2017 YGS Sonuçları Açıklandı (28.03.2017)

Yazımıza oy verir misiniz?

Milyonlarca üniversite adayının büyük bir merak ve stresle beklediği YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı) sonuçları 28 Mart 2017 saat 17:30 itibari ile açıklandı. 12 Mart 2017 Pazar günü yapılan sınavın ardından başlayan bekleyiş son bulmuş oldu. Adaylar YGS sınav sonuçlarıhttp://ais.osym.gov.tr adresinden TC Kimlik ve YGS şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler.  Adaylar ön lisans programlarına tercihte bulunabilmek için 150 baraj puanını, 4 yıllık lisans programlarına tercihte bulunmak ve LYS (Lisans Yerleştirme) Sınavlarına girmek için ise 180 barajını aşmış olmaları gerekiyor.

2017’de SINAVSIZ GEÇİŞ VAR MI?

Bilindiği gibi 9 Aralık 2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanan kanunla meslek lisesi öğrencilerinin alanları ile ilgili 2 yıllık programlara sınavsız geçişi kaldırılmıştı. Bunun yerine alanlarının devamı olan ön lisans programlarını tercih etmeleri halinde ek puan uygulaması getirilmişti.   Puan hesaplaması ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Meslek Liseliler İçin Ek Puan Hesaplanması Nasıl Olacak?

5 yorum

  1. hocam ben ygs 2 den 153 puan aldım 2014 mezunuyum kimya teknolojisi okudum ve kendi alanım olan iş saglıgı ve guvenligi bölümüne gitmek istiyorum puanım 18 katsayısı ile çarpılacak mı diploma notum 56,70

  2. Ama bu puanlarda kontenjanın yarısını sınavsız geçiş dolduruyordu şimdi kontenjanını tamamı ygs puanı ile alınacaksa bukadar yüksek olmaz diye umut ediyorum?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*