Liseye Sınavsız Geçiş

2 Yıllık Sosyal Hizmetler Bölümü

Sponsorlu bağlantılar

bu programdan mezun olan öğrenciler “Sosyal Hizmet Elemanı” olarak görev alırlar. Daha sonra aynı alanda lisans eğitimini tamamlayanlar ise “Sosyal Çalışmacı” , “Sosyal Hizmet Uzmanı” veya “Sosyal Hizmet Danışmanı” gibi prestijli ünvanlara sahip olurlar.

 

 • Çalışılabilecek Kurumlar
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
 • Adalet Bakanlığı
 • Sağlık Bakanlığı
 • Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü,
 • Devlet Hastaneleri
 • Eğitim ve Araştırma Hastaneleri,
 • Emniyet Genel Müdürlüğü,
 • SGK
 • Darülaceze Müessesesi Müdürlüğü,
 • İl Özel İdareleri,
 • Belediyeler,
 • Üniversiteler,
 • SHÇEK
 • İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri,
 • Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlar ile bu kurum ve kuruluşların taşra teşkilatlarıdır ve sosyal çalışmacılara olan ihtiyaç giderek artmaktadır.
 • KPSS ve DGS İmkanları

Öğrencilerimiz, KPSS 3384 kodlu(Sosyal Hizmetler Önlisans Programı’ndan Mezun olmak) veya 3001 kodlu(herhangi bir önlinsans programından mezun olmak) ilanlara başvurabileceklerdir.

Ayrıca bölümümüzden mezun olan öğrencilerimizin, Dikey Geçiş Sınavı ile bir çok üniversitede lisans eğitimlerine devam etme imkanı vardır.

Bölümden mezun olan öğrenciler Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi gibi birçok büyük üniversiteye dikey geçiş yapma hakkına sahip olacaktır.

Son yıllarda hem kamu sektörü hem de özel sektörün “Sosyal Çalışmacı” talepleri artmakta; buna karşılık olarak hiçbir sosyal hiçbir Sosyal Hizmet ön lisans programı açılmamaktadır. Bunlara ek olarak Kamu personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nda bu alandaki birçok kadro boş kalmaktadır. Bu durum Sosyal Hizmet Programlarına ihtiyacı artırmış ve Tercan Meslek Yüksekokulumuz bu ihtiyacı gidermede ilk adımı atmıştır.

Bu program Ülkemizdeki üniversitelerde ön lisans düzeyinde sadece Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde bulunmaktadır. Açılan programın ön lisans düzeyinde örgün öğretimi mevcut değildir. Bu sebeple Tercan Meslek Yüksek Okulu söz konusu programda örgün eğitim almak isteyen adaylar için bir avantaj meydana getirmiştir.

 

Sosyal Hizmet programının amacı, günümüzde hızla gelişen sosyal devlet anlayışı ile ihtiyaç duyulan; gerek kamu, gerekse özel sektör kuruluşlarında çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır. Özellikle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Darülaceze Müessesesi Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü gibi kamu kurumları ve bu kamu kurumlarının taşra teşkilatlarındaki aşırı talep açılması önerilen Sosyal Hizmet Programı mezunlarından temin edilebilecektir.

Bunlara ek olarak Sosyal Hizmet alanındaki birçok akademisyen ve sivil toplum kuruluşunun Sosyal Hizmet programı ve bölümlerinin açık öğretimde eğitim vermesine çok karşı olması; fakat bu alanda herhangi bir örgün eğitimin ön lisans düzeyinde ülkemizde bulunmaması da programımızın önemini göstermektedir.

Sosyal Hizmet programına girmek isteyen bir kişinin sosyal yaşama ve sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, normalin üzerinde bir hümanist görüşe ve ikna gücüne sahip, girişken, insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanan, çevredeki kaynakları seferber edebilen, yaratıcı bir kişi olması gerekir.

 

sosyal-hizmetler-bolumu

 • BAKANLIKLA İMZALANAN PROTOKOL

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’yla YÖK arasında 21.06.2012 tarihinde de sosyal hizmetler alanı ile ilgili protokol imzalanmış ve bu protokol bölümümüzün önemini daha da artırmıştır.

 

 

 263 Yorum Yapılmış.

 1. Sıla dedi ki:

  Merhabalar hocam. Ben hemşireyim kpssden 61 puan aldım. KPSS tercihlerinde sosyal hizmetleri yazabilirmiyim

 2. Amine dedi ki:

  ben lise 3 Tm ögrencisiyim 2 yillik sosyal hizmetler mezunlari calisabiliyormu ve nerelere

 3. Fadime dedi ki:

  Hocam aöf sosyal hizmetler bolumune lise bittikten sonra sinavsiz geçiş hakkimiz var mi ? Ben aciktan duz lise okuyorum fakat sinavsiz universitelere gecmek icin meslek lisesine kaydimi yaptiricam,meslek lisesinin hangi bolumunden mezun olursam, sosyal hizmetler sinavsiz gecisi kullanabilirim?

 4. çiğdem dedi ki:

  hocam birkaç soru daha olacak ben ilk tercihlerde yerleşemedim çoçuk gelişimi istaiyodum 4 senelik puanm 314 sıralamam 27 bin 2014 mevzunuyum acaba ek tercihlerde bi yerler gelir mi lütfen yardım edin

 5. çiğdem dedi ki:

  hocam şimdi ben 2015 çoçuk gelişimi mevzunuyum geçiş hakkımı iki senelik sosyal hizmetlere kullanmak istiyorum acaba bu mümkün mü

 6. ebru dedi ki:

  merhaba hocam ben meslek lisesi cocuk gelişimi mezunuyum dikey geciş hakkımı kullandım obp puanım 351 ilk terciklerde yerlesemedim suan sosyal hizmeleride tercih etmeyi düşünüyorum ama devlet okulları ilk tercihimde almadı ikinci tercihimde cocuk gelişimi yada sosyal hizmetlere yerlesebilirmiyim yerlesemezsem ne yapmalıyım

  • alperturkoglu dedi ki:

   Ek tercih kılavuzu yayınlandığında boş kontenjanları ve yerleştirme önceliklerini incelersiniz. En büyük hatanız sadece puana bakmanız. Yerleştirme önceliklerinde puan 4.sırada önemli. Mezuniyet yılı, okul türü ve METEB daha önemli. Yerleşemezseniz seneye sınava hazırlanıp YGS puanı ile şansınızı denemelisiniz.

 7. Merve dedi ki:

  4 yillillara nden vermiyorlar ??

 8. Merve dedi ki:

  Hocam peki direk geçiş oluyor mu önlisans için geçen kişiler çok oldu

 9. Merve dedi ki:

  Hocam o zaman meslek lisesi olnanin avantajı nerde ?? Okul öncesine normal puanlami yerlesiyoruz biz hayır obp ile yerlesiyoruz sosyal hizmette biizim bölüm değil mi
  Ek puan 4 yilliklarada veriliyor hocam geen yıl arkadaşım o şekilde yerleşti
  Hocam benim obp dediğim ek puanli puanim yoksa benim obp 432 geçen yıl birinci bitirdim bolumumu ek puanlı puanim 357

  • alperturkoglu dedi ki:

   Siz mezuniyet puanım 357 demişsiniz. Bu nedenle (diploma noyu*5) OBP puanınız sandım. Sosyal hizmet 4 yıllık için, okul öncesi ve çocuk gelişiminde olduğu gibi ekstra puan alamıyorsunuz.

 10. Merve dedi ki:

  Hocam ben çocuk gelişimi mezunuyum puanim 357 ancak ilk tercihte aof sosyal hizmet yazdım 4 yıllık Atatürk üniversitesi 339 kapattığı halde yerlesemedim anlamadığım benim bolumum değil mi sosyal hizmet neden böyle oldu nolur yardımcı olun

  • alperturkoglu dedi ki:

   Siz 4 yıllık lisans bölümüne OBP puanı ile yerleşilebildiğini mi sanıyorsunuz?
   Orada yazan puan aralığı öğrencilerin YGS puanları. 339,95585 – 436,37961

 11. yağmur yalcın dedi ki:

  ben aöf iki yıllık sosyal hizmetler mez.diploma notum 2.92.dikey yada yatay geçişlerden hangi bölümlere 4 yıllık bölümlere geçiş yapabilirim.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim

 12. sevgi dedi ki:

  merhabalar ,bu yıl ygs ye girdim .tercih ettiğim ama tercih ettiğim yerler çikmadı.ek tercih yapıcam .ygs puanım ile acik öğretimden sosyal hizmet okuyup hemde örgün eğitim ile işletme yönetimi okuyabilirmiyim.birde 2 yıllık sosyal hizmet okuyup dgs sınavı na girip 4 yıllıga tamamlayabilirmiyim.

 13. emine dedi ki:

  Mrhb bn andolu lisesinde okudum 2 yillik meslek yulsek okul diyor secebilir miyim yoksa puanim yetiyo ama meslek dedigi icin kaf karisti

 14. Ayşe gül dedi ki:

  Sosyal hizmetler mezunuyum yasli bakımı bölümüne de sınavsız geçiş yapabiliyo muyum ? Bu konu da Bi bilginiz var mi?

 15. Halil Y. dedi ki:

  Hocam hayırlı günler.
  Direk konuya gireyim.Ben Anadolu Lisesi mezunuyum.Bu bölüme YGS-5 ile yerleşmeyi düşünüyorum yani YGS-5 ile tercih yapacağım Sosyal Hizmetler bölümünü.Önümde herhangi bir engel var mıdır ?

 16. ALEYNA dedi ki:

  Hocam sosyal hizmetlerin 2 ile 4 yil arasinda cok fark varmi??

 17. gamze dedi ki:

  ben açık öğretim öğrencisiym bitirmeme az kaldı yani ygs ye gidecem ygs yi geçmem yeterli mi ? ayrıca ygs-LYS sınavlarına girdim diyelim açık üniversite okuyanlar ile düz okuyanlar arasında puan farkı var mı

 18. gamze dedi ki:

  ben açık lise mezunu olmak üzereyim gelecek sene ygs ye katılmayı düşünüyorum ygs ye katılmam yeterli mi ? sosyal hizmetler bölümü istiyorum tüm araştırmalarıma rağmen açık tan okuyan öğrencilere kaç puan istediklerini bulamadım

  • alperturkoglu dedi ki:

   Siz düz açık lise mezunu olacaksanız doğrudan YGS-5 puanınızla tercih yapacaksınız. Şu sayfada 1.tabloda programların taban ve tavan puanlarını görebilirsiniz. Tabi siz seneye tekrar bakmalısınız.

 19. burcu dedi ki:

  kız meslek lisesi aile ve tüketici hizmetleri bölümü sosyal destek hizmetleri dalı mezunuyum iki yıllık sosyal hizmetlere geçiş yapmak istiyorum örgün eğitim olarak diploma notum 81,80 OBP 409 sizce yerleşebilir miyim ?

 20. Mertcan dedi ki:

  Ticaret meslek lisesi büro yönetimi mezunuyum. Geçen sene okulu kazandim ama gitmedim bu sene kazanma şansım var mı ?

 21. Aleyna dedi ki:

  Merhaba ben daha yeni mezun oldum çocuk gelişim- özel eğitim okudum geçiş hakkımı kullanarak sosyal hizmetler okumak istiyorum diploma puanım 59.7 295 falan oluyo ek puan hakkında bilgim yok bana ek puan gelicek mi? Sorunsuz bi şekilde puanımın yettigi üniversiteler var özel üniversiteler tam burslu yetiyo açıkta kalma olanağım var mı? Devler üniversitelerine yetiyor mu puanımın 2 yıllık bilgilendirir misiniz lütfen

 22. kardelen dedi ki:

  anadolu teknik lisesi çocuk gelişimi mezunuyum obp puanım 357 üsküdar üniversitesi obp 412 istiyor geçiş hakkımı kullanarak tercih etsem tutma olasılığı varmıdır?

 23. sevgi dedi ki:

  Merhabalar ben meslek lisesinden mezun oldum ilahiyat okumak istiyorum sınavsız geçis hakkımı kullanmak istiyorum. açik ögretimden 2 yıllık ilahiyat okusam dgs den 4 yıllık’ a tamamlıya bilirmiyim

 24. Ayşe gül dedi ki:

  İyi günler.. ben sosyal hizmetlerden 3 yıllık mezunum sınavsız geçiş halkımı kullanmayıp başka bir bolum okudum fakat bu yıl kullanmak istiyorum.. sizden, şansımın daha yuksek olduğu okulları öğrenebilir miyim ?

 25. muhammet ali dedi ki:

  merhaba
  ben meslek lisesinden muhasebe ve bilgisayarlı muhasebe mezunuyum ygs da basarılı olamadım ama iki yıllık sınavsız geciş hakkımı kullanmak istiyorum sosyal guvenlik bölümüne gitmek istiyorum nasıl yapabilirim nasıl olacak işlemler yardımcı olursanız sevinirim tşk

 26. Kübra dedi ki:

  Merhaba hocam ben bir üniversitede önlisans programında cocuk gelısımı okuyorum dgs yapıp sosyal hızmetlere gecebilirmiyim?

 27. ayse dedi ki:

  meraba kiz meslek lisesi cocuk gelisimi mezunuyum ilk baraji gectim. sosyal hizmetlere gecis hakkimi kullanabiliyormuyum

 28. Gülcan dedi ki:

  Bilişim teknolojileri bölümü ,sosyal hizmetlere geçiş hakki var mi ?

 29. Batuhan Kalender dedi ki:

  İyi günler hocam ben son sınıf öğrencısıyım ygs den cıktık onumuz haftaya lys 4 yıllık sosyal hizmetler okuma dusuncesıne sahıptım calıstım ama istedim gibi olmadı sanırım olmıcakta sosyal hızmetlerın 2 yıllık bolumunu okursam eger 4 yıllına geçısım dgs sınavıyla olucaktır baska yol yoktur sanırım pekı ya dgs ıle gecemezsem bır daha bır daha dgs ye gırebılırmıyım ve sonuc gene husran olur ise 2 yıllık dıplomam ıle gene bu işleri yapabılırmıyım

 30. ismail dedi ki:

  sınavsız geçişle 2 yıllık üniv gitmek istiyorum ama çocuk gelişimininmi yoksa sosyal hizmetlerinmi hangisinin puanı yükselecek yüksek kpss puanı hakkında bilgilendirirmisiniz bide hangisine daha çok ihtiyaç var alım yapılacak
  şimdiden teşekkürler

 31. ismail dedi ki:

  Ben 2016 meslek lisesi çocuk mezunuyun 2 yıllık sınavsız geçişte sosyal hizmetler ve çocuk gelişimi kpps puanı hakkında bilgi verirmisiniz hahgi bölüm yüksek
  teşekkürler

 32. büşra dedi ki:

  mgs 3 ile alan üniversiteler bir sonraki sene 2 ile alabilirmi

 33. emine dedi ki:

  merhaba hocam ygs puanım 2 yıllık sosyal hizmetlere yetiyor 2 yıl okuyup dgs sınavına girip 2 yıl daha okuyorz değilmi yoksa 4 yıl daha mı oluyoruz bide dgs de düşük puan alırsak 2 yılı burslu okuyabiliyor muyuz yoksa tam mm puanı almak zorunda miyim, bide böyle 4 e tamamlamak ve 4 yıllık lisans okumak arasında fark oluyor mu ilerde iş imkanları aynı olacak değil mi son birşey dgs çok çok kötü geçerse bir sonraki yıl da girme hakkım var mıdır ? cevaplarsanz çok mutlu olurum 🙁

  • alperturkoglu dedi ki:

   DGS ile geçişlerde üniversiteler farklı uygulamalar yapabiliyor. Devlet üniversitelerinde 4 yıl daha okuyorsunuz bazı derslerden muaf sayılıyorsunuz. Vakıf ün. bazıları +2 yıl daha okuyup lisans mezunu olmanıza izin verebiliyor. Gerekli puanı almak zorundasınız. Diploma aynı olacağına göre sıkıntı olmaması lazım. DGS 3 yıl girme hakkınız var.

 34. hülya kazancı dedi ki:

  merhaba,ben açıköğretim de sosyal hizmetleri bitirdim.gno 3,62.başka bir üniversiteye dgs ye girmeden geçebilirmiyim…

 35. Büşra dedi ki:

  Bana sosyal hizmetler bölümü metep dışı 2014-2015 yılında sınavsız geçişle alan üniversiteleri gönderirmisiniz bide dışarda kalırmıyım şimdiden teşekkür ederim

 36. ayse dedi ki:

  Ben ygs 3 den 247 ygs dörtten 249 puan aldım sosyal hizmetler gelirmi

 37. zynp dedi ki:

  Hocam ben bu sene çocuk gelişiminden mezun olcam meslek lisesinde barajı geçtim YGS 4 den 204 YGS 5 sen 196 aldım okuldan puanim 37 olacak obp 305 bi üniversiteye yerleşebilir miyim acaba

 38. Gamze Eren dedi ki:

  Merhabalar, ben geçen sene mezun oldum bir sene bekledim, bu sene çok yüksek alamadım, 2 yıllık örgün sosyal hizmetler okumayı düşünüyorum, sonrasında dgs ile örgün tamamlayabilir miyim, sizce zor mu, her okul alıyor mu dgs ile. Siz ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkürler.

 39. İsmail dedi ki:

  Ben sınavsız geçiş yapmak istiyorum 2016 meslek lisesi mezunuyum sosyal hizmetlere gitmek istiyorum dışardan alan hangi unuversite var şimdiden teşekurler

  • alperturkoglu dedi ki:

   Şu sayfada ilk değil 2.tabloda METEB DIŞI yazanları inceleyebilirsiniz.

  • Büşra dedi ki:

   Sınavsız geçişle çocuk gelişimine gitmek istiyorum metep dışı alan unuversite hangileri Bide Sizce çocuk gelişimini mi Sosyal hizmetlerimi seçmem daha iyi olur iş konusunda şimdiden teşekurler

  • merve dedi ki:

   Atatürk üniversitesi ve Anadolu üniversitesi sosyal hizmetler 2 yıllık aöf eğitimi veriyo Anadolu üniversitesi bu yönden daha iyi

   • büşra dedi ki:

    sosyal hizmetlerimi yoksa çocuk gelişiminimi seçmeliyim 2 yıllık sınavsız geçişle yani siz sosyal hizmetlermi diyosunuz?

 40. merve dedi ki:

  Bilgiler için çok teşekkür ederim

 41. merve dedi ki:

  Peki DGS ye girip tekrardan AÖF de okuyabilirmiyim ? Örgün olması şart değil demi ?

 42. merve dedi ki:

  Merhaba. Ben AÖF de sosyal hizmetler okuyorum mezun olduktan sonra sınavsız tekrardan AÖF den 4 Yıllığa tamamlayabilirmiyim ? Yada kpss ye girdikten sonra bunu yapma şansım var mi

 43. Cengiz dedi ki:

  Hocam merhaba ben islami ilimler birinci sınıf öğrencisiyim. Kendi bölümümden Sosyal hizmetler lisans bölümüne geçiş yapabilir miyim, yapabilirsem hangi şekilde yapabilirim?

 44. İlknur dedi ki:

  İyi günler,okul öncesi öğretmeniyim.Kadrolu olarak çalışıyorum,sosyal çalışmacı olmak istiyorum.Sınavsız geçiş hakkım var mı?

  • alperturkoglu dedi ki:

   Sosyal çalışmacı olmak için Sosyal Hizmetler bölümü yeterli olacaksa sınavsız 2.üniversite kapsamında Eylül-Ekim aylarında Atatürk yada Anadolu Ün. başvuruda bulunabilirsiniz.

 45. Hilal dedi ki:

  Okumanizi tavsiye etmem 3 yıldır bostayim okuyacaksınız 4 yıllık bölümü okuyun sosyal hizmetlerin

 46. Su dedi ki:

  Ben yiyecek içecek hizmetleri son sınıf öğrencisiyim. Tam olarak ne yapmam gerekiyor sosyal hizmetler okumam için?

 47. grs dedi ki:

  bn aile tuketici hizmetleri son sinif ogrensisyim yani sosyal hizmetler afyonda ysyrum isparta yada nevsehir e gtmek istyorum sinavsiz gecis olarak yerlesebilme sansim ne kadar tesekkurler

  • alperturkoglu dedi ki:

   Isparta il dışından alıyor ama gündüz bölümü için okul türünüz Anadolu olmalı ve OBP 396-400 civarında olmalı. 2.öğretim için normal meslek lisesi olur ama OBP 430-450 arasında olmalı. Nevşehir sadece özel ün. var. Tam burslu ve %50 burslu sadece kendi ilinden alıyor. %25 burslu içinde 430-450 arasında puanınız olmalı.

 48. Nihal dedi ki:

  Hocam merhaba. Bu sene tic. Lisesi muhasebe bölümü 12. Sinif ögrencisiyim. Sinavsiz gecis hakkimi kullanip sosyal hizmetler bölümünde okuyabilir miyim yoksa ygs ile mi okuyabilir? Tesekkürler.

 49. Merve dedi ki:

  Mrb hocam ben kız meslek lisesi aile ve tüketici hizmetleri dal olrkta sosyal hizmetleri okuyorum son snfm bu yıl snvsz gecs hakkımı kullnmak istiyorum ama nerelerde var blgim yok ve atanması oluyor mu? 4ylıga gecs yapmak istesem hangi snava grcem

 50. Nfs dedi ki:

  Merhaba, ben kız meslek lisesi aile ve tüketici (sosyal hizmetler) son sınıf öğrencisiyim 2 yıllık sınavsız geçiş hakkım var , ama ben okuduktan sonra nasıl 4 yıllıga tamamlayabileceğim hakkında bilgi sahibi değilim yardımcı olurmusnuz

  • alperturkoglu dedi ki:

   2 yıllığı tamamladıktan sonra DGS sınavına girerek 4 yıllık Sosyal Hizmet yada Sosyoloji bölümlerine geçiş şansınızı deneyebilirsiniz. Yada şu sayfada göreceğiniz aöf lisans programlarının 3.sınıfından sınavsız devam ederek lisans tamamlayabilirsiniz.

 51. nur dedi ki:

  Mrb Ben aof sosyal hizmetler 2.sinif oldum bu yil mezun oldugumda sinavsiz 4 yilliga gecis ypabilir miyim

 52. Yağmur dedi ki:

  Merhaba ,

  Ben bu yıl 2. üni kapsamında sosyal hizmetler okumak istiyorum, bu bölümü bitirdikten sonra sosyolojiye dgs ile mi geçebiliyorum? yoksa bitirince sınavsız geçiş hakkım var mı? tşkler.

 53. kubra dedi ki:

  Hocam merhabalar.ben bu yıl sinavsiz geçiş ile onlisans sosyal hizmetlere yerlestım.iki yıl bu bölümu okuduktan sonra. Dgs ile çocuk gelisime geçme şansim varmi.çocuk gelisim mezunuyum.geçme ihtimalim varmıdir acaba

 54. ezgi dedi ki:

  Balıkesir Üniversitesinde okul öncesi öğretmenliği okuyorum.buna ek olarak hangi 2 yıllık bölümü okursam bana ve mesleğime yardımı olur? herkes sosyal hizmet diyor ama tam olarak ne yrarı olur öğrenmek istiyorum

 55. Ayşenur dedi ki:

  Hocam iyi günler. Ben bu sene çocuk gelişimi lise son sınıfa geçtim. Sosyal hizmetlere sınavsız geçiş hakkım varmı?

 56. Tuğba dedi ki:

  Merhaba sayın hocam; iki yıl hızlandırıl mış çocuk gelişimi okudum yüz yüze eğitimi tamamladım fakat ingilizce sınavım var 8 ağustos da .. Henüz mezun olmadım fakat dün itibariyle sosyal hizmetler açıköğretim tercih yaptım yerleşme ihtimalim nedir sizce? Teşekkür ederim. .

  • alperturkoglu dedi ki:

   Verdiğiniz bilgilerle buna yorum yapılamaz. Sonucu bekleyeceksiniz.Eylül ayında tek ders ve sorumluluk sınavları ile dersinizi verirseniz 6 Ekim’e kadar kayıt hakkınız olacak.

 57. Betül dedi ki:

  Ben öğretmenim. İkinci üniversite olarak Anadolu unı de iki yıllık sosyal hizmetler okuyordum bitmedi. iki yıl ara verdım bunu bitirmeden atatürk üni de sınavsız geciş hakkını kullanarak açıktan başka bir bölüm okuyabilir miyim

 58. ayşe dedi ki:

  Hocam ben Konya’da bu sene kız meslekden mezun oldum obp puanım 340 sosyal hizmetlere geçiş yapmak istiyorum ama Konya’da 2 yıllık bölümü yok diğer şehirleri yazsam çıkma şansı ne kadar?

 59. Gulbahar dedi ki:

  Peki hocam orgune versem gelirmi sizce bide hocam bizim okuldaki ogretim uyesi hocamiz bize iki yillik cocuk gelisimini bitirdiginizde sosyal hizmeti okuyup ozel kurumlarda omza yetkiniz olacaktrr bu bilgi dogrumu peki

 60. Gulbahar dedi ki:

  Hocam mrb ben mardin artuklu universitesinde cocuk gelisi bolumunun 1.sinifini bitrdim bu sene 2.sinifa gececem ben bu senede ygsye girdim sosyal hizmet orgune vermek istiyorum bana gelirmi OBP puanim404 tr

 61. Can dedi ki:

  Merhaba ben 2 yıllık orgun kapadokya meslek sosyal hizmet düşünüyorum ilerde onu açık mi dusunceleriniz nelerdir?

 62. sebiha dedi ki:

  Merhaba.bn meslek liseliyim çocuk gelişimi mezunuyum baraji asamadim diploma puanim da fazla yüksek ddeğil 2 yillik geçiş hakkimi kullanmak istiyorum sosyal hizmet istiyorum acaba nereleri yazsam cikar veya 2.öğretim nerde var ve ücreti ne kadar…lütfen cevap verirmisiniz teşekkürler…

 63. İpek dedi ki:

  Hocam meraba ben Kocaeli Golcuk meslek lisesi cocuk gelisimi mezunuyum bu sene. Diploma notum 86.26 Ortaogretim basari puanim 431 iki yillik sosyal hizmetler istiyorum. onlisanstan mezun olunca is imkani genis midir? DGS ile lisansa tamamlama sansim yuksek mi zor mu? Yalova cinarcikta var onlisans ama duydugum kadari ile lisansa tamamlamak icin okulda ilk 5e felan girmem lazimmis dogru mu?

 64. Melike dedi ki:

  Merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim 2 yıllık sostal hizmetlere geçiş yapmayı düşünüyorum geçiş yapabileceğim üniversiteler hangileri

 65. Sena Nur dedi ki:

  Hocam sosyal hizmetlerden bu sene mezun oldum istanbul veya izmirde ki üniversitelere geçiş yapabilirmiyim geciş yapabilirsemde hangi üniversitelerede yapabilirim?

 66. ecem dedi ki:

  hocam merhaba ben bu sene cocuk gelisimi bolumunden mezun oldum. sinavsiz gecis hakkimi kullanmak istiyorum. sakarya universitesinde 2 yillik hakkimi kullanabilir miyim?

 67. Sena Nur dedi ki:

  Hocam meraba ben malatya hafiza özal kız teknik ve meslek lisesi sosyal hizmetlerden bu sene mezun oldum sınavsız geçiş hakkımı kullandım sizce hangi üniversitelere geçiş yapabilirim okulda pek bilgi alamadım

 68. hulya dedi ki:

  Ben aof sosyal hizmetler 2yillik düşünüyorum ama kadro acilmadigini duydum dogru mu bana yardimci olursanız cok sevinirim şimdiden tteşekkürler

 69. aylin dedi ki:

  Meraba hocam ben yeni cocuk gelişimi mezununu oldum ve sınavsız geciş hakkımı kullanmak ıstıyorum OBP ım 393 civarlarında ben gaziantep ilinden başka illeri tercih yapmak istiyorum nereleri yapabilirim ? şimdiden teşekkürler..

 70. kz mslek dedi ki:

  Hocam yalova çınarcık myo nu görmüştüm bir yerde bir bilginiz var mı oraya diploma puanımla girebilirmiyim

  • alperturkoglu dedi ki:

   Verdiğim sayfada hem 2.öğretim hem de normali görünüyor. Yalova Ün. diye görünüyor. Yerleştirme önceliklerini inceleyin. Durumunuz uyuyorsa girebilirsiniz. Son yılın teknik yada anadolu kız meslek lisesi mezunları yerleşebiliyor.

 71. kz mslek dedi ki:

  Hocam iyi günler ben kız meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim fiploma puanımla sosyal hizmetler okumak istiyorum hangi üniverstelerde var çok araştırdım ama bulamıyorum yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkürler

 72. filiz dedi ki:

  Özür dilerim fazla soru soruyorum ama çok önceki senelerden mezunum çocuk gelişimiyle ilgili yerlerden kurs almıştım ve ilköğretim anasınıfında ya
  rdımcıydım etkinlikleri ve çocukları çok seviyorum bu işi çok istiyorum o yüzden bu sene sınava girdim ve istediğim notu aldım ama kafam karışık nereyi yazabilirim okul öncesine bu bölümden mezun olmak diyor üzülüyorum gerçekten yokmu yazabileceğim iki yıllık bana yardımcı olursanız çok sevincem teşekkürler

 73. özlemm dedi ki:

  merhaba.Ben çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunuyum ve şuanda sosyal hizmetler 1. sınıf öğrencisiyim. Okul devam ederken çalışabiliyor muyuz? Çalışabiliyorsak nerede çalışabiliriz? Banada yol gösterirseniz çok memnun olurum.

 74. betül dedi ki:

  Aöf 2 yillik sosyal hizmet taban puani 237, benim ygs tam puanım 200 yerlesir miyim acaba? Sosyal hizmetlere gecis hakkimda var çünkü

 75. bayram dedi ki:

  sosyal hizmetler lisans bölümü açık öğretim olarak açılacakmı bilgisi olan varsa lütfen cevaplayın

 76. Tuğba dedi ki:

  Hocam merhaba öncelikle bizi bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim. Ben 2014 açık öğretim lisesi çocuk Gelişimi bölümü mezunuyum. Bu sene sinava girdim Ygs3=145 ygs4=151. Açık Öğretimden 2yillik sosyal hizmetler okumak istiyorum.Ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  • alperturkoglu dedi ki:

   Sosyal Hizmetler sizin sınavsız geçiş bölümünüz. YGS puanı ile alakanız yok. Sınavsız geçiş yerleştirme önceliklerinizle değerlendirileceksiniz. Temmuz ayında tercih yapabilirsiniz.

 77. sema dedi ki:

  meraba ben lise 4 çocuk gelişimi bölümü öğrencisiyim mezun olacam. sosyal hizmetler iyi bir bölüm mü sizce gitmelimiyim . bide barajı geçemedim bunda sıralama da önemlimi

 78. CANSU dedi ki:

  Hocam iyi günler. ben bu sene liseden sosyal hızmetlerden mezun oluyorum. 4 yıllık hiçbirimiz tutturamadık cunku puanı cook yuksektı ve bu sene olan sınav bı haylı zordu. ıkı yıllık acıktan okumayı dusunuyorum. iş olanakları hakkında bilgim var fakat gidip basvurdugumuzda ıse kesın alınabılırmıyız yanı hasta altı temızlemek ıstemıyoruz sonucta onlısans mezunu olucaz .

 79. şeyma dedi ki:

  Merhaba hocam ben şuan konyada bi kız Meslek lisesinde aile ve tüketici hizmetleri bölümü sosyal hizmetler dalında 4. Sınıfı okuyorum ve bu sene sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum sosyal hizmetten örgün olarak başvuracagım yerler var mı. Bi de varsa nerelerde var. Aydınlatır mısınız.

 80. zeynep dedi ki:

  Merhaba hocam ben 2013 anadolu teknik ve meslek lisesinden aile tüketici bölumunden mezun oldum sosyal hizmetlere dikey geciş yapicam. Bu sene 2014 mezunlari alimi olmu.benim örgün ögretim gelme şansi varmi.

  • alperturkoglu dedi ki:

   Öncelik son mezunlara olduğundan önceki mezunlardan alan programlara tercihte bulunmalısınız.

   • zeynep dedi ki:

    Teşekkur ederim hocam peki o programa nasil ulasabilirim

    • alperturkoglu dedi ki:

     Şu sayfadan inceleyebilirsiniz. Ancak aöf ve özel ün. hariç yok gibi görünüyor.

     • zeynep dedi ki:

      Peki hocam çoçuk gelisim bölümüme sosyal hizmetlere geciş yeni geldi. Dikey geçiş icin aile tüketici bölümünün önceligi yok mu .öncelikle kendi memleketim burduru tercih yapmayi düşünüyorum meteb ici aliyor gelirmi

      • alperturkoglu dedi ki:

       Öncelikle dikey geçiş değil sınavsız geçiş. (Dikey geçiş üniversitede 2 yıllık tamamlayıp 4 yıllığa geçmekle ilgili bir sistem) Kılavuzda bu bölüme geçi hakkı olan tüm bölümler eşit hakka sahiptir. Yerleştirme öncelikleri; mezuniyet yılı, okul türü, METEB önceliği, OBP ve doğum tarihi oluyor. Burdur son yılın mezunları ile kontenjanı doluyor. Yani 2015 mezunları ile kontenjanı dolacak. Ki siz zaten 2013 mezunusunuz.

 81. emine dedi ki:

  2 yıllık sosyal hizmetler bölümü üniversitesi varmı ama örgün olarak bana bi söylermisiniz şimdiden teşekkür ederim…

  • alperturkoglu dedi ki:

   Bi söylermisin, bi yazar mısın, bana onu söyleyin, bana bi söylermisiniz. 4 mesajınızda da bu tür kelimeler kullanmışsınız. Üslubunuzu beğenmiyorum. Son defa yazayım. Şu linkten bakabilirsiniz.

 82. emine dedi ki:

  sosyal hizmetlerle 2 yıllık örgün üniversite varmı bana onu söyleyin.şimdiden teşekkr

 83. alp dedi ki:

  merhabalar ben ygs 3 den 175 ygs 4 den 174 aldım açık öğretim ön lisans sosyal hizmetler okumak istiyorum okuyabilir miyim ? alırlar mı beni ? birde bu bölümün açık öğretim fakülteleri birden fazla fark var mı ? neye dikkat etmeliyim ?

  • alperturkoglu dedi ki:

   3 üniversitede aöf programı olarak yer alıyor. Atatürk Ün. kontenjanı az olduğundan sınavsız geçişle doluyor. Anadolu Ün. taban puanı 212,03174, İstanbul Ün. 193,07078.
   Tabi siz yine de Temmuz’da tercih yapıp şansınızı deneyebilirsiniz.

 84. emine dedi ki:

  2 yıllık dikey geçişi olan bölümleri bi yazarmısınız? şimdiden teşekkür ederim

 85. emine dedi ki:

  2 yıllık dikey geçiş olarak ankara hacettepede örgün olarak sosyal hizmetler bölümü varmı şimdiden teşekkür ederim

 86. mero dedi ki:

  Birde anadolu meslekte çocuk gelişimi okuyan biri 2 yıllıklardan hangi bölümlere geçiş yapabilir?

 87. mero dedi ki:

  12. sınıfım 2 yıllık okul öncesi mi yoksa sosyal hizmetleri mi tercih edeceğimi bilemedim. Dgs’yle 4 yıllığa tamamlamak istiyorum sizce hangisi daha iyi olur? ve dgs sınavları zor mu, alım az mı?

  • alperturkoglu dedi ki:

   Bana bilgi sorusu yorun. Sizce tarzı yorum sorularına yanıt vermiyorum. DGS zor bir sınavdır. Üniversitelerin DGS kontenjanları kısıtlıdır. Bölümlere göre DGS taban puan ve kontenjanlarına şu siteden bakabilirsiniz.

 88. nida dedi ki:

  Mrba ben lise son ogrecisiyim aile tüketici hizmetlerinden mezun olcagim Geçişim sosyal hizmetlere var dalında sosyal hizmetler öncelik bize verilirmi kesin gidermiyim sınavsız gecisimden ???

  • alperturkoglu dedi ki:

   Sizinle birlikte Çocuk Gelişimi gibi diğer bazı meslek lisesi bölümlerininde sosyal hizmetlere sınavsız geçiş hakkı var. Yerleştirme önceliklerinize göre yerleşir yada yerleşemeyebilirsiniz. Şu sayfadan yerleştirme önceliklerinin nasıl değerlendirileceğine şu sayfadan da Sosyal Hizmetler 2014 yerleştirme sonuçlarına bakabilirsiniz.

 89. mehmet dedi ki:

  Merhaba , ben bilişim teknolojiler bölümü mezunuyum aca sosyal hizmetler veya sosyal guvenlik bölümüne sınavsı geçiş hakkımı kullanabilirmiyim ?

 90. nejla dedi ki:

  Merhaba ben 2001 ticaret meslek lisesi muhasebe bölümü mezunuyum sosyal hizmetler bölümünü direk geçiş hakkımla okuma şansım varmı açıköğretim 2 yıllık bu bölüme direk geçiş hakkımız varmı

 91. Edanur dedi ki:

  Merhaba ben bu sene üniversiteye gideceğim inşallah. muhasebe bölümü mezunuyum ve sosyal hizmetlere yanlış hatırlamıyorsam sınavsız gidebiliyordum. acaba bu bölümün iş imkanları ne kpss atamaları falan

  • alperturkoglu dedi ki:

   Bu bölüm sizin sınavsız geçiş bölümünüz değil. Sosyal Güvenlik ile karıştırıyor olabilirsiniz. Bölümle ilgili bilgi bu sayfada yeterince var.

 92. Busra dedi ki:

  Merhaba ben cocuk gelisimi mezunuyum sinavsiz gecis hakkimi sosyal hizmetlere kullanmak istiyorum, kendi sehrimde o Bursada olmasi icin sadece Yalova cinarcik myo da var ama okul türü 3 diyor benim 2 yani meslek lisesiyim bu yüzden yerlesemez miyim

  • alperturkoglu dedi ki:

   Yerleşme şansınız düşük. Eğer METEB dışı düşüyorsanız şu sayfadan inceleyebilirsiniz.

   • Busra dedi ki:

    Yalova dışında bana en yakın ıspartada var o da meteb dışı, oraya yerlesme şansım daha yüksek mı olur acaba.Bu arada teşekkür ederim 🙂
    Birde son olarak kendi sehrimdeki üni. Meteb dışıysa tercih etsemde yerleşemez miyim

    • alperturkoglu dedi ki:

     Kendi şehrinizde siz önceliklisinizdir. Ama mezuniyet yılı ve okul türü daha önemli kriterlerdir. Yani METEB dışından da olsa okul türü “3” anadolu olanlar sizden önceliklidir. METEB dışı olup okul türü “2” görünüyorsa OBP puanınızda orada yazan puana yakınsa Isparta’ya yerleşme şansınız daha yüksek olur.

 93. sümeyya dedi ki:

  meraba hocam bn su anda lise 4e gidiyorum sınavsız gecis hakkımı sosyal hizmette kullanmak istiyorum
  nereleri tercih edebilirim

 94. zeynep dedi ki:

  Merhaba hocam. Ben teknik lise çocuk gelişimi/Özel eğitimi okuyorum 12.sınıfım . ygs’ye hazırlanıyorum sınavsız geçiş hakkımda sosyal hizmetleri seçmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekli ? diploma notuylamı yerleştiriyorlar? istediğim şehri seçebiliyormuyum biraz bilgi verirrmsiiniiz?

  • alperturkoglu dedi ki:

   Sosyal Hizmetler zaten sizin sınavsız geçiş bölümünüz. Sadece diploma puanı değil diğer yerleştirme önceliklerine göre de değerlendirileceksiniz. (Mezuniyet yılı, okul türü ve METEB önceliği) Şu sayfada 2014 yerleştirme öncelikleri yer alıyor. Yerleştirme önceliklerinde “İ” yazan programlarda öncelik kendi şehrinin öğrencilerindedir. Ama 14,2,İ şeklinde yazıyorsa okul türünden dolayı sizin teknik lise olmanızdan dolayı öncelik sizde olur.

 95. ebru dedi ki:

  meraba ben cocuk gelişimi özel egıtım dalı olara lise son sınıftayım su an okul bıtın ce nerde calısabılırım

 96. Damla dedi ki:

  Merhabalar ben çocuk gelişim bölümü son sınıf öğrenciyim bu bölümü seçmek istiyorum nerelerde var ve geçiş hakkımı bu bölümde de kullanabiliyor muyum ?

 97. Tuan dedi ki:

  Merhaba, ben Aöf Anadolu’da şu an 2. sınıfım. DGS ile Örgün bir şekilde Hacettepe’ye geçiş yapıp lisansa tamamlayabiliyor muyum ?

 98. sher dedi ki:

  Iyi günler hocam ben sosyal hizmet Açıköğretim önlisans tan dgs ile 4 yıllık Açıköğretim sosyal hizmet geçiş yapmak istiyorum. Hemşirelik lisans mezunuyum.bir sıkıntı olurmu ? Birde dgs ile geçiş oluyorsa 3.siniftan başlanılır mi?

 99. asmin dedi ki:

  ben suanda 12 sınıfım 2 yıllık sosyal hızmetler bölumu dusunuyorum dgs zor mu yada kontenjanları nasıl sakaryada falan bilginiz varsa paylaşırsanız minnettar olurum 🙂 bide kpss alımları nasıl bi bilginiz varsa hani

 100. meltem dedi ki:

  merhaba hocam ben açık öğretim sosyahizmetler bölümünü okuyacağim harç paraları ne kadar? hocam bide 2 yıllık açık öğretim sosyal hizmetleri bitirince nerelerde çalışabilirim şimdiden tesekkürler

 101. fadime dedi ki:

  hocam ben çocuk gelişimi açık lise kapsamında bu sene bitiriyorum sınava giricem ygs ye fakat Okul önceesi öğretmenliğini kazanmak için ne kadar puan gerekiyor diploma puanım 72.25 ek puan ne kadar gelir bir de 94 lüyüm ama bu sene mezun olucam örgün çocuk gelişimini okuyabilir miyim bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim….

 102. ecrin dedi ki:

  hocam bn bu sene 2 yıllık sosyal hizmetlere gitmek istiyorum. rehber hocalarım da 2 yıllağa gidip ordan kpss ye girmemi önerdiler siz ne dersnz mümkün mü ?

 103. oğuz dedi ki:

  hocam pardon özür dilerim ben anlamadım da yerleşme şansımız hiç yok mu öncelikleri Anadolu üniversite mi çınarcığın teşekkürler

  • alperturkoglu dedi ki:

   Anadolu Ticaret yada Anadolu Kız meslek Lise mezunları ile kontenjanı doluyor demek istedim. Sizin okul türünüz ticaret meslek yada düz meslek ise şansınız yok.

 104. oğuz dedi ki:

  hocam hayırlı ramazanlar ben meslek lisesi sosyal hizmetler bölümü 2014 meslek çıkışlı öğrencsiyim Yalova Çınarcık myo nun sınavsız geçiş ile çıkma ihtimali nedir

 105. hatice dedi ki:

  merhaba hocam benim bir sorum olucaktı. ben muhasebe bölümünden mezunum yanı ticaret meslek lisesi ama sosyal güvenlik bölümüne gitmek istiyorum bu bölümün iş imkanları var mı sizce güzel bir bölüm mü? yardımcı olursanız sevinirim…

 106. yunus dedi ki:

  meraba hocam ben meslek lisesini bitirdim eskişehir anadolu ünüversitesi 2 yıllık sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum sosyal hizmetler bölümüne gitmek istiyorum gide bilirmiyim

 107. ipek dedi ki:

  Meraba hocam oncelikle hayirli ramazanlar. Hocam bn kiz meslek lisesinden cocuk gelisimi bolumunden bu sene mezun oldum diploma puanim 67,52 gecis hakkimi kulanacam acaba sosyal hizmetler 2 yillik orgun egtim bana gelirmi ha bu arada 1996dogumluyum hocam yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

  • alperturkoglu dedi ki:

   OBP puanınız 67,52X5= 336,25 Şu sayfada ÖSYM rehberlik sitesinden bölümünüzü sorguladım. Hem geçen seneki yerleştirme sonuçları hem de bu yıl yeni açılan bölümler var. Yerleştirme önceliklerini nasıl yorumlayacağınızı şu sayfadan inceleyebilirsiniz.

   • ipek dedi ki:

    Hocam dediginiz siteleri okudum ALLAH sizden razi olsun çok yardimci oldunuz hocam sosyal hizmetler gecen sene aldigi seylere baktimda orda bos olan nokta nokta olan yerler var onlr ne demek oluyo anlamadim bide hocam bn ceyhanda oturuyorum yani sice yerlesebilirmiyim .

 108. aylin dedi ki:

  merhabalar bu yıl üniversite tercihi yapacağım bu konuda fikir edinmek istiyorum geleceği olan, mezun olduktan sonra iş bulabilme imkanı yüksek bir önlisans bölümü önerebilirmisiniz? benim araştırdığım kadarıyla adalet anesteji ve tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü sağlam bölümler olduğunu öğrendm yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 109. meryem dedi ki:

  mrb ben 2013 kz meslek lisesi çocuk gelisimi mezunuyum gecen yıl tercih yapmadım bu yıl 2 yıllık sosyal hizmetlere direk geçis yapmak istiyorum yerleştirilme şansım nedir ? tesekkur ederim.

 110. ezgi dedi ki:

  meraba bn ankarada sosyal hizmetler bolumu iki senelik var mi onu bilmek istiyorm bide ortalamm 85 girebilir miyim bu bolume yeni mezunum

 111. derya dedi ki:

  mrb ben 2014 kız meslek lısesı cocuk gelişim bolumu mezunu oldum . okulum bıttı sayılır.puansız gecıs hakkını kullanmak ıstıyorum . 2 yıllık dıkey gecısını sadece kendı bolumumdenmı yapabılıyorum yoksa baska bolume gıtme sansım varmı ?

 112. özge dedi ki:

  merhaba hocam ben 2013 anadolu kız meslek lisesi çocuk gelişimi okul öncesi okudum bu sene ygsden yüksek bi puan alamadım 2 yıllık okul öncesi ve sosyal hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz

 113. FATMA dedi ki:

  MRBLAR LİSEYI DISARDAN BITIRDIM IMAM HATIP MEZUNUYUM VE GECIS HAKKIM SADECE ILAHIYAT ICINMI GECERLI YOKSA BASKA BOLUMLEREDE GECIS HAKKIM VARMI TSKRLERRR LUTFEN BIR YARDIMM

 114. N.M.K dedi ki:

  Mrb. Ben ktü de 4 yıllık uluslararası ilişkiler okuyorum, açık öğretimden ikinci üniversite kapsamında 2 yıllık sosyal hizmetler düşünüyodum ama 2 yıllık okuma bişey olamazsın 4 yıllık oku dediler. öss e girmeden kayıt yaptıramıyoruz değil mi ? Bide Sadece Erzincan da varmış 4 yıllık açıktan, öss e girmem gerekli mi ve sınavları erzincan da mı oluyor? Cevaplarsanız hayır işlemiş olursunuz . Teşekkr ederim 🙂

  • alperturkoglu dedi ki:

   Sınavsız 2.üniversite kapsamında ancak açıköğretim programları okuyabilirsiniz. Sosyal Hizmetler bölümünün 4 yıllık aöf programı yok. Sınavsız 2.üniversite bölümlerine şu sayfadan bakabilirsiniz. Sınavlara nerede girildiğini bilemem.

 115. erol dedi ki:

  2 yıllık sosyal hizmet mezunu şuan da devlet tarafında kadro verilmemektedir neden açıldı bu 2 yıllık bölüm

 116. didem dedi ki:

  peki il farkeder mi öyle birşey duymustum da erzincanlı olmam gerekli mi ve meslek lisesi öncelikli bi bölüm mü acaba..teşekkrler

  • admin dedi ki:

   Meteb içi olmak meslek liseliler için yerleştirmede öncelik sağlar. Yani meslek liseliler içinde Erzincan’daki herhangi bir liseden mezun olanlar öncelikle yerleştirilecektir. Siz düz liseli olarak şansınızı deneyeceksiniz.

 117. didem dedi ki:

  merhaba ben sosyal hizmetler istiyorum 2 yıllık.erzincan bu yıl açılms puanı nasıl olur ve ben düz lise mezunuyum sizce yerlesebilir miyim simdiden teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Puani ile ilgili yorum yapamayacagim.Orgun olan sadece 2 okul oldugu icin kontenjan kalmayabilir ama herkesin haberi olmadigi icin sansinizi deneyebilirsiniz.

   • emel dedi ki:

    2okul demissiniz hocam bu iki okul nerede bide hangi universiteler yardim ederseniz sevinirim.hocam bide ben yalovayi istiyorum 2yillik sosyal hizmetler gecis hakkimi kulanacamda orasida orgun egitim mi acaba simdiden tesekkur edrim.

    • alperturkoglu dedi ki:

     Artık 2 okuldan fazlası var. Şu sayfada 2013 yerleştirme sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Yalova yerleştirme önceliklerine baktığımızda 409,95000 OBP puanı ile (Diploma notu 82 ile yerleşmiş.) 13,2,D,95 Son yıl mezunlarından ve il dışından da öğrenci almış. Kendi durumunuzu buna göre değerlendirebilirsiniz.

 118. can dedi ki:

  benim tercih edeceğim bölüm en son 11,2,İ,93 meslek lisesi kendi ilinden almış ben ise anadolu meslek lisesi il dışından tercih yapacam hangimiz yerleşiriz

  • admin dedi ki:

   Verdiğiniz yerleştirme önceliği hangi okul ve bölüme ait, kontrol amaçlı soruyorum. Eğer 2012 yerleştirmesine ait verilerse ve siz 2012 sonrası mezunlardansınız ilden önce mezuniyet yılı ve okul türüne bakılacağından sizin yerleştirilme şansınız yüksek olur.
Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık

Not: Sitemiz hiçbir resmi nitelik taşımamaktadır. Sadece bilgi amaçlıdır.