Grafik Tasarımı (M.T.O.K.)

Yazımıza oy verir misiniz?

Eğitim Süresi: 4  Puan türü: YGS-5
(Bu bölümleri seçebilecek Ortaöğretim alan ve kodları )

3805-Fotoğrafçılık
1684-Grafik / Grafik Sanatlar
4271-Grafik ve Fotoğraf / Fotoğraf ve Grafik
3978-Grafik Tasarım
2749-Resim (Anadolu Kız M.L, Kız M.L)
4443-Sanat ve Tasarım
3565-Tasarım Teknolojisi
3565-Tasarım ve Teknolojisi
2749-Uygulamalı Resim (Anadolu Kız Meslek L / Kız Meslek L)

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Gazi Üni. Grafik Tasarımı (M.T.O.K.) 22 22 YGS-5 304,20349 401.000 350,21794

14 yorum

 1. merhaba hocam ben meslek lisesi son sınıftayım bölümüm grafik tasarım ve 2 yıllık kazandım kendi bölümümde tercih yapmayı düşünüyorum sizce grafik tasarımın dallarında grafik tasarım var mı birde hocam 2 yıllık tercihimde başka şehir yazabilirmiyim bi sorum daha var sizce 2 yılamı gitsem yoksa 1 yıl daha çalışıp 4 yıllıgamı hazırlanim acil cevap verirseniz sevinirim

  • Grafik tasarım dallarında grafik tasarım var mı bilmiyorum. Başka şehir yazabilirsiniz. Önemli olan yazacağınız programın taban puanına yakın puanınız olması. Kendi kapasitenizi en iyi siz biliyorsunuz. Kendi öğrencilerime tavsiyem her zaman için 4 yıllık okumaları.

 2. Hocam merhaba.
  Ben 9. sınıfta ilk dönem grafik tasarım bölümündeydim daha sonra bazı sebeplerden gazetecilik bölümüne geçtim. Üniversitede 4 yllık grafik tasarım istiyorum mtok yazıyor yanlarında. Gidebiliyor muyum?

 3. Merhabalar ben düz lise mezunuyum ve Gazi üniversitesi grafik tasarım (mtok) bölümüne tercih yapabiliyor muyum? Yani teknik lise önceliğinden sonra girebilme şansım var mıdır?

  • MTOK’lar sadece meslek lisesi öğrencilerinin tercihte bulunabildiği teknik fakültelerdir. Siz 2 yıllık grafik programlarını düşünürseniz tercihte bulunabilirsiniz. Onların kontenjanlarının yarısı YGS puanlılara ait.

 4. Merhabalar ben bu yıl anadolu meslek lisesi grafik ve fotoğrafçılık bölümünden mezun oldum.Gazi üniversitesi grafik tasarım 4 yıllık tercih yapmak istiyorum.Üniversite M.T.O.K olarak gözüküyor.Tercihlerimde bu üniversiteyi yazabiliyormuyum.Yardımcı olabilir misiniz?

 5. Hocam merhaba öncelik ile size sormak istediğim soru şu ben Bilişim teknolojileri alanı/web programcılığından bu yıl mezun olmuş bir öğrenciyim sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum ve istediğim 2 yıllık bölüm grafik tasarım bu bölümü seçebilir miyim bazı internet sayfalarında grafik tasarım benim bölümümde yer almıyor bazılarında yer alıyor geçiş hakkım ile grafik tasarım seçebilir miyim ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*