2016 LYS Sonuçları

Yazımıza oy verir misiniz?

2016 LYS Sonuçları açıklandı. Darbe girişimi nedeniyle daha sonra açıklanacağı iddia edilen LYS sonuçları için ÖSYM’den yapılan açıklamada LYS sonuçlarının açıklanmasında herhangi bir değişiklik olmadığı, belirtildiği gibi bugün açıklanacağı duyurulmuştu. 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde yapılan LYS sonuçları 18 Temmuz’da ÖSYM’nin resmi sitesinde saat 18:00 itibari ile yayınlandı.

LYS sonuçları ile ilgili adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar LYS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olup YGS sonuçları da LYS sonrasında internetten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

LYS SONUÇLARINI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

20 yorum

  1. hocam istanbulda tic.ten bu sene mezun oldum cocuk gelişimi istiyorum ygs4 puanım 270.Samsun 19 mayısta puanım tutuyo ama başarı sıralamasında 680binlerde ben 990binlerdeyim yerleşme sansım var mı sizce

  2. Hocam merhabalar oncelikle her soruya yanit verdiginiz icin tesekkurler Allah razi olsun. Ben gecen sene uniye kaydoldum ama bu sene de ygsye girdim bu seneki puanimla tekrar tercih yaparsam bir universiteye kayitli oldugum icin puanim dusermi?

    • Sizlerden de Allah razı olsun.Eğer geçen sene YGS puanı ile yerleştiyseniz zaten şu anda sonuç sayfanızda yerleştirme puanınızda ek puanın yarısının ekli olduğunu görürsünüz. Sınavsız geçişle yerleştiyseniz düşmemiştir.

  3. Yani hocam stajım iptal oldu.. Lise diplomam okulda aslını alamıyorum. Geçici mezuniyet belgesinide vermiyorlar aradım böyle söylediler.. Acaba onaylı diploma fotokopisi olurmu?

  4. Ben şu an ön lisans bitirdim ama stajımı yapmadım. Sınava girdim 4 yıllık geliyor ama diplomanın aslı okulda alamıyorum stajı tamamlamadığım için mezuniyet belgeside alamıyorum. Ben tercih yaptık sonra gerekli olan bu diplomayı nasıl halledeceğim??

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*