Liseye Sınavsız Geçiş

Açık Lise Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? Video

Sponsorlu bağlantılar

Açık Öğretim Lisesi 2014-2015 eğitim öğretim yılı 1.Dönem sınav giriş yerleri sistem üzerinden açıklandı. 3-4 Ocak 2015 tarihlerinde yapılacak sınavlara girecek olan arkadaşlara bir hatırlatmam olacak. Sınava giderken yanınızda kimliğiniz ile birlikte bulunması gereken evraklardan biride “Sınav Giriş Belgesi” dir. Daha önce sınava girmiş olan arkadaşlarımız muhtemelen defalarca almışlardır. Ancak yeni başlamış arkadaşlarımız için “Sınav Giriş Belgesi” nasıl alınır, görüntülü olarak anlatmaya çalıştım. Umarım faydası olur.

Sınavda başarılar dilerim.11 Yorum Yapılmış.

 1. Lotus dedi ki:

  Arkadaşlar sizlere danışmak istiyrm ben muhasebe son sınıf olrak devam ediyrm ve şuan staj yapıyrm ben bu sene ygs katılabilirmiyim ortak derslerimi daha yapmadan kredilerim daha var .

  • alperturkoglu dedi ki:

   Bu yıl ek sınavlarla mezun olma şansınız varsa, başvurular sırasında yüz yüze eğitim aldığınız okul idaresinden “mezun olabilecek durumdadır” şeklinde bir yazı alarak başvuruda bulunabilirsiniz.

 2. ilhan dedi ki:

  merhaba hocam bilişim tek. açık meslek lisesi son sınıfındayım iş yeri açma belgesi istedim açık liselere vermiyoruz dediler gerçekten böyle bir şey var mı ? örgün eğitimle aynı kurallar bizde de uygulanıyor. anlamış değilim açıkçası….

  • alperturkoglu dedi ki:

   Belki bilgi yanlışlığı vardır. Mesleki açık lise mezunları işyeri açma belgesi alabilir. Ancak bu her bölüm için geçerli değildir. Açıkçası sizin bölümde var mı bilmiyorum. Onlara şu sayfadaki iş yeri açma belgesi ve istek dilekçesini gösterebilirsiniz.

 3. zeynep dedi ki:

  aöl öğrenci girişinde bi sorun mu var hep Server is too busy diyor eğer sınv giriş belgesini alamazsam nerden alabilirim lütfen yardım edin

  .

  • admin dedi ki:

   Yoğunluktan dolayı bu uyarıyı verir. Ben şu anda denedim sorun yok. Farklı tarayıcı ile 2-3 kez tekrar deneyin.

   • fatma dedi ki:

    ben açık lise ye hiç yazilmadim şimdi 3. dönem sınav’na kayıt yapabilir mıyım

    • admin dedi ki:

     Hayır. 3.dönem yeni kayıt yok. Sadece 18 yaşın üzerindeki kayıtlı öğrenciler temmuz sınavları için kayıt yenileme yaptıracaklar. Yeni kayıtlar Eylül ayında.

 4. […] no ve şifreleriyle giriş yaparak alabilirler. Sınav Giriş Belgesi Nasıl alınır konumuza buradan […]

 5. nazlı dedi ki:

  ben 11ders seçtim 2 sınav günü de girmem gerekiyor mu
Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık

Not: Sitemiz hiçbir resmi nitelik taşımamaktadır. Sadece bilgi amaçlıdır.