Basım ve Yayın Teknolojileri

Yazımıza oy verir misiniz?

PROGRAMIN AMACI
Basım ve Yayın Teknolojileri Programı bilgisini devamlı güncelleyerek baskı, baskı öncesinde ve sonrasında görev alacak nitelikli ve gelişmeleri takip edebilecek ara insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

PROGRAMIN İÇERİĞİ
Basım ve Yayın Teknolojileri Programımızda öğrencilerimize tipo, offset, serigrafi, flekso tiefdruck gibi baskı sistemleri, baskı öncesi hazırlıkta kullanılan grafik tasarım programları ve baskı sonrasında kullanılan ciltleme yöntemleri ile Basım ve Yayında kullanılan malzemeler ve maliyetlendirme hakkında bilgiler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Ayrıca mesleki derslerin yanında çalışma hayatında kendilerine yardımcı olacak fen ve sosyal bilimlere ait dersler de verilmektedir.

HEDEF
Bu programın hedefi iki yıllık ön lisans dönemi sonunda öğrencilerimize Basım ve Yayıncılıkta kullanılan teorik bilgi ile uygulama becerileri ile çalışma hayatına bu becerilerini aktarabilme yeteneklerini kazandırmaktır.

İŞ ALANLARI
Basım ve Yayın Teknolojileri Programımızdan mezun olan öğrencilerimiz grafikerlik hizmeti veren ofislerde, reklam ajanslarında, renk ayrım atölyelerinde, baskı ve baskı sonrası hizmet veren özel iş yeri ve kamu kurumlarında çalışabilmekte ayrıca kendi işyerlerini de açıp çalışabilmektedirler.

DGS İLE GEÇİŞ YAPILABİLECEK BÖLÜMLER
Matbaa Bölümü.

Öğrenim Dili : Türkçe
Öğrenim Süresi : 2 Yıl

Endüstriye Dayalı Öğretim (STAJ)
30 iş günü .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*