Cuma , 18 Nisan 2014
Buradasınız: Anasayfa >> Sınavsız Geçiş >> Sağlık Meslek Liseleri Sınavsız Geçiş Bölümleri 2014

Sağlık Meslek Liseleri Sınavsız Geçiş Bölümleri 2014

Sağlık Meslek Liseleri, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi , Çevre Sağlığı Meslek Lisesi,Hayvan Sağlığı Memurları Meslek Lisesi,Hemşirelik Meslek Lisesi ,Laborant Meslek Lisesi ,Laboratuvar  Sağlık Meslek Lisesi ,Ortopedik Cihaz ve Protez Teknisyen Okulu,Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi,Özel Hemşirelik Meslek Lisesi ,Özel Sağlık Meslek Lisesi,Sağlık Bilimleri Koleji ,Sağlık Meslek Lisesi ,Veteriner Sağlık Meslek Lisesi ,Veteriner Sağlık Teknisyenleri Meslek Lisesi mezunu öğrencilerinin sınavsız geçişle yerleşebileceği 2 yıllık bölümler aşağıda yer almaktadır.

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi Alan kodu ve Adı Sınavsız Gidebileceği Ön Lisans Programı
Öğretim Süreleri 2 Yıl
2253-Radyoloji2253-Radyoloji teknisyenliği2268-Radyoloji ve tedavi laboratuvarı Elektro Nörofizyoloji

Fizyoterapi

Nükleer Tıp Teknikleri

Radyoterapi

Sağlık kurumları işletmeciliği

Tıbbi görüntüleme teknikleri

 

1051-Anestezi / Anestezi Teknisyenliği Anestezi

Elektronörofizyoloji

İş ve uğraşı terapisi

Sağlık kurumları işletmeciliği

3523-Acil tıp teknisyenliği

3523-İlk yardım ve acil bakım teknisyenliği

Acil durum ve afet yönetimi

Ameliyathane hizmetleri

Elektronörofizyoloji

İlk ve Acil yardım

İş ve Uğraşı Terapisi

İşçi sağlığı ve iş güvenliği

Otopsi yardımcılığı

Perfüzyon teknikleri

Sivil savunma ve itfaiyecilik

Sağlık kurumları işletmeciliği

Tıbbi tanıtım ve pazarlama

1464-Ebelik

3606-Ebelik-Hemşirelik

4306-Hasta ve yaşlı hizmetleri

1746-Hemşirelik

1945-Laborant

1951-Laboratuvar

4877-Laboratuvar hizmetleri

1951-Laboratuvar teknisyenliği

4883-Sağlık

2315-Sağlık memurluğu

3889-Veteriner-laboratuvar

 

Diyalizelektro nörofizyoloji

Evde hasta bakımı

Fizyoterapi

İlk ve acil yardım

İş ve uğraşı terapisi

Laborant ve veteriner sağlık

Laboratuvar teknolojisi

Patoloji
Laboratuvar teknikleri

Perfüzyon teknikleri

Sağlık kurumları işletmeciliği

Tıbbi laboratuvar teknikleri

Tıbbi tanıtım ve pazarlama

Yaşlı bakımı

1416-Diş protez teknisyenliği Ağız ve diş sağlığı

Diş protez teknolojisi

Sağlık kurumları işletmeciliği

1265-Çevre sağlığı 

1265-Çevre sağlığı teknisyenliği

Çevre koruma ve kontrol

Çevre sağlığı

Çevre temizliği ve denetimi

Fizyoterapi

Sağlık kurumları işletmeciliği

 

Sivil savunma ve itfaiyecilik

 

4182-Biyomedikal cihaz teknolojisi

2191-Ortopedik cihaz ve protez teknisyenliği

2672-Tıp elektroniği

Ortopedik protez ve ortez
3538-Tıbbi sekreterlik

2687-Tıp sekreterliği

3229-Büro yönetimi ve sekreterlik

Ağız ve diş sağlığı

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı

İnsan kaynakları yönetimi

Odyometri

Optisyenlik

Sağlık kurumları işletmeciliği

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik

Tıbbi tanıtım ve pazarlama

107 yorum

 1. Sağlık meslek lisesi son sınıf öğrecisiyim. Sınavsız geçiş hakkımı kullanacağım. Hangisinde atama imkanı daha kolay olur? Hangi bölümü önerirsiniz?

 2. hemşireliklerin anesteznin 2yıllığına direkt geçişleri kalktı mı acaba? bilgilendirirseniz sevinirim

 3. LİSEDE hemşirelik mezunuyum önlisans veteriner sağlık bitirdim odyoloji istiyorum tercihinde ek puan gelirimi

 4. Bu sene tıbbi sekreterlikten mezun olacağım, acaba burada yazan bölümlere ygs sınavına girmeden geçiş hakkım var mı direk puansız ?

 5. mrb ben 2013 sml hemşirelik mezuyum.gecen sene snava girdım ve bır bolume yerlestım fakat ben anestezı okumak ıstıyorum.bunun ıcın bı sansım var mı ???

 6. Merhaba ben geçen sene laboratuvar tekniysyenliğinden mezun oldum. Geçen sene sınav puanıyla bi bölüme yerleştim ama gitmedim. Bu sene fizyoterapiye sınavsız geçişle yerleşmek istiyorum. Acaba yerleşme şansım çok mu düşük? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Şu sayfada 2013 yerleştirme sonuçlarını göreceksiniz. Yerleştirme önceliklerini incelediğimizde genel olarak 2013 yani son yıl mezunlarının yerleştiği görülüyor. Yerleştirme önceliği boş olan yani YGS puanı ile öğrenci almış programlar ise özel üniversiteler. Son olarak devlet ün. için şansınızın düşük özel ün. için yüksek olduğunu söyleyebilirim.

 7. Merhaba,benim bir sorum olacaktı. Ben bir vakıf universitesinde radyoloji bölümü okumaktayım devlet üniversitesinin radyoloji bölümüne yatay geçiş yapabiliyo muyum ve ortalamamın en az kaç olması gerekiyor hangi üniversiteler yatay geçiş kabul ediyor ? ortalamam kaç olursa geçme ihtimalim yüksek olur ? şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

 8. Merhaba hocam.ben 2007 saglik meslek lisesi hemsirelik mezunuyum.ayni zamanda 657liye tabi devlet nemuruyum.2 sene once sinavsiz gecis hakkimi kullandim.fakat laboraruvar ve veterinerlik artik sinavla alinacak dendi ve tercih klavuzunda yer almadi.sadece saglik kurumlari isletmeciligine gecis yapilabildi.suan sizin listeyi gorunce cok heyecanlandim dogrusu.klavuzun yayinlanip yayinlanmadigini bilmiyodum.bu kesin bilgimidir? Yani artik veterinerligede sinavsiz gecis hakki veridimi? Kaldirilmisti enson.bide saglik kurumlari isletmeciligini okuyamadim.kaydimida sildirmedim.sayet veterinerlige girebiliyosam skinti olurmu? Kaydimi sildirip baska bolume gecebilirmiyim? Simdiden cok tesekkur ederim.sabirsizlikla cevabinizi bekliyorum.buarada ocak ayinda kayit yaptirmistim ygs ye girdim haftasonu.sansimi denemek icin

  • 2014 kılavuzunun 53 ve 56. sayfalarında hemşirelik ve diğer sağlık meslek lisesi bölümlerinin sınavsız geçiş bölümleri var. Bunların arasında laboratuvar ve veterinerlik bölümünü de görebilirsiniz. Temmuz’da tercih yapacaksınız, eğer yerleşirseniz kayıtlı olduğunuz programdan kaydınızı sildirirsiniz.

 9. gecensene saglık meslek lisesi hemşirelik bölümünden mezun oldum gecen sene paramediğe geçiş yapabiliyodum tercih yapmadım ve bu sene ygs gırmeden sadece sınavsız geçiş hakkımla 76 puanım var paramediğe geçiş yapabilirmiyim??

  • Genel olarak sadece son mezunların yerleşebildiği bir program olduğu için 2014 mezunlarına göre şansınız oldukça düşük olacak. Şu sayfada 2013 yerleştirme sonuçlarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Yerleştirme önceliği sütunundaki ilk değer (13) mezuniyet yılını Min puan değeri de OBP puanını göstermektedir. Sizin OBP’niz 76*5 = 380

 10. Merhaba.Ben sağlık meslek lisesi hemşirelik son sınıf öğrencisiyim ygs için başvuru yaptım ama diyaliz teknikerliği için sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum ygs ye girmememin bir sakıncası olur mu ?

  • Alanınızla ilgili bir bölüm için sınavsız geçişle daha avantajlı olacağınızdan sınava girmenize gerek yok.(Tabi alan dışı tercih düşünmüyorsanız.)

 11. merhaba ilk ve acil yardımın paramedikten farkı ne biliyormusunuz ?

 12. Merhabalar. Ben sml hemşirelik bölümü son sınıf öğrencisiyim ygs ye giricem haftaya ama barajı dahi geçemeyeceğini düşünüyorum barajı gecemezsem geçiş yapacağım bölümler varmı varsa neler acaba

 13. meraba ben sağlık meslek lisesi laboratuvar teknisyenliği son sınıf öğrencisiyim kpss’ye hazırlanıyorum ama pek umudum yok.Onun için yatay geçiş hakkımı kullanmak istiyorum .Evde hasta bakımı,fizyoterapi,ilk ve acil yardım,yaşlı bakımı gibi bölümlere yatay geçiş hakkımız varmı varsada neye göre geçiş yapılıyor ?

 14. Hocam merhaba. Ben sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik bölümü mezunuyum .Hocam daha ünüversiye hiç gitmedim ben kendi bölümümün ders öğretmeni olmak istiyorum hangi okulu okumalı ne yapmalıyım ne olur yardımcı olunuz.Hocam gerçekten öğretmen olmayı çok ama çok istemekteyim ne ol ur yardımlarınızı beklemekteyim.Eğer olmaz derseniz yorumunuz olumsuz olursa bizim geçişlerimizden hangisini okumamı tavsiye edersiniz.

 15. merhaba anestezi bolumu kalkti diyolar dogru mu acaba…

 16. Merabalar ben meral 2012 yilinda geçiş hakkimi kullandim bir yere yerleştim ama kayit olmadim bu sene geçiş hakkini kullanabiliyormuyum?

 17. Dertli hemşir

  hocam meraba kolay gelsin

  benim sorum: Bu yıl ki ygs ye başvurdum ama sınav için kendimi yeterli bulmadığım için sınavsız geçiş yapmaya karar verdim , ben şimdi ygs ye girmelimiyim ,yoksa ygs ye başvurduğum için sınavsız geçiş hakkımı kaybetmişmi oluyorum ??

 18. Sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünün Odyometriye geçişi yok mu bilgi verirseniz sevinirim

 19. 9.sınıf düz lise öğrencisiyim takdir aldım acaba bu puanla sağlık meslek lisesine geçiş yapabilirmiyim lütfen cwp yazarmısınız [90dan takdir aldım

 20. ii günler hocam ben saglık mes.lisesii son snıf ögrencisiyim ben sınavsız geciş hakkimi kullanmak istiyorum paramediğe acaba diploma notum 86.27idi yerleşme olASILIGIM YÜKSEK Mİ YOKSA YGS PUANIyla mı tercih ypmam daha dgru

  • Bölümün 2013 yerleştirme sonuçlarına şu sayfadan bakabilirsiniz. Yerleştirme öncelikleri sütununa ve min. puan sütununa bakarak kendinizi değerlendirin. En düşük notlu sınavsız geçiş öğrencisi, en iyi notlu YGS öğrencisinden önce yerleşir dersem herhalde alanınızla ilgili bölümler için YGS’ye girmenizin anlamsız olduğunu anlarsınız :)

 21. Ben sml son sinif ogrencisiyim biizim paramedik e sinavsiz gecis hakkimiz var ama ben diploma puanima pek guvenmiyorum (70) ygs 2 den girip yerlesmem icin alacagim puan diger duz lise cikislilarin aldigi puan kadar olmali mi yoksa ygs 2 puaniyla bana ayricalik taniyorlarmi tessekur ederim

 22. Ben sağlık meslek lisesi 9.sınıfta attyim ve paremedik okumak istiyorum ileride şuanki puanlama nasıl yani Bi sınav varsa eğer en az kaç almam gerekir bide attvler paremedik olunca ne oluyor farkı ne

 23. mrb düz lise mezunuyum optisyenlik kazanma şansım nedir acaba

 24. öncelikle merhaba ben ticaret meslek lisesindeym sağlık meslek lisesine geçiş varmı çok merak ediyorum teşekkürler :)

 25. Merhabalar.bi konuda yardımınza ihtiyacım var: ben saglk mrslek lisesi hemşirelik bölümündn atandm iki yillik sinavsiz gecis hakkimi kullandikdan sonra hahgi iki yillik bölümleri okursam üst ogrenimim sayılacak? Bide iki yillik diyaliz teknikerinin üst ogrenimi sayilan bolumler hangisidir

 26. ben düz lisede okuyorum hemşirelik istiyorum bunun için meslek lisesinin hasta ve yaşlı hizmetlerini mi seçmem gerek ne olur yardımcı olun

 27. merhabalar ben 2008 hemşirelik mezunuyum şuan 657 li olarak görev yapıyorum açıköğretimden yatay geçiş hakkımı kullanarak hangi bölümleri okuyabilirim ve bunun için yapmam gerekenlerin işlem sırası nedir

  • Sitemiz sınavsız geçiş sitesi yatay geçiş farklı bir şey. Eğer kastettiğiniz şey buysa okuyabileceğiniz aöf programı;
   Laborant ve Veteriner Sağlık

   • evet kastettiğim sınavsız geçiş hakkı bilginiz için teşekkür ederim. peki bu bölümü okumak için ne yapmam lazım. birde ygs ye de girmek istiyorum. ygs ye girsem puanıma göre sınavlı geçiş hakkımı kullansam puanım yetmezse sınavsız geçiş hakkımı kullanabiliyormuyum yani ikisinden birini tercih mi etmem lazım. ilginiz alakanız için cooook teşekkür ederim
    örgün eğitimde olabilir

    • Şunu unutmayın kendi alanınızla ilgili programlar için sınavsız geçişle şansınız daha fazla. Yani alanınızla ilgili programlar için sınav puanına ihtiyacınız yok. Alan dışı tercih yapacaksanız YGS puanınız olmalı. 15 Ocak’a kadar başvuruda bulunmalıydınız. Eğer bunu yaptıysanız Temmuz’da aöf yada örgün tercihte bulunacaksınız. (Alan dışı tercihte bulunacaksanız 23 Mart’ta YGS sınavına gireceksiniz.)

 28. merhaba ben 1997 sağlık meslek lisesi cıkışlıyım 2 yıllık sınavsız gecişe başvurabilirmiyim acaba bilgi verirseniz sevinirim

 29. sağlık meslek lisesi ebelik mezunuyum 657 kadroluyum sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum başvuru yaptım bizim için üst öğrenim sayılan bölümler nelerdir

 30. merhaba,ben sağlık meslek lisesi ebelik bölümü mezunuyum.Açıköğretim önlisans ebelik programına yerleşmek istiyorum.Bu program ösys kılavuzunda yok ancak Anadolu Üniversitesinin kılavuzunda önlisans olarak gözüküyor.Ne yapmam gerekiyor.Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

  • 2011-2012 eğitim öğretim yılından itibaren program öğrenci almıyor. Bildiğim kadar ile 2 yıllık hemşirelik programı örgünde de yok. Daha önceden kayıtlı öğrenciler bulunduğundan hala aöf programı ve dersleri gösteriliyor olabilir.

 31. merhabalar hocam ben büro yönetimi 3675 bölümü 12.sınıf öğrencisiyim bizim bölümümüz büro yönetimi ve sekreterlıkdı daha once suan büro yönetımı oldu bu saglık bölümlerıne hala sınavsız geçiş yapabiliyormuyuz teşekkürler.

 32. merhabalar, ablam sağlık meslek lisesi mezunu emekli olmadan aöf veterinerlik ve labarotuvar bölümünü bitirmek istiyor. başvurusunu nereye ne zaman yapmalı?

 33. hocam hemşirelik mezunu bir arkadaş su an hemşire radyoloji okumak istiyor.15 yıl önce mezun olmuş.diplama notu 7.50 ek puan var mı

 34. merhaba ben lise tıbbi sekreter 2013 mezunuyum geçen yıl sınava girdim ama açıköğretim kaydını geçirdim bu yıl sınavsız geçiş hakkını kullanma şansım var mı?
  ve açıköğretim sağlık kurumları işletmeciliğine sınavsız geçebiliyor muyum?

 35. merhaba ben çevre sağlığı teknisyenliği bölümü 2010 mezunuyum sınavsız geçişle yerleşmem mümkün mü

  • Aşağıdaki bölümlere sınavsız geçiş hakkınız bulunmaktadır.
   Çevre Koruma ve Kontrol 2
   Çevre Sağlığı 2
   Çevre Temizliği ve Denetimi 2
   Fizyoterapi 2
   Sağlık Kurumları İşletmeciliği 2
   Sivil Savunma ve İtfaiyecilik 2

 36. hocam ben lise 3 öğrencisiyim bölümüm hemşirelik radyoloji istiyorum geçebiliyormuyuz hemşireler olarak?

  • Kılavuzda 2 yıllık programlar içinde Radyoloji göremedim. Sınavsız geçiş bölümleriniz bu sayfada yer alıyor. Soldakiler lise mezuniyet alanları, sağdakiler de sınavsız geçiş bölümleriniz.

  • Sayın Hocam.MAÖL yaşlı hizmetleri bölümünden bu sene mezun olacağım yaşımda biraz ileri,2 yıllık Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okullarına sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum vede okumak istiyorum.yaş proplemim engel olalabilirmi?

  • merhaba ben 2001 sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik mezunuyum akabınde sağlık h m y o tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik mezunuyum 2004 oss ye gırıp sınavsız geçiş hakkım varmı eğer varsa hangı bölümlerı tercih edebılırım

   • Sınavsız geçiş hakkınız var. Bölümler:
    Ağız ve Diş Sağlığı 2
    Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2
    İnsan Kaynakları Yönetimi 2
    Odyometri 2
    Sağlık Kurumları İşletmeciliği 2
    Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 2
    Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama 2

 37. hocam ben 2007 sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü mezunuyum sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum öncelik yeni mezunlara veriliyormuş doğrumu aydınlatırsanız sevinirim

 38. 2010 sağlık meslek lisesi laboratuvar bölümü mezunuyum. Seneye ilk ve acil yardım bölümüne sınavsız geçiş yapabilir miyim ? yardımcı olursanız sevinirim

  • Evet sınavsız geçiş hakkınız var. Ancak her geçen yıl şansınız azalıyor. Çünkü öncelik son mezunlarındır. Örneğin geçen yıl devlet üniversitelerine sadece 2012 mezunları yerleşmiş. Bazı vakıf üniversitelerine önceki yıl mezunlarından yerleşen olmuş. (DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA) 2008 mezunu öğrenci almış.)

 39. merhaba hocam daha öncede yazmıştım ama sorum silinmiş neden silindiğini anlayamadım.ben 2008 yılı acil tıp teknisyeni mezunuyum.mezun olduğum yıl acil tıp teknikerliğini okumadım ama şimdi sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum…benim okul puanım 68.71 bunu 5 ile çarptığımızda 340 yapıyor merak ettiğim konu 2012 yılında yerleşen ögrencilerin en düşük puanlarına baktığımda 139 da var 400 puan da var..ben bildiğim kadarıyla okuldan ek puan alamıyorum…şimdi ben tercih yaparken 340 puanla mı tercih yapacagım hocam?

 40. Hemşirelerin paramedik bölümüne geçişi kaldırıldı diye biliyorum ben ama kalkmadı mı acaba ?

  • 2013 Kılavuzunda aşağıdaki alanların İlk ve Acil Yarım bölümüne sınavsız geçiş yapabileceği görülüyor.
   1464-Ebelik
   3606-Ebelik-Hemşirelik
   4306-Hasta ve Yaşlı Hizmetleri
   1746-Hemşirelik
   1945-Laborant
   1951-Laboratuvar
   4877-Laboratuvar Hizmetleri
   1951-Laboratuvar Teknisyenliği
   4883-Sağlık
   2315-Sağlık Memurluğu
   5006-Tıbbi Laboratuvar
   3889-Veteriner-Laboratuvar

 41. Hemşireliğin anesteziye geçişi var mı

 42. Sınavlı geçiş olsa ne sınavsız geçiş olsa ne insanın asıl derdi bu okullar bittikten sonra başlıyor. Allah yardımcınız olsun.

 43. Bu bilgiler çok yardımcı olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top

Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık
Haber Haber Link ekle , Site ekle , Toplist add
Sınava Hazırlık Sınava Hazırlık Dizin-Hayalcin toplist ekle, site ekle, toplist site ekle, toplist ekle, toplist site ekle, toplist ekle, toplist toplist.biz.tr hittoplist.net populer.ru 4nl.net bazi.co ukashreyon