YGS 2015 - Sınavsız Geçiş 2015

YGS Şifresi Nasıl Alabilirim? YGS Şifremi Kaybettim?

31 Aralık 2012
1.279 kez görüntülendi

Bilindiği gibi ÖSYM bütün sınav sonuçları sorgulamasında TC Kimlik numarasını ve bunun yanında adayın ais.osym.gov.tr adresine giriş şifresini de istiyor. Bundan dolayı şifresini hatırlamayan, kaybeden pekçok aday sonuçlarını öğrenmekte sorun yaşayabiliyor. Önceki yıllarda adaylar ÖSYM aday şifrelerini unuttuklarında herhangi bir ÖSYM bürosuna başvurarak ücret karşılığında tekrar şifre alıyorlardı.
ais.osym.gov.tr adresinden aday şifresi almak artık ücretsiz. Yeni şifrenizi ücretsiz olarak alabilmek şu basit adımları uygulayabilirsiniz.

1. ais.osym.gov.tr adresine giriş “Aday işlemleri sistemine ulaşmak için tıklayın” butonuna tıklayın. Yeni bir pencere açılacak.
2. Açılan pencere hem sizin giriş yaptığınız hem de şifrenizi alabileceğiniz bir ekrandır.
3. Sağ tarafta göreceğiniz giriş panelinde TC kimlik no ve Şifre girme kutularının yanında “Şifremi Unuttum” bağlantısını göreceksiniz. Bu adrese tıklayın.
4. Sol tarafta dolduracağınız form işleminden sonra size bir uyarı verebilir.

Sistemde güvenlik sorunuz tanımlı değildir. Eğer bu mesajla karşılaşırsınız şifre alma işlemini yine ÖSYM başvuru merkezleri aracılığı ile alabilirsiniz. Ancak daha önce sisteme bir güvenlik sorusu tanımladı iseniz yapacağınız işlem sadece sorunun doğru cevabını yazmak olacaktır.

 

osym şifremi unuttum

Facebook İle Yorum Yap

comments

Yorumlar

  1. malibu22 diyor ki:

    Bilgi güzelde bir arkadaşa doldurduk hata veriyor.

  2. apaydin diyor ki:

    güzel bilgi teşekkürler

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
YGS’ye Postayla Başvuru Kimler Yapabilir? Nasıl Yapılır?

Başvuruların yapılacağı tarihler arasında zorunlu askerlik görevini yerine getirme, sürekli ve ağır hastalık, tutukluluk/hükümlülük ya da yurt dışında bulunma (eğitim,...

Kapat

Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık
Erkek bebek isimleri için erkek isimleri sitemiz. Toplist Sitesi- Bedava Link Ekle Sınava Hazırlık Sınava Hazırlık