Sınavsız Öğrenci Alan Liselere Ön Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Yazımıza oy verir misiniz?

Sınavsız Öğrenci Alan Liselere Ön Kayıt Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır? Liselere bireysel başvuru nasıl yapılır? İnternetten liselere başvuru nasıl yapılır?

SBS puanı ile herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşememiş olan öğrenciler, sınavsız öğrenci alan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 12-29 Ağustos tarihleri arasında dilerseniz e-okul sistemi üzerinden bireysel olarak başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden bireysel başvuru işleminin nasıl yapılacağını aşağıdaki video ile açıklamak istedim. Umarım faydalı olur. Bu arada eğer isterseniz başvuru işlemini tercih etmeyi düşündüğünüz okullardan yardım alarak da yapabilirsiniz.

Ön kayıt işleminin sonunda ekranda göreceğiniz Güvenlik Numaranızı bir yere not almayı unutmayınız. Başvuru işleminde değişiklik yapmak yada tercih işlemini iptal etmek istediğinizde bu kod size lazım olacaktır. Kaybettiğiniz taktirde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine müracaat ederek numaranızı tekrar alabilirsiniz.

2013 Sınavsız Öğrenci Alan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Bireysel e-Başvuru Tercih Listeleri için tıklayınız…

2013 Sınavsız Öğrenci Alan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Bireysel e-Başvuru Tercih İşlemleri için tıklayınız…

8 yorum

  1. Hocam, Kırklareli Üniversitesinin yayınladığı kayıt kılavuzunda “Örgün öğretime yerleştirilen adaylardan katkı payı alınmyacaktır” yazıyor, fakat İstanbul Üniversitesi yayınladığı kayıt kılavuzunda 1.Öğretim öğrencilerinden alınıcak katkı payı ücretlerininide koymuş. Bazı Üniversiteler katkı payı alıyor, bazıları ise almıyor mu? Bu konuda bilginiz var mı acaba?

    *İstanbul Üniv. Kılavuz Linki: http://www.istanbul.edu.tr/oidb/duyurudosyalar/2013-2014/YeniKayit/KatkiPayiOgrenimUcreti.pdf
    *Kırklareli Üniv. Kılavuz Linki: http://www.kirklareli.edu.tr/download/files/52884472/2013-2014-osys-kayit-kilavuzu.pdf

  2. hocam ünv. ön kayıt formunda öğrenciye ait kredi kartı hesabı istiyolar babamınki falan olmuyomuş hangi banka olduğu farkedermi okulu aradımda bugün cumartesi kapalı heralde bankalarla anlaşma falan yapıolarmı yoksa ben okula sormadan rastgele bi bankadan hesap açıyımmı bide korkuyorum ön kayıtta geç kalırsam diye pamukova myo kayıt tarihi 05.09.2013 yazıyı bu sadece kayda başlama günümü hemen bitmez dimi kayıt işlemi

  3. Hocam ön kayıt sisteminde hem “ev ile ilgili iletişim bilgileri” hemde ikametgah iletişim bilgileri” var ikisine de şuan oturduğum ev ile ilgili bilgileri mi yazacağım?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*