Erzincan Üniversitesi Tercan MYO Sosyal Hizmetler Bölümü

Yazımıza oy verir misiniz?

Değerli arkadaşlar, sitemizde Sosyal Hizmetler bölümü örgün programı olarak sadece Yalova Çınarcık MYO’da yer alan bölümün bulunduğunu pek çok kez dile getirmiştim. Bu gün bu bölümü örgün olarak okumak isteyen hem kendi okulumdaki öğrenciler hem de sizler adına çok değerli bir mail aldım. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.

“İyi Çalışmalar Hocam…
Ben Sosyal Hizmet 2 yıllık bölümle ilgili size bilgi vermek istedim. Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek YÜksekokulu’nda Sosyal Hizmetler Bölüm başkanıyım.
Bu bölümle ilgili forum sitenizde adaylar sıkça sorular sormakta. Yalova Üniversitesi Çınarcık MYO artık Sosyal Hizmet Bölümü’nde tek değil. (Sosyal Hizmet Bölümü Türkiyede örgün öğretim olarak ilk kez Erzincan Üniversitesi Tercan MYO’da açıldı; ancak öğrenci alımına bu yıl başlayacağız)
Artık Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu’nda da Sosyal Hizmetler 2 yıllık önlisans programının olduğunu da belirtirseniz çok minnettar oluruz. ”

Sayın hocama, hem kendi adıma hem bölümü tercih etmek isteyen adaylar adına teşekkür ediyorum.
Yayımlanan kılavuzda bölümün kodu: 103650966, puan türü: YGS-5 ve kontenjan:40 bilgileri yer almakta, ilk defa öğrenci alınacağından yerleştirme öncelikleri ve puan kısmı kesikli çizgi ile gösterilmektedir. İlk defa öğrenci alınacağından hem sınavsız geçiş öğrencileri, hem de kontenjan dolmaması durumunda YGS puanı ile başvuran öğrenciler açısından şans olacaktır.

Okulun sitesinde bölüm ile ilgili aşağıdaki bilgilere de yer verilmiş:

Ön lisans düzeyinde Normal(Örgün) öğretim olarak  20.04.2012 tarihinde YÖK tarafından onaylanan Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü / Sosyal Hizmetler Programı, Tercan Meslek Yüksek Okulu’nda açılarak hem Erzincan ilinde hem de Tercan ilçesinde bir ilk olarak faaliyete başlamıştır.

2013-2014 eğitim- öğretim yılında 40 kontenjan ile öğrenci alımına başlayacak olan bu programdan mezun olan öğrenciler “Sosyal Hizmet Elemanı” olarak görev alırlar. Daha sonra aynı alanda lisans eğitimini tamamlayanlar ise “Sosyal Çalışmacı” , “Sosyal Hizmet Uzmanı” veya “Sosyal Hizmet Danışmanı” gibi prestijli ünvanlara sahip olurlar.

erzincan-üniversitesi-tercan-myo-sosyal-hizmetler-bolumu

21 yorum

  1. Hocam ben kız meslekten bu sene mezun oldum tercih yapacagım erzincanda yaşıyorum tercan sosyal hizmetler yazacagımda barajı geçemedim sınavsız geçişimi kullanacagım yani girebilirim değil mi ?

  2. Ben meslek lisesinden geçen sene mezun oldum.bu bölümü çok istiyorum. Geçen sene mezun olmam bi sorun olur mu? ve bu bölümü tercih edebilir miyim? en az kac puanla aliniyo

    • Bu bölüme sınavsız geçiş hakkınız var. Erzincan MYO yerleştirme önceliklerine baktığımızda 404,75000 14,2,D,96 değerleri görünüyor. Buna göre sadece Erzincan içinden ve diploma notu en az 80,95 olanları almış. Kendi durumunuzu buna göre değerlendirin.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*