında teşekkürler…

 2. merhaba benim puanım 146 yerleşmek istiyorum. lisede okuduğum bölüm muhasebe ve finansman. bölüm olarak da bana banka ve sigortacılık bölümünden ek puan gelir mi ? banka ve sigortacılık istiyorum. diploma notum 73

 3. Merhaba ben 2015 senesinde ticaret meslek lisesinden mezun oldum bu sene uluslarası ticaret ve finansman bolümünü tercih edicem.2020 tercihlerinde esit ağırlik puaninda ek puan gelmis görünüyor( 262 olan puanimi 283 yapmıs gözüküyor) yukarıda bu bölümle alakalı tüm bölümler var lakin bu bölüm o sene itibariyle yoktu sorum ek puan bu bolümüde kapsarmı tercih ediceğim bolüm uluslarası ticaret ve finansman, ticaret meslek lisesi muhasebe mezunuyum teşekkürler

  • Kılavuzun 65-66.sayfalarında 2012 öncesi ortaöğretime başlayan veya mezun olan muhasebe alanı öğrencilerinin ek puan alabileceği bölümler arasında aşağıdaki programlar gösterilmiş. Ancak yazdığınız ek puan (21) çok düşük görünüyor. Normalde olması gereken Diploma notunuz*5*0,18 olmalıydı. Geçen yıl herhangi bir programa yerleşmiş miydiniz?
   Uluslararası Finans
   Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret
   Uluslararası Ticaret
   Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
   Uluslararası Ticaret ve Lojistik
   Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi

 4. Hocam Muhasebe ve Finansman mezunu ogrencilerine neden iktisat ve isletme 4 senelik bolumlerine ek puan verilmediğini merak ediyorum . Bende cok programli lisesinde okuyorum okulda ki hocalarima sordugumda bu bolumlere ek puan verildigini soylediler . Aydinlatirsaniz sevinirim.

 5. Hocam merhaba ben bu sene mezun oldum muhasebe finansmandan hiç kalmadın sınıfta, sanırım 2013 eylülde başladım liseye ygs6 ek puanlı yerleştirme puanın ve başarı sıram ile 4 yıllık muhasebenin alt dallarına tercihimi ek puanlı şekilde yapabiliyor muyum yapamıyorsam neden yapamıyorum

 6. Hocam 2012 2013 eylul ayinda liseye baslayip 2016 2017 de mezun oldum. Meslek lisesinden gastronomi 4 yillik ygs ek puanla tercih olursa oluyor. Suan da ek puani 4 yilliga da veriyor mu anlayamadim.

 7. Hocam ben 2011 kayıtlıyım lise birde bir sene kaldım 2016’da mezun oldum bölümüm bilgisayarlı muhasebe acaba sivil havacılık ulaştırma işletmeciliğinde(TM~1) ek puan geliyor mu yada hangi TM bölümlerinde ek puan geliyor

 8. Merhaba. Ben muhasebe ve finansman bilgisayarlı muhasebe mezunuyum,üstteki kısımdan hangisine bakmalıyım tercih yaparken, dış ticaret ve borsa-finans hizmetleri gibi dallar falan yazıyor ama ben bilgisayarlı muhasebe mezenuyum Lütfen yardımcı olun

 9. Hocam ben 2016 muhasebe mezunuyum 9 sınıfta sınıfta kaldığım için 2011 girisliyim ama bu sene yeni mezun oldum sınava girdim istediğim yer olmadı tercih yapmadım bu sene tekrar hazırlanıyorm ek puan alabiliyor muyum ?

 10. hocam iyi günler ticaret meslek lisesi muhasebe finansman alanı Dış Ticaret dalı mezunuyum ek yerleştirme yapmayı duşunuyorum hangi bolümleri yazarsam seneye girecegim sınavda puanım duşmez yani sınavsız geçiş yapmayı düşünüyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

 11. hocam ilk yerleştirmede bir yere yerleşmedim bu arada ticaret meslek lisesi dış ticaret dalı mezunuyum sınavsız geçiş hakkımı kullanarak bir yere yerleşirsem seneye girecegim sınavda puanımda düşüş olur mu ?
  Birde sınavsız geçişle ilgili beni bilgilendirirmisiniz?

 12. hocam merhaba 2015 te ticaret ve teknik anadolu lisesinden mezun oldum şimdi sınavsız geçiş düşünüyoeum ege ünüversitesi muhasebe ve vergi uygulamaları 342 normal 390 iö ile kapatmış. benim obp 382 gelir mi sizce

 13. Hocam iyi çalışmalar, geçen yıl bilgisayarlı muhasebe mezunu olan bir öğrenci ygs ek puanı ile yukarıdaki bölümleri seçebiliyor mu? Yanlış anlamadık değil mi?

 14. Ticaret Meslek Lisesi bilgisayarlı muhasebe bölümden mezunum ygs 6 ek puanlı sıralamam 26 bin hangi bölümleri tercih edebilirim. Turizm işletmeciliği ve bankacılık bölümünü yazabilir miyim?

 15. Merhaba hocam 2015 muhasebe ve finansman bilgisayarli muhasebe mezunuyum tercih yapmadim bu yil tekrar girdim YGS-6 siralamam 950.000 lerde ekli siralamam ise 50.000 ekli siralamam ile gazi bankacilik geliyor ama normal YGS-6 siralamamin bi onemi var mi? Gecen yil yerlesenlerin ortalama YGS-6 siralamasi 500.000 lerde?

 16. Hocam ben muhasebe finansman bölümü dış ticaret dalı mezunuyum ygs6da ek puanımla 13.000dyim sağlık yönetimi ygs6 ile alıyor ek puanımla mı girecem?

 17. hocam ben muhasebe ve finasman okuyorum daım bilgisayalı muhasebe fakat ben uluslararası ticart okumak istiyorum ama hocam bana ek puan gelmiyo uluslarası ticarete ama klavuzda geliyo gözüyo ki gecen yıl arkadaşımda ek puanlı yerleşti ek puan geliyo mu uluslararası ticarete

 18. Hocam ben ticaret lisesi – muhasebe ve finansman alanı , bilgisayarlı muhasee dalından mezunum. Dalıma göre uluslararası ticaret ve lojistik bölümüne ek puan aliyormuyum ?

 19. Hocam merhaba kardeşim 2015 yılında muhasebe ve finansman alanı dış ticaret ve ofis hizmetleri dalından mezun oldu, ygs6 ek puanlı sıralaması bu sıralama göz önünde bulundurularak bankacılık veya bankacılık ve sigortacılık bölümlerine ek puanlı yerleşme hakkı var mıdır? Şimdiden teşekkürler:)
  sıralaması 48950

  • Aşağıdaki bölümler için ek puanlı tercih yapabilir.
   Gümrük İşletme (Yüksekokul) 4 YGS-6
   Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi (YO) 4 YGS-6
   Sermaye Piyasası (Yüksekokul) 4 YGS-6
   Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme (YO) 4 YGS-6
   Uluslararası Finans (Yüksekokul) 4 YGS-6
   Uluslararası Ticaret (Yüksekokul) 4 YGS-6
   Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Yüksekokul) 4 YGS-6
   Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Yüksekokul) 4 YGS-6

 20. Merhaba hocam 2015 muhasebe ve finansman mezunuyum tercih yapmadım bu yıl tekrar girdim ve YGS-6 sıralamam 1 milyon ama ek puanlı yerleştirmede 51.000 deyim.21 ek puan beni bu kadar ileri nasıl attı ve Gazi bankacılık 58.000’de alıyor yani gaziye girebilirmiyim..Simdiden tesekkürler..

 21. Hocam Merhaba ben 2014 yılında Muhasebe Finansman Bölümünün Bilgisayarlı Muhasebe Dalından mezun oldum 4 Yıllık bölümlerin hangsinden ek puan alabilirim hocam?

     • HOCAM ÖZÜR DİLİYEREK SON SORUMU SORMAK İSTİYORUMÖSYMNİN KILAVUZUNDA DIŞ TİCARET VE OFİS HİZMETLERİNİN,FİNANS VE BORSA HİZMETLERİNİN VE MUHASEBE VE FİNANSMANIN DALLARININ EK PUAN ALACAGI BÖLÜMLER YAZIYOR VE ALANI VE TÜM DALLARI YAZIYOR HOCAM ALANI VE DALLARI DERKEN TÜM ALANLARIN GİDEBİLECEGİ BÖLÜMLERMİ OLUYOR AŞŞAGIDAKİ GİBİ ÖZET GEÇMEK İSTEDİM HOCAM
      6040-MUHASEBE VE FİNANSMAN
      ALANI VE TÜM DALLARI
      BANKACILIK
      BANKACILIK VE FİNANS
      BANKACILIK VE FİNANSMAN
      BANKACILIK VE SİGORTACILIK
      İŞLETME BİLGİ YÖNETİMİ
      MUHASEBE
      MUHASEBE BİLGİ SİSTEMLERİ
      MUHASEBE VE DENETİM
      MUHASEBE VE FİNANS YÖNETİMİ
      ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK YÖNETİMİ
      ULUSLARARASI FİNANS
      ULUSLARARASI PERAKENDE YÖNETİMİ

 22. Hocam ben ticaret meslek lisesi mezunuyum (2014) , ek puanli siralamam 29 binde , alanım muhasebe ve finansman , dalım ise bilgsiyarli muhasebe , ek puanimi dala gore mi yoksa alana goremi aliyorum , muhasebe ve finansman alaninda uluslararası ticaret ve lojistik bolumune ek puan veriyor gorunuyor listede , ama dala gore bilgisiyarli muhasebede görünmüyor , yardimci olurmusunuz .

 23. Merhaba hocam benim sorum ben muhasebe mevzunuyum geçen seneden ygs6 ek puanlı yerleştirme gözüküyor peki ben muhasebe mevzunu olmama rağmen muhasebe ile alakası olmayan fakat ygs6 ile alan bir bölümü yazsam ek puan ordada işe yararmı ek puanlı yerleştirmedenmi yerleşirim normal yerleştirme pıanından mı?

 24. Hocam merhaba, şimdi ygs6 ile alan bölümlere baktım sivil hava ulaştırma bölümü için ama istediğim yerde 5 kontenjan var %100 burs için 77 binde alıyo benim 58 bin başarı sırası. Ama ilk tercihimi oraya yazsam kontejana giremesem bile illa orası olur mu yoksa 2 . tercihe mi bakarlar ?

  • Siz en çok istediğiniz bölümü en üstte gelecek şekilde sıralama yapmalısınız. Sizin son sıraya yazdığınız ve yerleşebildiğiniz bir programı sıralaması sizden kötü biri ilk sıraya yazsa dahi siz önceliklisinizdir. Umarım anlatabilmişimdir.

 25. Hocam ben 2015 mezunuyum uluslar arası ticaret bölümü istiyorum ek puan geliyo ama tm1 den mi alıyo yoksa ygs6 olarak mı. Çünkü okullara baktım hep tm1 diyo ygs6 dan olmuyo mu yani ?

 26. Hocam öncelikle kolay gelsin bilgilendirdiğiniz için çok sagolun. Ben 13-14 mezunuyum bu yıl tekrardan sınava girdim. Ygs-6 puanım ek puanla birlikte sıralaması 45 bine inmiş gözüküyor. Sivil hava ulaştırma istiyorum. O puan geçerli mi orayı tercih edebilmem için.

 27. Ben ticaret meslek lisesi mezunuyum ek puanlı başarı sıralamam 22.283 şimdi ben yukarıdaki herhangi bir bölümü seçtiğimde ek puanlı sıralamamı kabul edecek normal yerleştirmeyi kabul edecek

 28. Hocam ben bu yıl muhasebeden mezun oldum ek puan kalkti diyolar kalktimi acaba birde kamu yönetimi okumak istiyorum tm 2ile aliyormus benim tm2 basari puanim 265 istedigim universiteye 20 puan faln yetmiyor girebilirmiyim sizce

 29. Hocam ben bu yıl muhasebeden mezun oldum ek puan kalkti diyorlar kalktimi acaba birde kamu yönetimi okumak istiyorum 4 yil tm2ile aliyormus benim yerlestirme puanim 265 4 yil tutarmi sizce

  • 2015 sonrası mezunlara ayrıca verilen 0,06 lık ek puan kalktı. Ama diploma notu*5*0,12 şeklinde puan eklenmiştir ve şu anda ekranınızda görüyor olmanız lazım. Diğer sorunuza gelince tercih robotlarını kullanın. Herkesin puan yada sırasına göre inceleme yapsam soru cevaplayamam.

 30. Hocam ben 2015 ticaret meslek lisesi mezunuyum geçen sene tercih yapmadım bu sene lys tm1den 240larda puan bekliyorum hesaplarıma göre sakarya üni uluslar arası tic. tm1 286 ile almış bize bu bölümde puan geliyor fakat lys olduğu için ygsyle aynı mı tm tercihlerinde puan alabiliyor muyuz ?

 31. Hocam Merhabalar Ben bu yıl AÖF 4 yıllık bir bölüm okuyacağım…
  tercihlerimi yapıp kayıt olduktan sonra acaba ben ilk sınavıma
  hangi tarihte giricem kesin olarak nedir bilginiz varmıydı acaba ?

 32. Hocam merhaba,
  Ben mesleki açık öğretim lisesi muhasebe finansman mezunuyum 2014 yılında mezun oldum…

  1)bu sene (2016) ygsye girdim 210 aldım bu puanla AÇIKÖĞRETİMFAKÜLTESİ(AÖF) 4 yıllık lisan tarih bölümü için yeterlimidir
  2)birde Baana ek puan gelir mi?

 33. HOCAM ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN YARDIM EDİN.. hocam biraz konu dışı ama bu sorunun cevabını hiç bir yerde bulamadım şimdi hocam ben meslek lisesi 2016 mezunuyum diploma ortalamam 91 benim önümdeki öğrencinin diploma ortalaması 93 şimdi o okul birincisi oluyor ama onun 11 sınıftan kalma okuldan uzaklaştırma cezası var 3 günlük sizce okul birinciliğini bana verirler mi lütfen yardımcı olun konu dışı sorduğum içinde sizden özür dilerim hocam ama yardımcı olurmusunuz

 34. hocam merhaba muhasebeye ek puan alan bölümlerden İşletme bölümüne gittiğimizde de ek puan alabiliyomuyuz yoksa sadece gümrük işletme veya sivil hava ulaştırma işletmeciliği gibi yerlere mi gidebiliyoruz :/

 35. Hocam meraba ben 2011 yılında mesek lisesine kaydımı yaptım ilk sene sınıfta kaldım bu sene mezunum 2016 yılında bana ek puan.gelirmi bide hocam ygs 6 dan hangi üniversitenin muhasebe bölümüne gidebilirim

 36. hocam merhaba ben muhasebe bölümü mezunuyum benim okumak istediğim bölüm 4 yıllık sivil hava ulaştırma işletmeciliği ve arastırırken ek puan geldigini yeni gördüm ve çok şaşırdım bi yanlışlık yoktur değil mi?

 37. hocam merhaba iyi günler. ben 2015-2016 mezunuyum yani 1 sene gitmedim üniversiteye . muhasebe mezunuyum ayrıca. fakat açıkögretime yazıldıgım için sana ek puan gelmiyicek diyorlar bu dogrumu ??

 38. Hocam meraba ben 2012-2013 doneminde liseye basladim suan son senemi okuyorum 9.sinifa basladigimda meslek lisesi ek puani disinda bana Muhasebe ve finansman okudugum icin 30 puan verilecegini soylemisti hocalarim. Yani bolumumun muhasebe olmasinin bana kazandirdigi bi puan olacak mi dedikleri gibi?

  • 30 Mart 2012 tarihinden önce başladıysanız diploma notunuz X 5 X 0,18 kadar ek puan alırsınız. Eğer daha sonraki bir tarihte başladıysanız diploma notunuz X 5 X 0,12 kadar ek puan alırsınız. Kafadan 30 40 diye bir puan olmaz.

 39. Hocam merhaba.
  Ben muhasebe bölümünden mezun öğrenciyim.
  ek puan alabılıyorum. 4 yıllık muhasebe düşünüyorum TM1’den.
  Ben ek puanı sadece ygs’den seçtiğimde mi alabılıyorum? Tm1 den seçtiğimde alabılecek miyim?
  Teşekkürler…

 40. hocam merhaba. Muhasebe mezunuyum. bu yıl ek puan kalktı diyorlar. 9 sınıfta kalmıştım yani 5 senede lisem bitti. ygsye hazırlanıyorum bana ek puan vuruyormu vurmuyor mu?

 41. HOCAM BEN BU SENE AÇIK TİCARET LİSESİ SON SINIFIM YGS GİRMEDEN 2 YILLIK SEÇEBİLİYOR MUYUM YOKSA YGS GEREKLİ Mİ BİRDE KAMU YÖNETİMİ NASIL OKUYABİLİRİM

  • 6-20 Ocak 2016 tarihlerinde YGS başvuruları sırasında sınavsız geçiş başvurusunda bulunarak şu sayfadaki 2 yıllık bölümlere tercihte bulunabilirsiniz. Kamu yönetimi 4 yıllık program olduğundan ya YGS girerek gerekli puanı alacak ve tercihte bulunacaksınız. Ya da 2 yıllık okuduktan sonra DGS sınavına girerek aöf kamu yönetimi 3.sınıftan devam edebilirsiniz.

 42. Ek puan ile başarı sıram 90binlerde dersaneden aldığım listede bankacılık ve finans bolumu başarı sırası 30bin gosterirken aynı okul internetten baktığımda 200binlerde gosteriyor sebebi nedir acaba

 43. Hocam iyi günler . Ticaret meslek lisesi muhasebe mezunuyum işletme yönetimi bölümünü istiyorum ygs’ye de girdim . Bana ek puan verir mi ? Yukarıdaki yazıda işletme yönetimi olmadığını biliyorum ama emin olmak istiyorum . 🙂

 44. Hocam simdi benim basari siram 700 binlerde ama ek puan eklenince 118 bim oluyor. Dershamedeki hocam sasce muhasebe bolumune gdersem ek puan etkili olur dedi. Burda sivil hava ulastrma var. Bn nlamadm

 45. hocam simdi ben muhasebe mezunuyum bu sene ek
  puanim 245 basari siram ; 139684 bunla bana hem 4 yillik muhasebe hemde bankacilik ve finans gelirmi hani bunlar benim ek puanimla yerlesebilecegim yerler ya

 46. Ticaret lisesi muhasebe ve finansman/dış ticaret ofis hizmetleri bölümü mezunuyum.Dokuz eylül uluslararası ticaret ve işletmecilik istiyorum ek puan alabiliyorsunuz ?

 47. Merhabalar, ben anadolu ticaret meslek lisesi muhasebe bölümünden geçen yaz mezun oldum ve sivil hava kabin hizmetleri istiyorum. Geçiş hakkım olduğunu duydum doğrumu acaba istanbulda bu bölümü kazanmam için kaç puan yapmam gerekiyo bu konuda bi fikriniz var mı ?

  • Sınavsız geçiş hakkınız olan bir program için YGS puanına ihtiyacınız olmadığını da biliyor olmalısınız. OBP puanı olarak bakacak olursak İstanbul Ün. 372,30 ile öğrenci almış yani diploma notu 74,46 ile. Ancak öncelik son mezunların olduğundan 2013 mezunlarının bu yılki şansı düşük olabilir.

 48. hocam merhabalar
  size gore yukaridaki bolumlerden hangisi daha cazip hangisinin is olanagi gelecegi daha iyi.

  not:ankarada yasiyorum ankarada kalirsam eger ozel okul olur. baska sehirde okursam eger devlet okulu olur.

 49. Sivil hava ulaştırma işletmeciğini öneriyormuzunuz peki? 2 yıllık gitsek bir 2 yıl için daha sınava girmek zor olur mu ? hocalara soruyorum hepsi farklı şey söylüyor önerende oldu önermeyende birde sizin fikrinizi alabilirmiyim? muhasebe öğrencisiyim ama sivil hava ulaştırma işletmeciğilini uzun zamandır araştırıyorum sizce iyimidir?

 50. hocam merhba bn muhasebe bolumu mezunu olcam bu yıl posta hızmetlerı bolumune sınavsız gecıs yapabılırmıyım ve ptt ozllesıyr bıze ne gıbı zararları bulunur bu bolumu okursak ?

 51. Hocam bir sorum daha olucak ama bunu cevaplar mısınız bilmem ? ben muhasebe bölunden mezunum edebiyat matematik sınavına giricem 57,52 okul puanım istanbul içi bir üniversite için kaç ham puan kaç yapmam lazım ? ben 300 civarı diye biliyorum dogru mu biliyorum bide 300 puan kaç tane edebiyat ve matematik yapıyor?
  300 puan kaç tane edebiyat ve matematik sorusu yapıyor?

  • İstanbul’da yer alan herhangi bir üniversite için istediğiniz bölüm, üniversite adı ve Şehri seçerek şu sayfada sorgulama yapabilirsiniz. 300 puan için kaç soruya cevap veremiyorum. Ama onun içinde değer girerek hesaplama yapabileceğiniz şu sayfayı tavsiye ederim.

  • 2 yıllıklardan bahsediyorsanız zaten sınavsız geçişle yerleşme durumu söz konusu olduğundan YGS puanı yada ek puan diye bir şey söz konusu değil. Yok eğer 4 yıllık fakülte yada 4 yıllık yüksekokul diyorsanız ek puan alırsınız.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*