27 Haziran Sorular Cevaplar

Yazımıza oy verir misiniz?

Okuldaki işlerimin yoğunluğundan dolayı yorum, soru-cevap bölümünü sürekli aktif tutamıyorum. Bu konu altından sorularınızı sormaya devam edebilirsiniz. Bilgim dahilinde olan konulara vakit bulduğum ölçüde yanıt vermeye devam edeceğim. Lütfen “acil cevap“, “admin cevap ver“, “cevabınızı hemen bekliyorum” gibi irite eden ifadeler kullanmayınız.

sorula cevaplar

15 yorum

  1. Hocam merhaba,
    öncelikli olarak meslek lisesi çıkışlıyım.elektronik bölümünden mevzun oldum sizlere sormak istediğim soru ise şu hocam,ben bu sene girmiş olduğum ygs’den herhangi puan türünden 140 baraj puanını geçemedim.benim şimdi 2 yıllık açıköğretim okuyabilme şansım varmıdır? bu konuda bilgilendirmenizi yaparsanız sevinirim. iyi çalışmalar..

    • Genel olarak tercih işleminin nasıl yapılacağını anlatan bir video hazırlayıp yorum sistemini kapatmayı düşünüyorum. Çünkü YGS sonuçlarının açıklandığı gün sitede 50.000 kişi vardı. Bunlardan 2000 kişi soru sordu ancak 300-400’üne cevap verebildim.

    • Puan ve yerleştirme önceliklerinde değişim olacağını sanmıyorum çünkü bunlar geçen senenin gerçekleşmiş değerleridir. Yani bu yıl başvuran adaylara fikir vermesi amacıyla yayımlanmıştır. Kontenjan sayıları, yeni açılacak yada öğrenci alınmayacak bölümlerle ilgili değişiklikler olabileceğini düşünüyorum. (Benimki sadece tahmin mutlaka farklı kaynaklardan da araştırın.)

    • Sınavsız geçiş adı üstünde sınava dahi girmeden kendi alanlarınıza tercih yaptığınız bir sistemdir. Sınava girme mecburiyeti olmadığına göre barajı geçme zorunluluğu da yok. 🙂

  2. hocam ben ygs girdim ama 140 barajını geçemedim meslek lisesiyim sınavsız geçişide başvurmadım hakkım hala varmıdır birde tercihler hangi tarihlerde olucak kesin olarak

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*