Dekoratif Sanatlar, El Sanatları, Restorasyon, Konservasyon Alanı Sınavsız Geçiş Bölümleri

dekoratif-sanatlar-el-sanatlari-sinavsiz
Yazımıza oy verir misiniz?

Anadolu Kız Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi vb. okulların; Dekoratif Sanatlar, El Sanatları, Restorasyon, Konservasyon Alanı Sınavsız Geçiş Bölümleri aşağıda verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Meslek Lisesi Mezuniyet
Alan Kodu ve Adı
Sınavsız Geçişle Yerleşebilecek
Ön Lisans Alanı ve Süresi
1547-Dekoratif El Sanatları1485-Eğitim Araçları1547-El Sanatları

1547-El Sanatları Teknolojisi / El Sanatları ve Tek.

1547-El Sanatları ve Çiçek

1532-El ve Makine Nakışları

1678-Ev ve Giyim Aksesuarları

1678-Giyim ve Ev Aksesuarları

2179-Nakış

4443-Sanat ve Tasarım

Geleneksel El Sanatları 2Halıcılık ve Kilimcilik 2

Kuyumculuk ve Takı Tasarımı 2

 1327-Dekoratif Resim3428-Dekoratif Sanatlar

3235-İç Mekan Düzenleme

3235-İç Mekan Tasarımı

3256-Konservasyon

4972-Mobilya ve İç Mekân Tasarımı

2309-Restorasyon

4443-Sanat ve Tasarım

Eser Koruma 2

İç Mekan Tasarımı 2

Mimari Dekoratif Sanatlar 2

Mimari Restorasyon 2

 

 

34 yorum

 1. Merhabalar ben düz lise mezunuyum 2yada dört yillik el sanatları bölümünü AÖF fen bitirmek istiyorum var mi boyle bi üni programı insaallah anlamissinizdiir

 2. Merhaba 2003 kiz meslek lisesi 1547 elsanatlari dallarindan mezunum ygs gerekli puani alamadim .mimari restorasyon bolumunu tercih ede bilme sansim varmidir.arastiriyorum dekorasyon mezunu inş mezunu mezunlari bu bolumu direk gecis yapabilir diyor ama hersite ayni degil tabi…

 3. Merhaba universite sinavina girmeden bile sinavsiz gecis yapabilirmiyim el sanatlari 2000 yili mezunuyum bu sene yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkur ederim:-)

  • Sınavsız geçiş adı üstünde zaten sınava girmeden yapılıyor. Ancak 2-15 Ocak tarihlerinde başvuru yapmış olmanız gerekiyordu. Eğer yaptıysanız aşağıdaki alanlara Temmuz ayında internet üzerinden tercih yapabilirsiniz.
   Geleneksel El Sanatları 2
   Halıcılık ve Kilimcilik 2
   Kuyumculuk ve Takı Tasarımı 2

 4. Kardeşim 1994 yılı kız meslek lisesi el sanatları bölümünden mezun 2014 yılında 15 ocakta bitecek olan müracatlara sınavsız geçiş hakkı varmıdır? varsa kayıtlar bitmeden yapabilirmiyiz?

  • Aşağıdaki bölümlere sınavsız geçiş hakkı var. Şu an sadece sınavsız geçiş başvurusu yapacak. Tercihler Temmuz ayında.
   Geleneksel El Sanatları 2
   Halıcılık ve Kilimcilik 2
   Kuyumculuk ve Takı Tasarımı 2

 5. 89 yılı kız meslek lisesi giyim bölümü mezunuyum.öğrenmek istediğim 2 yıllık bir bölüme geçebilirmiyim.eğer geçersem hangi bölüme girme hakkım var.eğer kendi bölümüm yoksa başka hangi bölüme girme şansım var.bilgi verirseniz sevinirim..

  • Çorap ve Moda Tasarımı,Deri Konfeksiyon,Deri Teknolojisi,Giyim Üretim Teknolojisi,Moda Tasarımı,Tekstil Teknolojisi bölümlerine sınavsız geçiş hakkınız bulunmaktadır. Bunların haricinde bir bölüme sınavsız geçiş hakkınız yok.

 6. 96-97 kız meslek lisesi nakış mezunuyum gerçi ben bu seneki sınava da girdim ama sormak istediğim okuduğum bölümle ilgili böyle bir ( sınavsız geçiş )hakkım var mı var ise ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

  • Aşağıdaki bölümler sizin sınavsız geçiş bölümleriniz. Temmuz sonunda internet üzerinden tercihte bulunacaksınız.
   Geleneksel El Sanatları
   Halıcılık ve Kilimcilik
   Kuyumculuk ve Takı Tasarımı

 7. 2003-2004 dekoratif sanatlar lisesinden mezun oldum.bu yil okumayi dusunuyorum sinavsiz gecis ile basarma sansim nedir ? bu bolum ile ilgili izmirde yerlestirilebilecegim bir okul var mi ?

  • ***Bu sayfadaki*** videomu izlerseniz eminim sorularınızın cevabını bulabileceksiniz. ÖSYM tercih rehberi sayfasında İl olarak İzmir, bölüm olarak kendi alanınızı seçtiğinizde karşınıza çıkan listeyi inceleyin. Eğer eski mezunları kabul eden okul ve bölümler varsa tercih önceliğiniz bunlar olmalı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*