Meslek Liselerine Sınavsız Kayıtlar 12 Ağustos 2013 ‘te Başlıyor.

Yazımıza oy verir misiniz?

Meslek liselerine kayıt başvuruları 12 Ağustos 2013 Pazartesi günü başlıyor. 2013 2014 Eğitim Öğretim yılı Meslek Liselerine e Kayıt tarihleri 12-29 Ağustos 2013 arası olarak MEB tarafından açıklandı. 2013 SBS yerleştirme sonuçlarına göre asıl listeden ya da yedek listeden herhangi bir liseye yerleşen öğrencilerin kayıtları 12 Ağustos’ta başlayacak. Peki SBS’ye girmeyenler ya da SBS’ye girdiği halde herhangi okula asıl ya da yedek olarak kazanamayanlar meslek liselerine ne zaman kayıt yaptıracaklar.

Meslek lisesi kayıtları ne zaman başlıyor 2013 2014, ÇPL Çok Programlı Meslek lisesi e kayıt tarihleri nasıl yapılır?

2013 SBS yerleştirme sonuçlarına herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmeyen, yerleştiği halde kayıt yaptırmayan ya da kayıt yaptırıp ancak daha sonra sildiren öğrenciler ile SBS’ye hiç girmeyip de liseye kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için puansız ve sınavsız öğrenci alan liselere kayıtları yapılacak.

Meslek Lisesi Kayıt Tarihleri  ve E okul Meslek Lisesi e Kayıt Başvurusu

Sınavsız ve puansız öğrenci alan ortaöğretim (lise) kurumlarının “çok programlı liselerin (ÇPL) bünyesindeki genel liselerin, imam hatip liselerinin ve meslek liselerinin” 9. sınıflarına 2013 2014 Eğitim Öğretim yılı itibariyle yeni öğrenci kayıtları, 12-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Sınavsız öğrenci alan çok programlı liselerin içinde yer alan  genel liselere, imam hatip liselerine ve meslek liselerine kayıtlarını yaptırmak isteyen öğrenciler bölge sınırlaması olmadan 10 adet okul tercihi yapabilecektir. Liselere e-kayıt işlemleriyle öğrenciler hem imam hatip liselerine hem meslek liselerine hem de ÇPL bünyesindeki genel liselere kayıtlarını yaptıramazlar.

22 yorum

  • Böyle bir taban puan değeri yok. Her okul için değişir. Örneğin biz bu sene 120 öğrenci alacaz. 300 başvuru olduğunu düşünelim. E-Okul Sistemi otomatik olarak diploma notuna göre en yüksekten aşağı doğru sıraladığında 120. kişinin diploma notu 75 ise 75 ve üzerindekiler kayıt yaptırabilecek. Eğer 120. kişinin puanı 55 ise taban puan 55 olmuş olacak.

 1. Merhaba önemli bi husus hakkında yardımınıza ihtiyacımız var. yeteri kadar açıklama yapmışsınız ama bu konuda çelişkili açıklama yapanlarda var. kyk başvurusu yapıyoruz fakat okula yerleşme puanını istiyor ve yüzlük istemde bahsediyor. obp puanını yani 324.05*0.12 şeklinde yapıp sonucu 38.886 gibi giriyoruz fakat bazı kaynaklara göre okulun diploma notu yani 64.881 okul giriş puanı olarak söyleniyor. kafamız karıştı rica etsek yardımcı olur musunuz? bu arada meslek lisesinden 2 yıllık bi bölüme sınavsız geçiş koşullarında..

  bi diğer hususumuz tek dersten kaldı bu öğrenci ama ösymden geçiş için hak kazandı. tek ders sınavını oldugu tarihlerde kayıt dönemi var bu konuda ki işleyiş nedir acaba?

  Teşekkürler ALPER BEY

  not: diğer konulara yorum yapamadıgımdan bu bölüme yazmak zorunda kaldım

   • ben sakarya Pamukova myo süt ve ürünleri teknolojisini kazandım dışardan değil okula gidip gelicem bu bölümün dgs ile gıda mühendisliğine geçişi var nasıl anlıycam açık öğretim programının olduğunu biliyosanız yasrdımcı olurmusunuz

 2. Hocam selamlar! Üniversitede sınavlarda hoca derste anlattıkları dışında pek bir şey sormaz; bu nedenle derste anlattıklarını iyi not alırsan, sınavlardan da yüksek alırsın diyorlar, ne derece doğru acaba? Bir şeyler söylebilir misiniz?

  • Bu hocaya göre değişir. Kimisi hiç bir şey anlatmaz 2 tane kitap ismi verir bunlardan sorumlusunuz der. Kimisi sürekli birşeyler anlatır onlardan sorumlu tutar, kimisi de öğrencilere araştırma konuları verip onlara anlattırır kendisi hiç bir şey anlatmaz. Siz de göreceksiniz 10 dersiniz varsa 10 farklı sitille karşılaşabilirsiniz. Şansınıza hangileri düşerse 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*