Çocuk Gelişimi Sınavsız Geçiş Bölümleri Nelerdir?

çocuk gelişimi sınavsız geçiş bölümleri
Yazımıza oy verir misiniz?

Çocuk Gelişimi sınavsız geçiş bölümleri,
Anadolu Kız Meslek Lisesi, Kız Teknik Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri tarafından son yıllarda en çok tercih edilen bölüm istatistiklere göre Çocuk Gelişimi bölümü. Bunda en önemli etkenin ülkemizde okul öncesi eğitimin zorunlu hale gelmesi, çalışan kadın sayısının artması nedeniyle oluşan kreş ve gündüz bakım evi ihtiyacı ve yine ülkemizde özel eğitim alanında yapılan çalışmalar (okullarda ve rehabilitasyon merkezlerinde) olduğunu söyleyebiliriz. Çocuk Gelişimi bölümünde okuyan öğrenciler Erken Çocukluk Eğitimi ve Özel Eğitim olmak üzere iki alt dalda eğitim görebilmektedirler. Her iki alt daldan mezun olan öğrenciler, öğretmen yardımcısı olarak çalışabiliyor olsa da bu alanda artık çok fazla mezun verilmiş olmasından dolayı ön lisans hatta lisans mezunu olmaları zorunlu hale gelmiştir. Diğer meslek lisesi mezunlarında olduğu gibi Çocuk Gelişimi mezunlarının da alanlarının devamı niteliğindeki bölümlere sınavsız geçiş hakları bulunmaktadır. Bu bölümler Çocuk gelişimi ve Sosyal Hizmetler bölümleridir. Çocuk gelişimi sınavsız geçiş bölümleri, erken çocukluk eğitimi sınavsız geçiş bölümleri, özel eğitim dalı sınavsız geçiş bölümleri

Mezuniyet Bölümünüz Sınavsız Tercih Edebileceğiniz Programlar
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

·         Erken Çocukluk Eğitimi Dalı

·         Özel Eğitim Dalı

Çocuk Gelişimi

Sosyal Hizmetler

2015-2016 tercih döneminde kullanılacak olan Sosyal Hizmetler taban puanları ve sınavsız geçiş önceliklerini görmek için TIKLAYINIZ.2015-2016 tercih döneminde kullanılacak olan Çocuk gelişimi taban puanları ve sınavsız geçiş önceliklerini görmek için TIKLAYINIZ.

2015 yılında AÖF Çocuk Gelişimi ve AÖF Sosyal Hizmetler bölümlerinde oluşan taban puanları ve yerleştirme önceliklerini şu sayfamızdan görebilirsiniz.

Alper TÜRKOĞLU

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*