YÖK ATLAS Ön Lisans Tercih Sihirbazı Nasıl Kullanılır?

Sınavsız geçiş yerleştirme öncelikleri yada YGS puanı ile ön lisans tercihinde bulunacak adaylar için YÖK’ün hazırlamış olduğu en güncel verilerden oluşan tercih sihirbazını sizler için tanıtmaya çalıştım. Videonun altındaki açıklama bölümünden yada şu linke tıklayarak YÖK ATLAS Ön Lisans Tercih Robotu sayfasına ulaşabilirsiniz. Umarım işinize yarar.

18 yorum

  1. Hocam acik lise sistemndden baktgm zaman . meslek lisesi diye gecior bununda okl türü 2 . ve ben tercih robotndan kendi bölümümü yazdgmda seçnklr de okl türü 3 oln bölmlr ckior. Ben aciktan hasta ve yasli bakimo okdm hafta sonlrida yüzyüze egtm görüodk yardmci olrsnz sevnrm ?

  2. Ben sinop üniversitesinde grafik tasarım okumak istiyorum puanım tutuyo fakat ayrı olarak bi de yetenek sınavına girmem gerekir mi bu konuda hiç bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

  3. hocam benim sınavsız geçiş hakkım var fakat giremem istediğim yere ygs puanım yetiyor meslek liseli olduğum için hangisiyle değerlendirileceğim düz liseler vs. ygsde benden avantajlı mıdır?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*