Lise Son Sınıflara Tek Ders Sınavı Müjdesi

Yazımıza oy verir misiniz?

Milli Eğitim Bakanlığı, tek dersten başarısızlığı nedeniyle mezun olamayan lise son sınıf öğrencilerine tek ders sınavına girme hakkı getirdi.

ise son sınıf öğrencilerini ilgilendiren konuyla ilgili bir genelge yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla yayımlanan ”tek ders sınavı” konulu genelgede, ortaöğretim kurumlarının 2012-2013 eğitim öğretim yılı sürecinde gerçekleştirilen ölçme ve değerlendirme uygulamaları sonucunda az sayıda da olsa son sınıf öğrencisinin tek dersten başarısızlıkları nedeniyle mezun olamadıklarının tespit edildiği belirtildi.

Tek dersten başarısızlığı nedeniyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan son sınıf öğrencilerinin, başarısız olduğu dersin hangi sınıfa ait olduğuna bakılmaksızın valiliklerce belirlenecek tarihlerde, tek ders sınavına alınmaları kararlaştırıldı.

Tek ders sınavı Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.

2 yorum

  1. Merhabalar, ben Anadolu teknik ve meslek lisesi son sınıfım sınavsız geçiş ile bir üniversiteye yerleşmeyi düşünüyorum fakat aklıma takılan sorular oldu. Okuduğum bolümde 2 yıllık üniversite yok hep 4 yıllık yani sınavsız geçiş nasıl olacak? İkinci sorum, sınavsız geçişle 2 yıllık bir üniversiteye girebildim diyelim mezun olduktan sonra ne yapabilirim hangi sınavla üniversiteyi 4 yıllığa tamamlayabilirim? Lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*