2012- 2013 I.Dönem Açık Lise Sınav Tarihi

açık lise 2013
Yazımıza oy verir misiniz?

Mesleki Açık Lise ve Açık Lise öğrencilerinin  2012 – 2013 eğitim öğretim yılı 1.dönem sınavı 19-20 Ocak tarihlerinde yapılacaktır. Sınav yerleri 14 Ocak 2013 tarihinde sisteme işlenecektir. Öğrenciler sınav giriş tarih, yer ve saatlerini görmeleri için sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.Bunun için;

1- Öğrenci numaraları ve kayıt işlemi sırasında kendilerine verilmiş şifreleri ile Açık öğretim lisesi yada Mesleki Açık Öğretim Lisesi web sitelerinin öğrenci girişi bölümünden giriş yapılır,

2- Sol taraftaki, öğrenci genel bilgiler menüsü altından, Sınav Giriş Belgesi seçeneği tıklanır,

3- Açılan pencerenin en altında yer alan Yazdır seçeneği tıklanarak Sınav Giriş Belgesi ‘nin çıktısı alınabilir.

 

Öğrencilerin sınavda mağdur olmaması için, sınav günü yanlarına; Açık Lise öğrenci kimlik kartlarını, Sınava Giriş Belgelerini, Nüfus Cüzdanı (yada yerine geçebilecek, ehliyet vb), kurşun kalem ve silgi almaları gerekmektedir.

Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

12 yorum

    • Biraz daha açıklayıcı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Hangi sınavlar nerede gösterilmiyor?
      Eğer Açık Lise 2.dönem ortak sınavları soruyorsanız 11-12 Mayıs’ta yapılacak.

    • Açık lise, ilköğretimi bitirmiş olan herkesin başvurabildiği bir programdır. Yaş ve yıl sınırlaması yoktur. Aynı zamanda erkek öğrenciler 29 yaşına kadar askerliği tecil ettirebilmektedirler.

    • Meslek lisesi yada teknik lise mezunu iseniz ve sınavsız geçişe başvuracaksanız, bankaya 10 TL yatırdıktan sonra ***şu sayfadaki*** açıklamalar doğrultusunda başvuru formunu doldurarak, ösym başvuru merkezlerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*