Lisego Nedir?

Yazımıza oy verir misiniz?

Lisego Nedir? Lisego ücretlimi? Lisego ne kadar? Lisego Aylık ücreti ne kadar?

Türk Telekom’un eğitim şirketi olan Sebit ve Vitamin’in lise öğrencilerine sunduğu, sıradışı, özgün ve zengin eğitsel içerikler yer alan canlandırmalı, interaktif öğrenme sisteminin adıdır.

Dilerseniz ücretsiz olarak 3 gün deneme imkanınız var.

Üyelik ücreti, Aylık 8,90 TL ‘den başlıyor.

Diğer Uzaktan eğitim sistemlerinden farkı nedir?

lisego_logo

Lisego’nun canlandırmaları ve interaktif etkinlikleri, bilgiyi doğrudan vermek yerine, keşfetmeni sağlar. Konuya ısınma bölümleri, somut modellerle oluşturulmuş simülasyonlar, üç boyutlu ve gerçekçi görseller, bilgilendirici geri bildirimler aracılığıyla öğrenmeye hazırlar, sonrasında kavramı derinlemesine açıklayan konu anlatımı bölümlerine geçilir.

Lisego’da dersler, MEB öğretim programı ile uyumludur. Dersler aynı, yöntemler farklı… Lisego’nun yenilikçi, sıradışı ve özgün yöntemleri ile çalıştıkça, kendi kendine başardığını, başarını arkadaşlarınla paylaştıkça gaza geldiğini ve ders çalışmayı sevdiğini göreceksin.

Birebir müfredat uyumlu “Konuya Çalış” alanı, “Konu Ağacı” yapısıyla, öğrenirken en doğru sistematikle ilerlemeni sağlamak üzere belli bir bilgi organizasyonu izlenerek oluşturuldu.

Kendi sınıfında girdiğin derslerde ünite, konu, alt konu bazında bilinçli seçimlerle ilerlemenin hedeflendiği Konu Ağacı’nda ilk adım, konuya ısınmanı, keşfederek ilgi duymanı sağlayacak olan giriş bölümü. Ardından, konuyu detaylarıyla, derinlemesine öğrenebileceğin canlandırmalar ve konu anlatımları geliyor. Son aşamada, bilgilerini pekiştirmeni sağlayan çözümlü örnekler ve konuya dahil olabileceğin farklı interaktif etkinliklerle öğrenme sürecini tamamlamış oluyorsun.

Lisego’nun Videolu Çözümlü Örnekler ‘inde, çözüm yolları ve gerekli bilgiler hızlıca ve en anlaşılır şekilde gösterilir, öğrenmeyi kalıcı ve kolaylaştırıcı bir anlatım yöntemi izlenir. Örneklerin sesli anlatımlarla çözüldüğü bu videolarda, çözümlere ve çözüm yöntemlerine, adeta özel ders alır gibi ulaşırsın. Konuyu, örneği anlaşılır hale getiren hızlı, net ve öz bir anlatım biçimiyle kolayca anlar, dilediğince tekrar ederek, öğrenmeyi kendi hızında gerçekleştirirsin.

PERFORMANS TAKİBİ

9_05

Lisego’da her konu/ünite sonunda yer alan “Tarama Testleri ” ile konuda/ünitede sahip olunması beklenen kazanımlar ölçülür. Süre bağımsız olarak çözeceğin bu testler sonucunda kendini eksik bulduğunda, “Bu soruyu çözebilmeme yardım et!” seçeneğini işaretlersen, Lisego sana eksik olduğun kazanımla ilgili anlatımlar getirir. Dilersen yetinmeyip, istediğin derinlikte bilgi edinebilir, konuyla ilgili ek sorular çözebilirsin.

sinav2

 • Seni, girdiğin sınavlardaki her bir soru ile ilgili etkinliklere doğrudan yönlendirir.
 • Neye odaklanman gerektiğini net olarak bilmeni, hedef odaklı çalışmanı sağlar.
 • Sana, eksiklerini giderme, öğrendiklerini pekiştirme olanağı verir.
 • Her sınavdaki soru sayısını, doğru-yanlış cevaplarının sayısını, boş bıraktığın soru sayısını ve netlerini,
 • Grup halinde girilen sınavlarda, grubun başarı ortalamasına göre yerini,
 • Soru bazında başarı yüzdeni ve soruların ne hakkında olduğu bilgisini verir.

SORU CEVAP ETKİLEŞİMİ

lisego-nedir

 • Sorularını diğer Lisego üyeleriyle paylaşabilir,
 • Farklı tipte sorularla karşılaşarak farklı bakış açıları kazanabilir,
 • Herhangi bir soru ile ilgili soru sorabilir, yorum yapabilir, kafana takılanları ifade edebilir,
 • Soruları “beğenebilir”, sorunları Lisego moderasyonuna bildirebilir,
 • Girdiğin soru ile ilgili gelen yorumları kaçırmaman için haberdar edilirsin.

7 yorum

 1. İyi geceler hocam ben kardeşim için sizi rahatsız
  ediyorum. kardeşim ankara da Etlik hatice
  hikmet oğultürk anadolu meslek lisesinde çocuk
  gelişimi bolumu okumakta. ygs puanı pek iç açıcı
  gelmedi biz de sınavsız geçiş hakkını kullanmasını
  istiyoruz. acaba ankara da hangi universiteleri
  sınavsız geçiş için yazabilir. Bu yıl mezun olacak.
  ve eylül 96 doğumlu. öncelik durumları nelerdir
  görebilme şansı var mı sınavsız olarak.
  bilgilendirirseniz sevinirim..

  • Ankara’da devlet üniversitesi olarak sadece Gazi Üni. Çocuk Gelişimi bölümü var. 2013 yerleştirme öncelikleri 397,95 (son yerleşen öğrencinin diploma notu 79,59) 13,3,D,95 13(son mezunları alıyor) ,3 (Anadolu Meslek mezunları ile kontenjanı doluyor),D (İl dışından da öğrenci alıyor ama öncelik sizde), bu yıl 1996 doğumluları alacak (ama bu en son kriter). Diploma puanı 80 ve üzerinde olursa yerleşme şansı yüksek.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*