Makine-Resim Konstrüksiyon Bölümü

Yazımıza oy verir misiniz?

PROGRAMIN AMACI
Makine-Resim Konstrüksiyon Programı teknik resim ve makine konstrüksiyonu ile ilgili konularda teorik ve pratik bilgilere sahip, bilgisayar ortamında makine tasarımını gerçekleştiren işçi ile mühendis arasındaki boşluğu dolduracak nitelikli teknik eleman yetiştirmeyi amaçlar.

PROGRAMIN İÇERİĞİ
Makine-Resim Konstrüksiyon programı öğrencileri, Temel Matematik, Fizik, Bilgisayar, Genel Makine Bilgisi, Temel Teknik Resim Bilgisi, Tasarı, Geometri, Ölçme ve Kontrol Yöntemleri, İmalat Yöntemleri, Malzeme Bilgisi, CAD / CAM programları, Kalıp Tasarımı, Hidrolik – Pnömatik Dayanım Hesaplamaları, Sistem Tasarımı gibi konularda eğitim almaktadırlar. Çağın gerektirdiği bilgi ve beceriyi kazandırmak üzere dersler gelişmiş teknikler kullanılarak hem teorik hem de uygulamalı olarak verilmektedir.

HEDEF
Bu programın hedefi iki yıllık ön lisans öğrenimi sonunda öğrencilerimizin,imalat resimleri çizebilen, CAD/CAM ve animasyon programlarını kullanabilen, imalat işlemleri ve malzeme bilgisine sahip, makine tasarlayan Aydın ve ülke genelinde sektörün beklentilerini karşılayabilecek Makine Resim Konstrüksiyon teknikeri olarak yetiştirmektir.

İŞ ALANLARI

Makine-Resim Konstrüksiyon teknikeri olarak kamu kurum ve özel sektör fabrikalarında, teknik bürolarda, üretim atölyelerinde, kalite kontrol ünitelerinde, mühendislik bürolarında, kendi adlarına işyeri açarak teknik Ressam, atölye şefi, ustabaşı vb. pozisyonlarda çalışabilirler.

DGS İLE GEÇİŞ YAPILABİLECEK BÖLÜMLER
Döküm Öğretmenliği, Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği, Gemi İnşaat Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Kalıpçılık Öğretmenliği, Makine Mühendisliği, Makine – Resim ve Konstrüksiyon Öğretmenliği, Metal Öğretmenliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Talaşlı Üretim Öğretmenliği, Tasarım ve Kostrüksiyon Öğretmenliği, Otomotiv Öğretmenliği.

Öğrenim Dili : Türkçe
Öğrenim Süresi : 2 Yıl

Endüstriye Dayalı Öğretim (STAJ)
30 iş günü .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*