Sınavsız Geçiş ve YGS, LYS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yazımıza oy verir misiniz?

Ocak ayında YGS başvuruları ile başlayan uzunca bir maratonun sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. 7 Temmuz tarihinden itibaren start alan tercih işlemleri 17 Temmuz 2014 saat 23:59 itibari ile sona ermişti.Adayları bu tarihten itibaren yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı heyecanı sardı. Sitemize gelen sorulardan bu konuda illaki tahmini de olsa bir tarih vermemiz isteniyor. Net tarih henüz açıklanmamış olsa da YGS sonuçları, LYS sonuçları ve geçen seneki tercihlerin bir hafta gibi kısa bir süre de açıklanmış olmasından dolayı beklentimiz 1 hafta gibi kısa bir sürede sonuçların açıklanacağı yönünde. Yani 23 Temmuz 2014 akşamı sonuçların açıklanacağını tahmin ediyoruz. Tekrar hatırlatmalıyım ki bu resmi bir bilgi değil.

Sonuçlar açıklandığında ÖSYM’nin sonuç sayfasından

https://sonuc.osym.gov.tr/

yada aday işlemleri ekranından tc kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak

https://ais.osym.gov.tr/

öğrenebilirsiniz.

21 yorum

 1. Hocam merhaba, ben ygs ve lys den tercih yapmiycam puanim düşük. Direk sinavsiz geçiş hakkimi kullanicam bunun tercihini nasil ve ne zman yapiyorum? Birde balikesir ilinde teknik ve endustri meslek lisesi inşaat bolumu mezunuyum sinavsiz geçişle başka bir ile tercih yapabiliyor muyum? Ve hangi iller hocam teşekkür ler

 2. Hocam merhaba, ben ygs’de yeterli puanı aldım şimdi lys’ye gireceğim, fakat bir konuyu merak ediyorum. Şimdi diyelim ki lys’de iyi bir puan alamadım, bu durumda 2 yıllık sınavsız geçiş hakkımı kullanabiliyor muyum yoksa sınavsız geçiş başvuruları bittimi. Bu arada meslek lisesi öğrencisiyim.

  • 30 tercihinizi dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Yani aynı tercih listesinde önce 4 yıllık bölümleri daha sonra 2 yıllık sınavsız geçiş bölümlerini yazabilirsiniz. Meslek lisesi mezunu olduğunuzdan ayrıca bir başvuru yapmanıza gerek yok.

 3. Ben de meslek lisesi öğrencisiyim, ygsde yeterli puan aldım ve şuan lys için çalışıyorum.Diyelim ki iyi bir puan aldım ama tercihte istediğim bölüme yerleşemedim.Sınavsız geçiş tercihleri ile aynı anda mı yapılıyor yoksa normal tercihlerimi yaparken sınavsız geçişimin olduğu bölümleri de mi yazmam gerekiyor.Lütfen acil bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

  • Sınavsız geçiş bölümleriniz;
   Ağız ve Diş Sağlığı
   Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
   Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği
   İnsan Kaynakları Yönetimi
   İşletme Yönetimi
   Odyometri
   Sağlık Kurumları İşletmeciliği
   Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
   Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*