Universitelio.com: Üniversitelerin Güncel Taban Puanları

Yazımıza oy verir misiniz?

Yapılan üniversite tercihlerine göre her sene üniversitelerin taban puanları değişmektedir. Yeni üniversite adayları da son tercihlerin taban puanlarını internetten öğrenmeye çalışmaktadır. İnternette üniversitelerin taban puanlarının paylaşıldığı birçok web sitesi mevcut.

Elbette her site taban puan istatistiklerini güncel şekilde sunmuyor. Öğrenciler her sitede farklı puanlara rastlayınca hangisinin doğru olduğu konusunda büyük bir kafa karışıklığına yakalanıyor.

Universitelio.com sitesinin kurucuları Recep ve Orhan, Üniversitelio ‘yu kurmalarının asıl sebebinin kritik derecede öneme sahip olan bu taban puan verilerinin doğru ve güncel şekilde üniversite adaylarına aktarılması gerektiğini ve bunu tam olarak sağlayan bir platform olmadığı için Üniversitelio ‘yu kurduklarını belirtti. Universitelio.com ‘da Türkiye ‘deki öğrencilerin girebileceği bütün üniversitelerin taban puanları güncel olarak yayınlanıyor.

Universitelio.com (Üniversitelio) ‘yu Google vb. arama motorlarında görmeye başlayan öğrenciler siteyi günden güne tanımaya başlıyor. Elbette akıllarına bu sitedeki taban puanlar nereden alınıyor şeklinde sorular geliyor. Universitelio.com tüm taban puan verilerini osym.gov.tr ‘den alıyor. Aldığı verileri hem bilgisayar hem de mobil cihazlarda net olarak görülebilecek şekilde tasarlayarak ziyaretçilerine sunuyor.

Günden güne üniversite adaylarına yönelik eklenen içerikler ile Google ‘da da hızlı şekilde yüksek sıralara çıkan Üniversitelio (universitelio.com) ilerleyen zamanlarda çok daha fazla öğrenci tarafından ziyaret edileceğe benziyor. Ziyaretçi artışı konusunda en büyük avantajı ise üniversite taban puanlarını direkt ÖSYM (osym.gov.tr) ‘den alması ve verilerini güncel tutması olacaktır.

İncelemek İçin Tıklayın: Üniversitelerin Güncel Taban Puanları

4 yorum

  1. Merhaba,

    Üniversitelio ‘nun sahibiyim. Sizden tanıtım yazısı almıştık ve bu yazıyı yazdırmıştık, linkimiz o zaman http idi sizden o şekilde istemiştik. Bu linki https olarak güncelleyebilir misiniz? Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*