Açık Lise 2.Dönem Sınavları 11-12 Mayıs Tarihlerinde Yapılacak

Yazımıza oy verir misiniz?

Açık Lise ve Mesleki Açık Liselerde 2012-2013 Eğitim öğretim yılı 2.Dönem sınavları 11-12 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sınavla ilgili açıklamalar:

Sınav 6’sı yurt dışında olmak üzere 661 merkezde gerçekleştirilecektir.

Sınav öğrencilerin sınav merkezi olarak belirledikleri il yada ilçe merkezinde 4 oturum halinde düzenlenecektir.

Sınava 2.dönem kayıt yenilemesi yaptırmış ve zamanında ders seçimi yapmış öğrencilerin tamamı katılabilecektir.

Daha önceki yıllarda kayıt yenileme ücreti ödeyip, ders seçimi yapmayan öğrencilerin ders seçimleri sistem tarafından otomatik yapılıyordu. Ders seçimi artık sistem tarafından otomatik seçilmemektedir. Bu nedenle ders seçimi yapmayan adaylar sınava giremeyeceklerdir.

Sınavlar 1. Oturum 11 Mayıs 2013 saat 10:00, 2. Oturum 11 Mayıs 2013 saat 14:00, 3. Oturum 12 Mayıs 2013 saat 10:00, 4. Oturum 12 Mayıs 2013 saat 14:00 de yapılacaktır.

Öğrenciler; Sınav giriş belgelerini 6 Mayıs 2013 Pazartesi gününden itibaren, sisteme öğrenci no ve şifreleriyle giriş yaparak alabilirler. Sınav Giriş Belgesi Nasıl alınır konumuza buradan bakabilirsiniz.)

Sınava girecek öğrencilerin yanlarında resimli nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi geçerli bir kimlik belgelerinden birini mutlaka bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgelerden herhangi birini sınavda görevliye gösteremeyen öğrenciler öğrenci kimlik kartı ile sınava giremezler.

Yedek salonda sınava girecek öğrencilerimiz, cevap kâğıtları kendi bilgilerine göre hazırlanmadığından, cevap kâğıdında istenen bilgileri eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Bu öğrencilerin seçmiş olduğu derslerin kodlarını mutlaka cevap kâğıdına kodlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde sınavları geçersiz sayılmaktadır.

Öğrencilere seçtikleri her dersten 20 adet soru sorulmaktadır. Her sorunun doğru cevabı 5 puandır. Bir dersten başarılı olmak için en az 9 tane sorunun doğru cevaplanması gerekmektedir. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilememektedir. (Yani 3 yanlış yada 4 yanlış 1 doğruyu götürür gibi bir şey söz konusu değildir.)

Sınav kitapçıklarını ilgili oturum için sınav süresi bittikten 1 saat sonra sınava girdiğiniz okuldan geri alabilirsiniz. Sınav kitapçıklarını sınav salonunu terk ederken yanınıza almayınız, görevlilere bu konuda ısrar etmeyiniz.

Açık Lise 2.Dönem sınav sonuçları 17 Haziran 2013 tarihinde yayımlanacaktır.

Sınavda tüm öğrenci arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

3 yorum

  1. merhabalar ben mesleki açıköğretim çocuk gelişimi bölümü öğrencisiyim mezun olmama son 2 kredim kaldı ama zorunlu dersimi vermeden mezun olamıyorum size soracağım soru şu 17 haziranda sınav sonuçları açıklanacak ve benim zorunlu yani vermem gereken ingilizce dersim var onu veremezsem temmuz ayında tekrar sınava girmem lazım onun sonuçlarıda ağustos’un 18 de açıklanıyor ama ben bu sene sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum kullanabilir miyim sınavsız geçişte ek tercih var mı sizce ek tercih varsa yerleşebilirmiyim CEVAP VERİRİSENİZZ ÇOKKK SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

    • Açıköğretim’de Temmuz sınavından hariç 2 ek sınav daha yapılıyor. 1.ek sınav bulunduğunuz ilde 2.si Ankara Yenimahalle’de. Siz tercihte bulunup yerleştikten sonra kayıt zamanına kadar sonuçlar belli olur. Yerleşip yerleşemeyceğinizi bilemem. (kimse bilemez) 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*