TRT KPSS Puanı En Az 50 Olan 275 Personel Alacak

Yazımıza oy verir misiniz?

Türkiye’nin en büyük yayın kuruluşu olan TRT 275 personel alacağını duyurdu. 5 farklı pozisyonda alım yapacak olan TRT her biri içinde farklı türden şartlar sunmuştur. Alımlarını birçok şarta göre yapacak olan TRT her biri için sınav yapacak olup, her biri için sınav yerlerini, konularını ve tüm bilgilerini tek tek vermiştir.

ALINACAK PERSONEL SIRASI İLE ŞU ŞEKİLDE OLACAKTIR;

– KAMERA ASİSTANI: 40 Kişi.
– STAJYER SPİKER: 25 Kişi.
– STAJYER MUHABİR: 75 Kişi.
– YARDIMCI PRODÜKTÖR: 50 Kişi,
– YAPIM VE YAYIN ELEMANI: 85 Kişi,

ŞARTLAR

– Türk vatandaşı olmak,
– Kamu haklarından mahrum olmamak,
– 18 yaşını tamamlamış olmak,
– Askerle ilişkisi olmamak,
– 1 Ocak 2015 itibarı ile 35 yaşı doldurmamış olmak,
– KPSS P3 türünden en az 50 puan almış olmak,
– Her yerde görev yapmaya elveren sağlığa sahip olmak ilk şartlardır.

BAŞVURU

Başvuru süresi, 19 Ekim 2015 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 16 Kasım 2015 tarihinde saat 18.00’da sona erecektir.

Sınav başvuruları, TRT Genel Müdürlüğünün www.trt.net.tr internet adresinde yayınlanacak olan görev talep formu ile elektronik ortamda yapılacaktır. Görev talep formunda yer alacak vesikalık fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş, mevzuata uygun, kişiyi kolaylıkla tanıtabilecek nitelik ve çözünürlükte olacaktır.

Adaylar, 16 Ekim 2015 tarihinde TRT Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen Stajyer Spiker, Stajyer Muhabir, Yardımcı Prodüktör, Kamera Asistanı, Yapım ve Yayın Elemanı ile Teknisyen kadro unvanlarından yalnızca birisine başvuruda bulunabilecektir. Başvuru süresinin sonunda, adaylar KPSS puanı en yüksekten başlanarak sıralanacak olup, sınav açılan kadro sayısının 20 katı aday yazılı sınava çağrılacaktır. Sıralamada en sonda yer alan adayın puanı ile aynı puana sahip diğer adaylar olması halinde, bu puana sahip adayların tümü yazılı sınava çağrılacaktır.

Alımlara ilişkin nereye para yatırılacağı ve hangi özel şartların taşınması gerektiği kılavuz üzerinde yer almaktadır. Kılavuz üzerinden tüm detayları eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*