AÖF Güz Dönemi ve Bahar Dönemi Çıkmış Sorular

Yazımıza oy verir misiniz?

Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrenciler için en değerli kaynak AÖF soruları olsa gerek. Çünkü ders çalışırken kitaplar nasıl soruların çıkacağını pek anlamıyoruz bu yüzden ihtiyaç duyulan tek şey çıkmış sorular ve cevaplarıdır.

Okuduğunuz bölümün geçmiş yıl çıkmış aöf sorularını merak ediyorsanız aofsoruindir.com adresinden ulaşabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi açık öğretim sınav yayınlama sistemine giriş yapmadan da ücretsiz PDF olarak indirebilirsiniz.

AÖF ara sınav ve final soruları ve cevapları gerek güz dönemi için gerek bahar dönemi için gerekecektir. Her dönemde birbirinden zorlu sorular çıkıyor. Bazen eski yıllara ait soruların tekrar çıktığı görülüyor. Bu durumdan yararlanmak, birkaç soruyu ekstradan cevaplamak hiçte fena olmaz.

Tüm sınıflara ait soru ve cevapları bulabileceğiniz sitede bölümler hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca bölümlerin dersleri, kayıt işlemleri, akademik takvim, sınav tarihleri gibi birçok güncel bilgiyi bulabilirsiniz.

Bölüm ve sınıfların çıkmış soruları yine çıkar mı?

aofsoruindirAçıköğretim Fakültesi birçok bölümü bünyesinde bulunduruyor. Adalet, işletme, iktisat, sosyal hizmetler, tarih, sosyoloji, felsefe, Türk dili ve edebiyatı, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, ilahiyat gibi birbirinden farklı bölümler içeriyor.

1.sınıf ile 2.sınıf soruları için çok çıkmasa da, 3.sınıf ve 4.sınıf çıkmış aöf soruları bakımından iyi diyebiliriz. Aslında bu bölümlere göre değişebiliyor. Bazı bölümlerde çok sık eski sorulara rastlarken bazılarında nedense pek çıkmıyor.

Burada önemli olan kitaptaki konulardan soruların nasıl geldiği. Şu üniten bunları sormuşlar demek ki yeni sınavda farklı bir konudan soracaklar, yine bu üniteden soru gelirse aynı soru çıkar hesabını yapmalısınız. Bunu durumu zihnimizde canlandırırsak avantajımıza olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*