Liseye Sınavsız Geçiş

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Yapacak (KPSS Şartı Yok)

Sponsorlu bağlantılar

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere her sene binlerce personel alımı yapmaktadır. Alınan bu personeller genel olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılmakta olup yıl içerisinde tespit edilen boş kontenjanların doldurulması için sözleşmeli ya da daimi statüsünde çalışmak üzere personel alımı yapılmaktadır. Ortaya atılan bir iddiaya göre Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastanelerinde istihdam etmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara bakılmaksızın toplam 10 bin personel alımı yapılacak.

Hangi Şehirlere Alım Yapılacak

Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastanelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin personel alımı yapılacak. Peki bu kişiler hangi şehirlerde çalışacak.

Ankara Bilkent ve Etlik,Yozgat,Elazığ,Adana , Gaziantep, Konya, Manisa,İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin

Yukarıda adı geçen il ve ilçelerin tamamı için alım yapılacak. Bu il ve ilçelerde yapımı biten ya da yapımı devam eden binlerce kişilik kapasiteli önemli şehir hastaneleri olacak. Bu şehir hastanelerinin göreve başlaması ve eksiklik olmadan faaliyete geçebilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara bakılmaksızın binlerce personel alımı yapılacak. Şuan için konu hakkında net detaylar yok ancak yakın zamanda Sağlık Bakanlığında da açıklama yapılması bekleniyor.4 Yorum Yapılmış.

  1. Levent dedi ki:

    Hocam iyi günler. Ösym ye dilekçe yazıyorum fotoğraf güncellemesi için orda geçen” sınav dönemi “bölümüne ne yazmalıyım?

  2. omercan dedi ki:

    merhaba hocam ben önlisans 2.sınıfa geçtim fakat kpssye ortaöğretimden başvurdum çünkü atanırsam hemen çalışmak istiyorum diye. fakat inşallah oldu da atandım haziranda diplomamı alınca yeniden önlisans için ayrı kpssye girmeme gerek var mı ? yoksa ortaöğretim kpss ile atandıysam ondan devam edebiliyor muyum ?
Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık

Not: Sitemiz hiçbir resmi nitelik taşımamaktadır. Sadece bilgi amaçlıdır.