Sorucevap.sinavsizgecis.com yayında!

Yazımıza oy verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar, meslek lisesi mezunu olan yada meslek lisesinde okumakta olan üniversite adaylarına üniversiteye sınavsız direk geçişte yardımcı olmak amacıyla açtığım sinavsizgecis.com sitesi 3.yılını doldurmak üzere. Sitemizi takip edenler biliyor olsa da ilk defa gelmiş yada gelecek olan genel olarak üniversiteye sınavsız geçiş, sınavsız 2.üniversite, sınavsız DGS, lisans tamamlama, 2 yıllık bölümlerin YGS taban puanları, ön lisans programlarının sınavsız yerleştirme öncelikleri konularında yazılar yayımladığımı biliyorlardır. Ama sitemin daha çok ilgi görmesini ve takip edilmesini sağlayan konu altındaki yorum bölümü. Bu bölüm sayesinde ziyaretçilerim, yazılan konular hakkında sorular sorabiliyor, fikirlerini ve duygularını paylaşabiliyorlar. Elimden geldiğince, soruları yanıtlıyor, bilgilerim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Bazen her konu altında yorum bölümü olması nedeniyle, bazen de ziyaretçilere yorum okumak zor geldiğinden aynı sorular defalarca sorulabiliyor. Bunun önüne geçmek amacıyla bu günden itibaren yorum bölümünü kapatıyorum. Bunun yerine daha önce sorulmuş soruların ve cevapların görülebileceği http://sorucevap.sinavsizgecis.com adresinden soru-cevap bölümünü aktif olarak kullanabileceksiniz. Üst ve sağ menüde yer alan SORU-CEVAP seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Üye olmadan ziyaretçi olarak da soru sorup, cevap verebileceğiniz bu sistemde dikkat edilmesi gereken bazı hususları hatırlatmak istiyorum;

 

  • Öncelikle sorulara ben admin olarak bilgim dahilinde cevap veriyorum. Bilmediğim soru için cevap yada yorum yazmıyorum. Soru hakkında bilgisi olanlar cevap yazabilir yada sorunuz cevapsız kalabilir.
  • Sorunuz herkese açık olarak görüneceğinden kişisel bilgilerinizi vermek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. (ad,soyad,mail adresi, TC kimlik vb.)
  • Sitede sorulmuş sorulara bilginiz dahilinde cevap verme hakkına sahipsiniz.
  • Argo, küfür hakaret içerikli soru yada cevap yazanlar siteden süresiz banlanır. (Kayıtlı ip adresleri ile haklarında idari işlem başlatma hakkımız saklıdır.)
  • Soru sorma işlemi için aşağıdaki resmi inceleyiniz.

9 yorum

  1. Hocam merhaba saygilar öncelik le hocam ben anadolu meslek lise meznuyum dipnoma notum 75 ygs 130 aldim otomotiv bölüm meznuyum ben bölüm değiştirme imkanım varmi sivil havaclik okumak istiyorum

  2. Merhaba Hocam ben şuan İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde hazırlık okuyorum. Bu sene sınava girdiğimde diploma notumun yarıya düşeceğini biliyorum ancak puanımın düşmesine rağmen bu sene sınava girip başka bir üniversiteye kaydoldum diyelim. Ondan sonraki yıl yani 2017 de tekrar sınava girdiğimde puanım yine yarıya düşer mi? Cevaplarsanz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

  3. Merhaba Hocam ben şuan İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde hazırlık okuyorum. Bu sene sınava girdiğimde diploma notumun yarıya düşeceğini biliyorum ancak puanımın düşmesine rağmen bu sene sınava girip gelecek yıl başka bir üniversiteye kaydoldum diyelim. Ondan sonraki yıl yani 2017 de tekrar sınava girdiğimde puanım yine yarıya düşer mi?Cevaplarsanz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  4. Merhaba ben lise son öğrencisiyim merak ettiğim bir kaç şey var henüz karad vermemedim öncelikle meslek lisesinde okuduğum için temelim çok yok bu sende ygsye girmeyi düşünüyorum istediğim bölüm gelmezse yatay geçiş sisteminden yararlanarak tıbbi görüntüleme bölümüne geçmek istiyorum kpss de ise güzel bir puan alırsam atanıcam sanırım çok bilgim yok biraz bilgilendirirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*