2014 ÖSYS Aday Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Sponsorlu bağlantılar

2014 ÖSYS Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayınız.(Henüz eklenmedi)

YGS yada Sınavsız Geçiş Başvurusunu bir başvuru merkezinden yapacak adaylar, ÖSYS Aday Başvuru Formu’nu arkasındaki yönergeyi okuduktan sonra dikkatli bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Birinci Kısım: Formun en üst bölümü, adaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı kısımdır.

İkinci Kısım: Öğrenim bilgilerinin yer aldığı kısımdır. Bu bölümde yer alan bilgiler 2013 ÖSYM Sınav kılavuzundan öğrenilebileceği gibi, henüz son sınıfta olan öğrenciler okudukları okulun yetkililerinden de bu bilgilere ulaşabilirler. Eğer önceden mezun olunmuşsa mutlaka ilgili bölümde yer alan Bitirme yılı, Not Sistemi ve Diploma Notu bilgileri doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Not: Öğrenim bilgileri altında yer alan kısım mutlaka yetkili bir kişi tarafından (okul müdürü yada müdür yardımcısı) onaylanmalıdır.

Üçüncü Kısım: Sınava İlişkin Bilgilerin yer aldığı kısımdır. Eğer öğrenci sınava girmeden sadece sınavsız geçişten faydalanmak istiyorsa; YGS’ye girmek istemiyorum, sadece sınavsız geçişe başvurmak istiyorum şıkkını işaretlemeleri gerekecektir. Aday Sınava girmek istiyorsa; YGS’ye girmek istiyorum şıkkı işaretlenmelidir. Sınava girmek istenilen il tercihleri ve askeri okullara girmek istenip, istenilmediği de bu bölümde işaretlenecektir.

Dördüncü Kısım: İletişim Bilgilerinin yer alacağı bölümdür.

Beşinci Bölüm:Engelli öğrencilere ait temel bilgilerin yer aldığı bölümdür. Sınava girerken kullanacağı engelli materyalini seçebildiği bölümdür. (Tekerlekli sandalye vb.)

Altıncı Bölüm: Adayın, başvuru evrakında yer alan bilgileri onayladığını gösteren imza ve onay bölümü.

 

ygs başvuru formu

Facebook İle Yorum Yap

commentsEğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık
Erkek bebek isimleri için erkek isimleri sitemiz. Toplist Sitesi- Bedava Link Ekle Sınava Hazırlık Sınava Hazırlık

Not: Sitemiz hiçbir resmi nitelik taşımamaktadır. Sadece bilgi amaçlıdır.