İnşaat Teknolojisi Sınavsız Geçiş Bölümleri

inşaat teknolojisi
Yazımıza oy verir misiniz?

2016 Kılavuzuna göre güncellenmiştir. Anadolu Teknik Lisesi (Erkek Teknik), Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi İnşaat Teknolojisi alanı ve alt dallarından mezun olan adayların başvurabileceği sınavsız geçiş bölümleri aşağıda verilmiştir.

Beton Teknolojisi
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi
Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi
Geoteknik
Harita ve Kadastro
iç Mekan Tasarımı
inşaat Teknolojisi
iş Sağlığı ve Güvenliği
Maden Teknolojisi
Mimari Restorasyon
Raylı Sistemler Yol Teknolojisi
Sondaj Teknolojisi
Sulama Teknolojisi
Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri
Yapı Denetimi
Yapı Ressamlığı

155 yorum

 1. iyi günler , ben şuanda lise son da inşaat teknoloji okuyorum. bu sene sınava giricem inşaat teknolojısını üniversitede dışardan okumak istiyorum . sağlıklı mı farkı var mıdır ?

 2. Hocam ben yeni mesleki teknik lisesine kayıt olucam liseden terkim durumum şu ki özel sektörde labaratuvar bölümünde yapı üstyapı altyapı beton qibi yol inşaat işleriyle meşqulum qerekli donanımlara sahibim fazlasıyla liseden mezun olduktan sonra karayollarında alım olduqu müddetçe ben lise diplomam ile bu şansım oluyomuş inşaat teknolojisi ölümünden mezun olursam üniversite düşünmeksizin karayollarında işe qirebilirmiyim .? Şimdiden tşkkrler

 3. hocam lisede 6027 – İNŞAAT TEKNOLOJİSİ (Dal: 1 – MİMARİ YAPI TEKNİK RESSAMLIĞI)bölümü mezunuyum sivil savunma ve itfaiyecilik bölümüne geçiş hakkım varmı acaba ?

  • Hayır. Aşağıdaki programlara geçiş hakkınız var.
   Beton Teknolojisi
   Doğal Yapı Taşları Teknolojisi
   Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi
   Gaz ve Tesisatı Teknolojisi
   Geoteknik
   Harita ve Kadastro
   iç Mekan Tasarımı
   inşaat Teknolojisi
   iş Sağlığı ve Güvenliği
   Maden Teknolojisi
   Mimari Restorasyon
   Raylı Sistemler Yol Teknolojisi
   Sondaj Teknolojisi
   Sulama Teknolojisi
   Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri
   Yapı Denetimi
   Yapı Ressamlığı

 4. hocam ben inşaat bölümünü okuyorum 12 . sınıfım ygs puanım düşük bu sene 2 yıllık okuyup üniversite 1. sınıfta tekrar ygs sınavına girmeyi düşünüyorum olursa att 2 yıllık istiyorum şimdi ise iş sağlığı ve güvenliği , yada sivil savunma ve itfayecilik istiyorum ikisi arasında kaldım sizce hangisine gitmem daha uygun itfayecilik var değilmi bizim bölümde direk giçeş yapabilirim yani kafam çok karışık aydınlatabilirmisiniz ?

  • Hayır. Sınavsız geçiş bölümleriniz aşağıda.
   Endüstri Ürünleri Tasarımı
   Eser Koruma
   Görsel iletişim
   iç Mekan Tasarımı
   Mimari Dekoratif Sanatlar
   Mimari Restorasyon
   Mobilya ve Dekorasyon
   Ormancılık ve Orman Ürünleri
   Oto Boya ve Karoseri

 5. Merhaba. Şu an Süleyman Demirel Ünüversitesi nde çevre muhendsliği okumaktayım. Anadolu lisesi mezunuyum. Bir sonraki sene açıköğretimden inşaat teknolojisini de okuyabilirmiyim. Eğer okuma imkanım varsa daha sonra dgs ile mühendisliğe tamamlama şansım var mı. Şimdiden teşekkürler

 6. Ben inşaat teknolojisi öğrencisiyim bu sene mezun oluyorum iş saglık ve Güvenliğine gitmek istiyorum bizi nasıl alıyorlar diploma puanı ile alıyorlar ama kaç puanla alınıyor hiç bir sitede bulamadım sadece bölümler yazıyor puanlar yazmıyor yardımcı olursanız sevinirim

 7. ben bu yıl mimari yapı ressamlığı bölümünü açıktan bitirip mezun olacağım kayseride okudum. erciyes üiniversitesine sınavsız geçiş hakkımı kullanarak girmek istiyorum. girebilirmiyim?

 8. inşşat teknolojisi mimari yapı teknik ressamlığı mezunuyum 1 yıl önce mezun oldum hala direk geçiş hakkım varmı? bide açık öğretimi var mı? varsa oraya nasıl kaydolabirim ?

  • Öncelik son mezunların olduğundan şansınız azalmış oluyor ama hala hakkınız var. 6-20 Ocak başvuru yaparak Temmuz’da tercih yapacaksınız. İş Sağlığı ve Güvenliği Açıköğretim olarak tercih etme hakkınız var.

 9. Ben meslek lisesinde okuyorum bu sene son senem ve muhasebe ve finansman okuyorm ama üniverstede muhasebe istemiyorum inşaat teknolojisi istiyorum ne yapmam gerek bölüm değiştirsem okuldan pek puan gelmiyor ygs girsem 140 200ü geçerim ne kadar yararlı olur diploma puanım 85 civarı. ne yapmam gerek istediğim bi okula yerleşebilirmiyim.

 10. Merhabalar hocam ben mesleki acik ogretim lisesine başvuru yaptım inşaat teknolojileri alanını seçmek istiyorum bu bölümü bitirdikten sonra inşaat teknikeri olabiliyormuyum ve Mühendisliğe yükselmek için neler yapmam gerekiyor bitirdikten sonra sınava girersem okuldan herhangi bir puan alabiliyormuyum Teşekkürler

 11. Ben Ocak Ayında sınav için para yatırdım sınava girdim istediğimi alamadım Sınavsız geçiş Hakkı’na para yatırmadım ben Temmuz Ayında Sınavsız geçiş yapabilir miyim bi yardımcı olur musunuz hocam

 12. Admin ben su anda lisans programi okumaktayim ayrica acikogretimden insaat teknolojisi okumak istiyorum ama duz lisede mezun oldum . ben bu durumda insaat teknolojisi okuya bilir miyim

 13. Hocam ben lise elektrik bölümü son sınıf öğrencisiyim iş sağlığı ve iş güvenliği bölümüne sınavsız geçiş yapmak istiyorum. Liseyi elazığda okumaktayım fakat üniversiteyi kırklarelide okumak istiyorum. Öncelik sırası olarak kendi ilindeki liseden mezun olan öğrencilerin alındığını duydum. Doğrumudur? Eğer öyleyse liseden mezun olmadan kırklarelideki liseye geçiş yapacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Kırklareli’nde Vize ve Lüleburgaz MYO’da 2.öğretimleri de olmak üzere 4 program görünüyor. Yerleştirme önceliklerine bakılacak olursa hepsi için şansınız yüksek. Bakınız. Sadece 1 tanesinde yerleştirme öncelikleri görünüyor oda eski mezunlardan bile almış. Diğerlerinde zaten sınavsız geçişlilerin tamamı yerleşmiş.

 14. Merhabalar hocam inşaat teknolojisi 2 yıllık sınavsız geçiş yapmak istiyorum bu sene acaba istan bul içi 2 yıllık sınavsız geçiş hakkım varmı veya hangi illerde 2 yıllık sınavsız inşaat teknolojisi bölümüne gidebilirim ?

 15. Hocam ben aydin adnan menderes üni. Mimari restorasyon bölümü okuyorum ilk donemdeyim ikinci dönemde başka bir uni.de inşaat teknolojisine geçiş yapabilirmiyim

 16. İyi günler hocam. Ben EML inşaat teknolojisi/ yapı ressamlığından mezun oldum sınavsız geçiş hakkımı kullanarak ANTAKYA MKÜ inşaat teknolojisi bölümü ne yerleştirildim. Ve henüz 1.sınıftayken bırakmak zorunda kaldım. Tekrar sınavsız hakkım varmı yada acıktan devam edebilirmiyim… teşekkürler.

 17. E.m.l de insaat teknolojisi alaninda okuyorum. Istanbul ici
  Ya da istanbul disi okuyabilecegim universiteleri nereden ogrenebilirim? Ayrica univetsitelerin sinavsiz ogrenci almada kontenjanlari ne kadar?

 18. merhaba ben endüstüri meslek lisesi makine teknolojileri bölümünde okuyorum lise sonum iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığına 2yıllık sınavsız geçiş yapabilirmiyim

 19. selam hocam ben yapı meslek lisesinden mezunum sıhı tesisat bölümü mezunuyum ve 2 yıllık kendi bölümümden sınavsız okumak istiyorum .ama ben 2014 sınavlarına girdim yeterli puanı alamadım . yeterli puan alamadığımdan dolayı sınavsız girme hakkına sahipmiyim…ayrıca girme hakkına sahipsem . istanbulda kendi bölümden 2 yıllık varmı …ve bunun icin neler yapmam gerek …

 20. MERHABA HOCAM EML LISESI INSAAT TEKNOLOJISI BOLUMU OKUYORUM.1996 DOGUMLUYUM.LİSE DIPLOMA PUANIM 71 OLACAKDIR.YGS SINAVINA GIRDIM YANLIZ BASARILI BIR PUAN ALAMADIM.O YUZDEN SINAVSIZ GECIS HAKKIMI KULLANMAK ISTIYORUM.ISTANBULDA OTURUYORUM. MYO INSAAT TEKNOLOJISI VEYA MIMARI RESTARASYON OKUMAK ISTIYORUM.YILDIZ TEKNIK.ISTANBUL AYDIN.ISTANBUL GELISIM.SISLI MYO. YERLESMEK ISTIYORUM SIZCE TAM BURSLU VEYA % 50 ,% 75 BURSLU YERLESEBILIRMIYIM.YARDIMINIZ ICIN TESEKKURLER.

 21. Ben son anda bi karar vererek insaat teknolojisi bolumunu okumaya karar verdim fakat iyice arastirip bilgi almak istiyorum biraz ayrntili bi bilgi verebilirmisiniz is olanaklari fln neler ?

  • Ben rehber öğretmen değilim. Sınavsız geçiş işlemleri hakkındaki sorularınızı yanıtlayabiliyorum. Meslekler ve istihdam durumları hakkında bilgi sahibi değilim. Bu arada tercihlere daha çok var. Son kararınızı vermek için erken.

  • Bu bölüm sizin sınavsız geçiş bölümünüz değil. YGS sınavına girerek YGS puanı ile tercih edebilirsiniz.Sizin sınavsız geçiş bölümleriniz şunlardır:
   Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi 2
   Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı 2
   Endüstriyel Kalıpçılık 2
   Gemi Makineleri İşletme 2
   Grafik Tasarımı 2
   İş Makineleri Operatörlüğü 2
   Makine 2
   Mekatronik 2
   Metalurji 2
   Oto Boya ve Karoseri 2
   Otomotiv Teknolojisi 2
   Raylı Sistemler Makine Teknolojisi 2
   Sondaj Teknolojisi 2
   Tarım Makineleri 2
   Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2
   ————————————————————————————

 22. ben ticaret lisesi son sınıf öğrencisiyim çocukluktan beri inşaat mühendisi olmak istiyodum fakat şartlar bi türlü olumlu olmadı ticaret lisesine gittim şimdi bugün öğrendiğime göre inşaat teknolojisi diye bi bölüm varmış ygsden tercih yapabileceğim bu bölümden 4 yıllığa geçiş nasıl oluyo ve hangi bölüm adı altında geçiş yapabiliyorum.

  • İnşaat teknolojisi bölümüne alan dışı tercihte bulunurken 2013 yerleştirmelerinde, YGS ile alan yerleri inceleyerek tercih yapmalısınız. Bakın şu sayfada yerleştirme önceliği sütunu dolu olan yerler sadece sınavsız geçişle kontenjanı dolan yerler siz bu sütunu boş olan yerleri tercih etmelisiniz. 2 yıllık bitirdikten sonra da DGS sınavına girerek 4 yıllık mühendisliğe başvuruda bulunabilirsiniz.

 23. merhaba,2013 yılında bir lisans programına kaydoldum ve dönem içerisinde kaydımı sildirdim. bu yıl tekrar ygs ye gireceğim fakat olmazsa diye düşünerek iki yıllık geçis hakkımında oldugundan emın olmak istiyorum.2013 yılında EML lisesinden İnşaat Teknolojisi-Mimari yapı Ressamlığı bölümünden mezun oldum. mezun olduktan bir yıl sonra tercih yapacagım ıcın ıkı yıllık bölümlee girme şansım nedir?

 24. 1998 yapı mezunuyum 2 yıllık sınavsız gecişe başvuracağım ,yerleştiğim takdirde derslere devam etme zorunluluğu var mı iş sağlığı ve güvenliği, işçi sağlığı ve işçi güvenliği bölümlerine eski mezun olduğum için yerleştirme şansım varmı

  • Sınavsız geçiş bölümleriniz aşağıdakilerdir.Eski mezun olmanız dezavantaj olsa da Atatürk Ü. açıköğretim İş Sağlığı ve Güvenliği kontenjansız olduğundan yerleşme şansınız yüksek, aynı bölümün Celal Bayar Ün. Uzaktan Eğitim programına da tercihte bulunabilirsiniz.
   Beton Teknolojisi 2
   Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2
   Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2
   Gaz ve Tesisatı Teknolojisi 2
   Geoteknik 2
   Harita ve Kadastro 2
   İnşaat Teknolojisi 2
   İş Sağlığı ve Güvenliği 2
   İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği 2
   Maden Teknolojisi 2
   Mimari Restorasyon 2
   Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2
   Sulama Teknolojisi 2
   Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri 2
   Yapı Denetimi 2
   Yapı Ressamlığı 2

 25. Merhabalar ben Endüstri Meslek Lisesinden Mezun oldum bölümüm İnşaat Teknolojisi Mimari Yapı Teknik Ressamlığı idi sitenizden baktığım kadarıyla Mimari Restorasyon 2 bölümüne gitme hakkım var yani sınavsız gitme hakkım sorum şu mesela Ben MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Mimari Restorasyon Bölümüne sınavsız gidebilirmiyim ?

  • Bu bölüme teorik olarak sınavsız geçiş hakkınız var. Ancak şu sayfadan bakacak olursanız (13,3,İ,95) programın kontenjanı 20 kişi, sadece son mezunlarla kontenjanı doluyor. Aynı zamanda “3” ifadesinden son yerleşen öğrencinin okul türünün teknik lise olduğunu ve 426 puandan diploma notunun 85,25 olduğunu anlıyoruz. (Endüstri mesleklere sıra gelmiyor.) Ve sadece İstanbul içinden öğrenci alıyor. Tüm bunları yerleştirme önceliklerindeki değerlerin anlamlarını bilesiniz diye anlattım. Ama “13” sadece son mezunları alıyor olması bile daha önceki yıllarda mezun olanların şansını ortadan kaldırmış oluyor.Şuradan programın bulunduğu diğer okullara ve yerleştirme önceliklerine bakabilirsiniz.

  • Geçeceğiniz okulun inşaat teknoloji kontenjanı olması durumunda 10.sınıftan başlamak koşulu ile (sonuçta siz bu bölümün 10.sınıf derslerini görmemiş oluyorsunuz) geçebilirsiniz. Anadolu Teknik Lise bölümleri puanlı bölümlerdir, geçiş yapamazsınız.

 26. Bn t.l 10. Sinıfım inşaat okuyorm üniversiteyi yıldız teknikte ikumak istiyorm direk oraya nasıl geçerm oraya geçemessem zatn özel üniversitede endüstri mühen.okuyucm..:-) yildız tekniğe nasıl direk girerim yardmcı olursanız memnun olurum=)

  • Yıldız Teknik İnşaat bölümü 2012 yerleştirmelerine baktığımızda son yerleşen öğrencinin İstanbul içinden ve teknik lise öğrencisi olduğunu AOBP puanının da 329,632 olduğunu görüyoruz. İstanbul’da okuyorsanız, diploma notunuzu 80 üzerinde tutarak bu bölüme yerleşme şansınız olabilir.
   110150321 İnşaat Teknolojisi 40 40 YGS-1 2012,3,İ,94 329,632

 27. hocam merhaba
  ben 2002 yılı end.meslek lisesi yapı ressamlığı bölümü mezunuum sınavsız geçiş ile ”açıköğretime” girebilirmiyim
  aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkürler

 28. ben 2010 inşaat teknolojisi mezunuyum bu aşağıdaki bölümlerin hepsini sınavsız geçiş olarak tercih edebilirmiyim? ben sadece içinden 3 tanesi var sanıyodum . bu sene sınava girdim bu arada tercih etcem. bunlardan istediğimi sınavsız geçiş olarak tercih edebilirmiyim yani.?

 29. sizce iş sağlığı ve güveliği okusak ünv. kaç yıl olur, iş imkanlarımız olurmu, bölüm zormu, hangi ünv.ler var, bi yardmcıl ormusunuz haca bey size zahmet

 30. ben endüstri meslek lisesi inşaat son sınıf öğrencisiyim sınavsız geçiş için başvurumu yaptım ama inşaat teknolojisi okumak istemiyorum iş güvenliğinin iyi bir bölüm olduğunu duydum bu bölüme sınavsız geçebilir miyim. sizce inşaat teknolojisi okumak mı daha avantajlı iş güvenliği mi

  • Evet bu bölüm sizin sınavsız geçiş bölümünüz.Yorum ve öneri yapmıyorum.Ama sadece şunu söyleyeyim, “keşke bu bölüm bize açık olsaydı” diyen çok fazla kişi var 🙂

  • Doğrudan diploma notuna göre üniversiteye gitmek diye birşey yoktur. Meslek liselilerin kendi alanlarındaki programlara sınavsız geçişinde önce mezuniyet yılına, sonra okul türüne, sonra il içi yada il dışı olmasına ondan sonra OBP (diploma notu X 5) en son olarak da doğum tarihine bakılır. Gördüğünüz gibi diploma notu 4.kriterdir.

   Gelelim burs olayına. Sınavsız geçişle yerleşen öğrenci özel üniversitelerin bursundan faydalanamaz. Yazmayı düşündüğünüz üniversitenin burs kriterlerine bakın. Bazıları YGS’de ilk 1000 yada 5000 e girmeyi şart koşar, bazıları kendi okulların ilk sırada tercih edenlere %25 yada %50 burs imkanı verir. Ancak bunlar da YGS puanı ile tercihte bulunanlardır. (Ben bildiğim şekilde açıkladım. Ama en doğrusu sizin üniversitenin web sitesine göz atmanız olacaktır.)

 31. merhaba,
  ben 2002 harita kadastro meslek lisesi mezınuyum. fakar görüyorum ki bir cok bölümlerden mezun olanlar alternatif olarak kendi bölümümü sınavsız geçiş olarak tercih edebiliyor. fakat bir harikadastro mezunu olan kişi sınavsız geçiş için tercih edebileceği bir bölüm bulamıyor. sırf bu yüzden çalıştıgım için kendi bölümüm olan harita kadastro bölümüme devam edemiyorum. istanbul da ne 2.ögretimi var nede açık ögretimden devam etmemi saglayacak bir alternatifi.. cok saçma olan şu; cok alakasız bölümlerden mezun olan kişiler alternatif tercihlerini harita kadastrodan yapabiliyor ama ben kendi bölümümü açıktan okuyamıyrm. yada alternatih bir bölüm bulamıyrm…

  • 1719 kodlu Harita ve Kadastro mezunu iseniz şu 2 bölüm sizin sınavsız geçiş alanınız.
   Harita ve Kadastro
   Tapu ve Kadastro

   “Çalıştığım için devam edemiyorum” demişsiniz. Sınavsız geçiş sistemi Türkiye’de 2002 yılından beri uygulanıyor.Sizde okuyabilirdiniz.
   Tabi sitem etmekte haklı olduğunuz noktalarda olabilir. Ama bunu üst makamlara duyurmak için resmi sitelere yazmanız daha yerinde olur.

 32. hacam ben şimdi bu sene 12 ye gidiyorum seneye tekrar sınava girmek istiyorum inşaat bölümü öğrecisiyim eğer seneye sınavda iyi bi ordalamam olursa okul puanı yine eklenirmi ?????

 33. hocam bu sınavsız geçislerde istedimiz il yazabiliyoz mu mesala ben çorumdayım 2 yıllık harita ve kadostro okumayı dusunuyorum çorum hitit ünüverstesitesinde dylde bolu da 2 yıllık harita kodostro okuma istiyorum boluda okumak gbi SANSM VAR MI YANİ BASKA memlekete

  • Dün gece başka bir sayfada sormuştunuz ama cevabı görmediniz herhalde, cevabı buraya yapıştırıyorum.

   “Tabi ki şu sayfada yer alan programların tümüne sınavsız geçiş tercihinde bulunma hakkınız var. Benim gördüğüm kadarı ile çok aşırı rağbet olan okullar değil. Sadece yerleştirme önceliği kısmında okul türü 3-4 ve Meteb İçi “İ” olanların haricindekileri tercihlerinize yazabilirsiniz.”

 34. kolay gelsın inşaat teknolojisi açık öğretim lisesi son sımıf öğrencısıym ygs sınavına grdım ama güzel bi başarı elde edemedım 2 yıllık direk geçiş hakkını kullabılır mıyım 🙁

  • Kullanabilirsiniz.Sınavsız geçiş alanlarınız;
   Beton Teknolojisi 2
   Doğal Yapı Taşları Teknolojisi
   Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2
   Gaz ve Tesisatı Teknolojisi 2
   Geoteknik 2
   Harita ve Kadastro 2
   İnşaat Teknolojisi 2
   İş Sağlığı ve Güvenliği 2
   İşçi sağlığı ve İş Güvenliği 2
   Maden Teknolojisi 2
   Mimari Restorasyon 2
   Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2
   Sulama Teknolojisi 2
   Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri 2
   Yapı Denetimi 2
   Yapı Ressamlığı

 35. meraba ben suan E.M.L inşaat bölümü son sınıf öğrecisiyim sınavsız geçiş hakkımı kullanıp ünversiteyi gidip 2 yıl okuduktan sonra yatay geçiş ile 4 yıllıga geçerek mühendis olma gbi hedefim var sizce böle bişey olabilrmi yada ben yalnış mı biliyorum ??????

  • Olabilir ama yanlış bildiğiniz yatay geçiş değil DGS (dikey geçiş sınavı) ile geçiş yapabilirsiniz. Soruların neredeyse tamamını doğru yapmalısınız ve DGS kontenjanları az olduğu için doğru okul seçmelisiniz.

   • çok saolun hocam son bir şey daha sorucam; şimdi ben diyelim 2 yıllığa geçtim sonra dgs ile 2 yıl daha kazandım, bu iki yıllığı farklı bir üniversitede okuya bilrmyim. Bir de şu dgs sınavları çok zor oluyomuş çok az insan kazanıyomuş doğrumu acaba ??

 36. benim takıldığım nokta şu: yapı meslek lisesi mezunuyum. sınavsız İş Sağlığı ve Güvenliği programına geçiş hakkım var mı? (garanti olsun diye çünkü eski mezunum öncelik yenilerde olduğu için şansım az olabilir!) sınavsız olmuyorsa ygs’ye de girmem gerekecek. ne yapmam lazım. ygs tercihinde iki şıkkı da işaretleyebiliyor muyuz? hem sınavsız geçiş hem ygs’ye girecem şeklinde. Umarım anlatabilmişimdir…

  • Yazdığınız bölümle birlikte yazacağım bölümlere de sınavsız geçiş hakkınız vardır. Eğer bu bölümlerden birini düşünüyorsanız sınava girmenize gerek yok. Çünkü sınavdan en yüksek notu alsanız bile bu bölümlere 1990 mezunu bile olsa önce sınavsız geçiş başvuruları yerleşecektir. Beton Teknolojisi, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi,Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi,Gaz ve Tesisatı Teknolojisi,Geoteknik,Harita ve Kadastro,İnşaat Teknolojisi,İş Sağlığı ve Güvenliği,İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği,Maden Teknolojisi,Mimari Restorasyon,Raylı Sistemler Yol Teknolojisi,Sulama Teknolojisi,Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri,Yapı Denetimi,Yapı Ressamlığı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*