Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 1.Dönem Sınav Tarihi ve Sınav Saatleri

aol
Yazımıza oy verir misiniz?

19-20 Ocak 2013 tarihlerinde yapılacak olan I. dönem sınavları Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 4 Oturumda yapılacaktır. 1.ve 3. Oturum sınavları sabah saat 10:00 da, 2.ve 4. Oturum sınavları öğleden sonra saat 14:00 yapılacaktır. Sınav giriş yerleri 07 Ocak 2013 tarihinde açıklanacaktır.
2012/1.Dönem kayıt yenilemiş ancak hiç ders seçimi yapmamış öğrencilere  dersleri, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü ve Açık Öğretim Lisesi müdürlüğünce sistem üzerinden atanmıştır. Sınava gireceğiniz dersleri Öğrenci Giriş sayfasında Dönem Dersleri menüsünden 2012/1’i seçerek öğrenebilirsiniz. Ders notlarına ve daha önce çıkmış sorulara Mesleki Açık Öğretim Lisesi web sitesinde yer alan Destek Materyaller bölümünden veya aşağıda verilen linklerden ulaşabilirsiniz.

Ders Notları İçin; http://maol.meb.gov.tr/html_files/derskitaplari.html

Geçmiş Dönem Soruları İçin; http://maol.meb.gov.tr/html_files/eski_sorular.html

Uzaktan eğitimle alacağınız ortak derslerden Dil ve Anlatım dersleri hariç 3 kez sınava girmek şartı ile muaf olabilirsiniz. Mezun olabilmeniz için Dil ve Anlatım derslerini geçmek zorundasınız.
Müdürlüğümüz tarafından yedek salonda sınava girmeleri sağlanan öğrenciler ile geçerli mazereti nedeni ile (askerlik-hastalık vb.) yedek salonlarda sınava girmek isteyen öğrenciler sınav giriş belgeleri ve mazeretlerini gösterir belge ile 14-18 Ocak 2013 tarihleri arasında il/ilçe sınav yürütme kurullarına başvuruda bulunacaklardır.
Ankara merkez ilçeler için yedek salon işlemleri Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Ankara da yedek salonda sınava girecek öğrencilerin 16-18 Ocak 2013 tarihlerinde Mesleki Açık Öğretim Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak; http://maol.meb.gov.tr/html_files/sinav_aciklama.html

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*