LYS tercihleri ne zaman başlıyor?

Yazımıza oy verir misiniz?

LYS tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM adayların merakla beklediği bu sorunun cevabı 24 Haziran’da yayınlanan ön kılavuzda 15-25 Temmuz olarak açıklandı.

Adaylar ”2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”na ÖSYM’nin ”http://www.osym.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecek veya başvuru merkezlerine örnek olarak gönderilen basılı kılavuzu inceleyebilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

Tercih işlemleri ÖSYM’nin belirlediği tarihler içerisinde yapılacak. Tercih çalışmalarına destek almak için ÖSYM’nin ”http://rehberlik.osym.gov.tr” web sitesinden yararlanılabilecek.

Adaylar tercihlerini başvuru merkezleri aracılığıyla ya da bireysel olarak internet üzerinden ÖSYM’ye gönderebilecek. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ya da yanlış yapmaktan çekinen adayların başvuru merkezlerini kullanmaları öneriliyor. Bankaya tercih için herhangi bir ücret yatırılmayacak.

Tercih gönderme süresi uzatılmayacak. Bu nedenle adayların sonuçlarını öğrendikten sonra tercih edecekleri yükseköğretim programlarını belirlemeleri, eğer tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla göndereceklerse zamanında başvuru merkezine gitmeleri, tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak göndereceklerin ise ”Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan tercih listesini almaları gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*