2 Yıllık Sosyal Hizmetler Bölümü

Sponsorlu bağlantılar

bu programdan mezun olan öğrenciler “Sosyal Hizmet Elemanı” olarak görev alırlar. Daha sonra aynı alanda lisans eğitimini tamamlayanlar ise “Sosyal Çalışmacı” , “Sosyal Hizmet Uzmanı” veya “Sosyal Hizmet Danışmanı” gibi prestijli ünvanlara sahip olurlar.

 

 • Çalışılabilecek Kurumlar
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
 • Adalet Bakanlığı
 • Sağlık Bakanlığı
 • Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü,
 • Devlet Hastaneleri
 • Eğitim ve Araştırma Hastaneleri,
 • Emniyet Genel Müdürlüğü,
 • SGK
 • Darülaceze Müessesesi Müdürlüğü,
 • İl Özel İdareleri,
 • Belediyeler,
 • Üniversiteler,
 • SHÇEK
 • İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri,
 • Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlar ile bu kurum ve kuruluşların taşra teşkilatlarıdır ve sosyal çalışmacılara olan ihtiyaç giderek artmaktadır.
 • KPSS ve DGS İmkanları

Öğrencilerimiz, KPSS 3384 kodlu(Sosyal Hizmetler Önlisans Programı’ndan Mezun olmak) veya 3001 kodlu(herhangi bir önlinsans programından mezun olmak) ilanlara başvurabileceklerdir.

Ayrıca bölümümüzden mezun olan öğrencilerimizin, Dikey Geçiş Sınavı ile bir çok üniversitede lisans eğitimlerine devam etme imkanı vardır.

Bölümden mezun olan öğrenciler Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi gibi birçok büyük üniversiteye dikey geçiş yapma hakkına sahip olacaktır.

Son yıllarda hem kamu sektörü hem de özel sektörün “Sosyal Çalışmacı” talepleri artmakta; buna karşılık olarak hiçbir sosyal hiçbir Sosyal Hizmet ön lisans programı açılmamaktadır. Bunlara ek olarak Kamu personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nda bu alandaki birçok kadro boş kalmaktadır. Bu durum Sosyal Hizmet Programlarına ihtiyacı artırmış ve Tercan Meslek Yüksekokulumuz bu ihtiyacı gidermede ilk adımı atmıştır.

Bu program Ülkemizdeki üniversitelerde ön lisans düzeyinde sadece Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde bulunmaktadır. Açılan programın ön lisans düzeyinde örgün öğretimi mevcut değildir. Bu sebeple Tercan Meslek Yüksek Okulu söz konusu programda örgün eğitim almak isteyen adaylar için bir avantaj meydana getirmiştir.

 

Sosyal Hizmet programının amacı, günümüzde hızla gelişen sosyal devlet anlayışı ile ihtiyaç duyulan; gerek kamu, gerekse özel sektör kuruluşlarında çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır. Özellikle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Darülaceze Müessesesi Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü gibi kamu kurumları ve bu kamu kurumlarının taşra teşkilatlarındaki aşırı talep açılması önerilen Sosyal Hizmet Programı mezunlarından temin edilebilecektir.

Bunlara ek olarak Sosyal Hizmet alanındaki birçok akademisyen ve sivil toplum kuruluşunun Sosyal Hizmet programı ve bölümlerinin açık öğretimde eğitim vermesine çok karşı olması; fakat bu alanda herhangi bir örgün eğitimin ön lisans düzeyinde ülkemizde bulunmaması da programımızın önemini göstermektedir.

Sosyal Hizmet programına girmek isteyen bir kişinin sosyal yaşama ve sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, normalin üzerinde bir hümanist görüşe ve ikna gücüne sahip, girişken, insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanan, çevredeki kaynakları seferber edebilen, yaratıcı bir kişi olması gerekir.

 

sosyal-hizmetler-bolumu

 • BAKANLIKLA İMZALANAN PROTOKOL

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’yla YÖK arasında 21.06.2012 tarihinde de sosyal hizmetler alanı ile ilgili protokol imzalanmış ve bu protokol bölümümüzün önemini daha da artırmıştır.

 

 

 

201 Yorum Yapılmış.

 1. ismail diyor ki:

  sınavsız geçişle 2 yıllık üniv gitmek istiyorum ama çocuk gelişimininmi yoksa sosyal hizmetlerinmi hangisinin puanı yükselecek yüksek kpss puanı hakkında bilgilendirirmisiniz bide hangisine daha çok ihtiyaç var alım yapılacak
  şimdiden teşekkürler

 2. ismail diyor ki:

  Ben 2016 meslek lisesi çocuk mezunuyun 2 yıllık sınavsız geçişte sosyal hizmetler ve çocuk gelişimi kpps puanı hakkında bilgi verirmisiniz hahgi bölüm yüksek
  teşekkürler

 3. büşra diyor ki:

  mgs 3 ile alan üniversiteler bir sonraki sene 2 ile alabilirmi

 4. emine diyor ki:

  merhaba hocam ygs puanım 2 yıllık sosyal hizmetlere yetiyor 2 yıl okuyup dgs sınavına girip 2 yıl daha okuyorz değilmi yoksa 4 yıl daha mı oluyoruz bide dgs de düşük puan alırsak 2 yılı burslu okuyabiliyor muyuz yoksa tam mm puanı almak zorunda miyim, bide böyle 4 e tamamlamak ve 4 yıllık lisans okumak arasında fark oluyor mu ilerde iş imkanları aynı olacak değil mi son birşey dgs çok çok kötü geçerse bir sonraki yıl da girme hakkım var mıdır ? cevaplarsanz çok mutlu olurum 🙁

  • alperturkoglu diyor ki:

   DGS ile geçişlerde üniversiteler farklı uygulamalar yapabiliyor. Devlet üniversitelerinde 4 yıl daha okuyorsunuz bazı derslerden muaf sayılıyorsunuz. Vakıf ün. bazıları +2 yıl daha okuyup lisans mezunu olmanıza izin verebiliyor. Gerekli puanı almak zorundasınız. Diploma aynı olacağına göre sıkıntı olmaması lazım. DGS 3 yıl girme hakkınız var.

 5. hülya kazancı diyor ki:

  merhaba,ben açıköğretim de sosyal hizmetleri bitirdim.gno 3,62.başka bir üniversiteye dgs ye girmeden geçebilirmiyim…

 6. Büşra diyor ki:

  Bana sosyal hizmetler bölümü metep dışı 2014-2015 yılında sınavsız geçişle alan üniversiteleri gönderirmisiniz bide dışarda kalırmıyım şimdiden teşekkür ederim

 7. ayse diyor ki:

  Ben ygs 3 den 247 ygs dörtten 249 puan aldım sosyal hizmetler gelirmi

 8. zynp diyor ki:

  Hocam ben bu sene çocuk gelişiminden mezun olcam meslek lisesinde barajı geçtim YGS 4 den 204 YGS 5 sen 196 aldım okuldan puanim 37 olacak obp 305 bi üniversiteye yerleşebilir miyim acaba

 9. Gamze Eren diyor ki:

  Merhabalar, ben geçen sene mezun oldum bir sene bekledim, bu sene çok yüksek alamadım, 2 yıllık örgün sosyal hizmetler okumayı düşünüyorum, sonrasında dgs ile örgün tamamlayabilir miyim, sizce zor mu, her okul alıyor mu dgs ile. Siz ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkürler.

 10. İsmail diyor ki:

  Ben sınavsız geçiş yapmak istiyorum 2016 meslek lisesi mezunuyum sosyal hizmetlere gitmek istiyorum dışardan alan hangi unuversite var şimdiden teşekurler

  • alperturkoglu diyor ki:

   Şu sayfada ilk değil 2.tabloda METEB DIŞI yazanları inceleyebilirsiniz.

  • Büşra diyor ki:

   Sınavsız geçişle çocuk gelişimine gitmek istiyorum metep dışı alan unuversite hangileri Bide Sizce çocuk gelişimini mi Sosyal hizmetlerimi seçmem daha iyi olur iş konusunda şimdiden teşekurler

  • merve diyor ki:

   Atatürk üniversitesi ve Anadolu üniversitesi sosyal hizmetler 2 yıllık aöf eğitimi veriyo Anadolu üniversitesi bu yönden daha iyi

   • büşra diyor ki:

    sosyal hizmetlerimi yoksa çocuk gelişiminimi seçmeliyim 2 yıllık sınavsız geçişle yani siz sosyal hizmetlermi diyosunuz?

 11. merve diyor ki:

  Bilgiler için çok teşekkür ederim

 12. merve diyor ki:

  Peki DGS ye girip tekrardan AÖF de okuyabilirmiyim ? Örgün olması şart değil demi ?

 13. merve diyor ki:

  Merhaba. Ben AÖF de sosyal hizmetler okuyorum mezun olduktan sonra sınavsız tekrardan AÖF den 4 Yıllığa tamamlayabilirmiyim ? Yada kpss ye girdikten sonra bunu yapma şansım var mi

 14. Cengiz diyor ki:

  Hocam merhaba ben islami ilimler birinci sınıf öğrencisiyim. Kendi bölümümden Sosyal hizmetler lisans bölümüne geçiş yapabilir miyim, yapabilirsem hangi şekilde yapabilirim?

 15. İlknur diyor ki:

  İyi günler,okul öncesi öğretmeniyim.Kadrolu olarak çalışıyorum,sosyal çalışmacı olmak istiyorum.Sınavsız geçiş hakkım var mı?

  • alperturkoglu diyor ki:

   Sosyal çalışmacı olmak için Sosyal Hizmetler bölümü yeterli olacaksa sınavsız 2.üniversite kapsamında Eylül-Ekim aylarında Atatürk yada Anadolu Ün. başvuruda bulunabilirsiniz.

 16. Hilal diyor ki:

  Okumanizi tavsiye etmem 3 yıldır bostayim okuyacaksınız 4 yıllık bölümü okuyun sosyal hizmetlerin

 17. Su diyor ki:

  Ben yiyecek içecek hizmetleri son sınıf öğrencisiyim. Tam olarak ne yapmam gerekiyor sosyal hizmetler okumam için?

 18. grs diyor ki:

  bn aile tuketici hizmetleri son sinif ogrensisyim yani sosyal hizmetler afyonda ysyrum isparta yada nevsehir e gtmek istyorum sinavsiz gecis olarak yerlesebilme sansim ne kadar tesekkurler

  • alperturkoglu diyor ki:

   Isparta il dışından alıyor ama gündüz bölümü için okul türünüz Anadolu olmalı ve OBP 396-400 civarında olmalı. 2.öğretim için normal meslek lisesi olur ama OBP 430-450 arasında olmalı. Nevşehir sadece özel ün. var. Tam burslu ve %50 burslu sadece kendi ilinden alıyor. %25 burslu içinde 430-450 arasında puanınız olmalı.

 19. Nihal diyor ki:

  Hocam merhaba. Bu sene tic. Lisesi muhasebe bölümü 12. Sinif ögrencisiyim. Sinavsiz gecis hakkimi kullanip sosyal hizmetler bölümünde okuyabilir miyim yoksa ygs ile mi okuyabilir? Tesekkürler.

 20. Merve diyor ki:

  Mrb hocam ben kız meslek lisesi aile ve tüketici hizmetleri dal olrkta sosyal hizmetleri okuyorum son snfm bu yıl snvsz gecs hakkımı kullnmak istiyorum ama nerelerde var blgim yok ve atanması oluyor mu? 4ylıga gecs yapmak istesem hangi snava grcem

 21. Nfs diyor ki:

  Merhaba, ben kız meslek lisesi aile ve tüketici (sosyal hizmetler) son sınıf öğrencisiyim 2 yıllık sınavsız geçiş hakkım var , ama ben okuduktan sonra nasıl 4 yıllıga tamamlayabileceğim hakkında bilgi sahibi değilim yardımcı olurmusnuz

  • alperturkoglu diyor ki:

   2 yıllığı tamamladıktan sonra DGS sınavına girerek 4 yıllık Sosyal Hizmet yada Sosyoloji bölümlerine geçiş şansınızı deneyebilirsiniz. Yada şu sayfada göreceğiniz aöf lisans programlarının 3.sınıfından sınavsız devam ederek lisans tamamlayabilirsiniz.

 22. nur diyor ki:

  Mrb Ben aof sosyal hizmetler 2.sinif oldum bu yil mezun oldugumda sinavsiz 4 yilliga gecis ypabilir miyim

 23. Yağmur diyor ki:

  Merhaba ,

  Ben bu yıl 2. üni kapsamında sosyal hizmetler okumak istiyorum, bu bölümü bitirdikten sonra sosyolojiye dgs ile mi geçebiliyorum? yoksa bitirince sınavsız geçiş hakkım var mı? tşkler.

 24. kubra diyor ki:

  Hocam merhabalar.ben bu yıl sinavsiz geçiş ile onlisans sosyal hizmetlere yerlestım.iki yıl bu bölümu okuduktan sonra. Dgs ile çocuk gelisime geçme şansim varmi.çocuk gelisim mezunuyum.geçme ihtimalim varmıdir acaba

 25. ezgi diyor ki:

  Balıkesir Üniversitesinde okul öncesi öğretmenliği okuyorum.buna ek olarak hangi 2 yıllık bölümü okursam bana ve mesleğime yardımı olur? herkes sosyal hizmet diyor ama tam olarak ne yrarı olur öğrenmek istiyorum

 26. Ayşenur diyor ki:

  Hocam iyi günler. Ben bu sene çocuk gelişimi lise son sınıfa geçtim. Sosyal hizmetlere sınavsız geçiş hakkım varmı?

 27. Tuğba diyor ki:

  Merhaba sayın hocam; iki yıl hızlandırıl mış çocuk gelişimi okudum yüz yüze eğitimi tamamladım fakat ingilizce sınavım var 8 ağustos da .. Henüz mezun olmadım fakat dün itibariyle sosyal hizmetler açıköğretim tercih yaptım yerleşme ihtimalim nedir sizce? Teşekkür ederim. .

  • alperturkoglu diyor ki:

   Verdiğiniz bilgilerle buna yorum yapılamaz. Sonucu bekleyeceksiniz.Eylül ayında tek ders ve sorumluluk sınavları ile dersinizi verirseniz 6 Ekim’e kadar kayıt hakkınız olacak.

 28. Betül diyor ki:

  Ben öğretmenim. İkinci üniversite olarak Anadolu unı de iki yıllık sosyal hizmetler okuyordum bitmedi. iki yıl ara verdım bunu bitirmeden atatürk üni de sınavsız geciş hakkını kullanarak açıktan başka bir bölüm okuyabilir miyim

 29. ayşe diyor ki:

  Hocam ben Konya’da bu sene kız meslekden mezun oldum obp puanım 340 sosyal hizmetlere geçiş yapmak istiyorum ama Konya’da 2 yıllık bölümü yok diğer şehirleri yazsam çıkma şansı ne kadar?

 30. Gulbahar diyor ki:

  Peki hocam orgune versem gelirmi sizce bide hocam bizim okuldaki ogretim uyesi hocamiz bize iki yillik cocuk gelisimini bitirdiginizde sosyal hizmeti okuyup ozel kurumlarda omza yetkiniz olacaktrr bu bilgi dogrumu peki

 31. Gulbahar diyor ki:

  Hocam mrb ben mardin artuklu universitesinde cocuk gelisi bolumunun 1.sinifini bitrdim bu sene 2.sinifa gececem ben bu senede ygsye girdim sosyal hizmet orgune vermek istiyorum bana gelirmi OBP puanim404 tr

 32. Can diyor ki:

  Merhaba ben 2 yıllık orgun kapadokya meslek sosyal hizmet düşünüyorum ilerde onu açık mi dusunceleriniz nelerdir?

 33. sebiha diyor ki:

  Merhaba.bn meslek liseliyim çocuk gelişimi mezunuyum baraji asamadim diploma puanim da fazla yüksek ddeğil 2 yillik geçiş hakkimi kullanmak istiyorum sosyal hizmet istiyorum acaba nereleri yazsam cikar veya 2.öğretim nerde var ve ücreti ne kadar…lütfen cevap verirmisiniz teşekkürler…

 34. İpek diyor ki:

  Hocam meraba ben Kocaeli Golcuk meslek lisesi cocuk gelisimi mezunuyum bu sene. Diploma notum 86.26 Ortaogretim basari puanim 431 iki yillik sosyal hizmetler istiyorum. onlisanstan mezun olunca is imkani genis midir? DGS ile lisansa tamamlama sansim yuksek mi zor mu? Yalova cinarcikta var onlisans ama duydugum kadari ile lisansa tamamlamak icin okulda ilk 5e felan girmem lazimmis dogru mu?

 35. Melike diyor ki:

  Merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim 2 yıllık sostal hizmetlere geçiş yapmayı düşünüyorum geçiş yapabileceğim üniversiteler hangileri

 36. Sena Nur diyor ki:

  Hocam sosyal hizmetlerden bu sene mezun oldum istanbul veya izmirde ki üniversitelere geçiş yapabilirmiyim geciş yapabilirsemde hangi üniversitelerede yapabilirim?

 37. ecem diyor ki:

  hocam merhaba ben bu sene cocuk gelisimi bolumunden mezun oldum. sinavsiz gecis hakkimi kullanmak istiyorum. sakarya universitesinde 2 yillik hakkimi kullanabilir miyim?

 38. Sena Nur diyor ki:

  Hocam meraba ben malatya hafiza özal kız teknik ve meslek lisesi sosyal hizmetlerden bu sene mezun oldum sınavsız geçiş hakkımı kullandım sizce hangi üniversitelere geçiş yapabilirim okulda pek bilgi alamadım

 39. hulya diyor ki:

  Ben aof sosyal hizmetler 2yillik düşünüyorum ama kadro acilmadigini duydum dogru mu bana yardimci olursanız cok sevinirim şimdiden tteşekkürler

 40. aylin diyor ki:

  Meraba hocam ben yeni cocuk gelişimi mezununu oldum ve sınavsız geciş hakkımı kullanmak ıstıyorum OBP ım 393 civarlarında ben gaziantep ilinden başka illeri tercih yapmak istiyorum nereleri yapabilirim ? şimdiden teşekkürler..

 41. kz mslek diyor ki:

  Hocam yalova çınarcık myo nu görmüştüm bir yerde bir bilginiz var mı oraya diploma puanımla girebilirmiyim

  • alperturkoglu diyor ki:

   Verdiğim sayfada hem 2.öğretim hem de normali görünüyor. Yalova Ün. diye görünüyor. Yerleştirme önceliklerini inceleyin. Durumunuz uyuyorsa girebilirsiniz. Son yılın teknik yada anadolu kız meslek lisesi mezunları yerleşebiliyor.

 42. kz mslek diyor ki:

  Hocam iyi günler ben kız meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim fiploma puanımla sosyal hizmetler okumak istiyorum hangi üniverstelerde var çok araştırdım ama bulamıyorum yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkürler

 43. filiz diyor ki:

  Özür dilerim fazla soru soruyorum ama çok önceki senelerden mezunum çocuk gelişimiyle ilgili yerlerden kurs almıştım ve ilköğretim anasınıfında ya
  rdımcıydım etkinlikleri ve çocukları çok seviyorum bu işi çok istiyorum o yüzden bu sene sınava girdim ve istediğim notu aldım ama kafam karışık nereyi yazabilirim okul öncesine bu bölümden mezun olmak diyor üzülüyorum gerçekten yokmu yazabileceğim iki yıllık bana yardımcı olursanız çok sevincem teşekkürler

 44. özlemm diyor ki:

  merhaba.Ben çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunuyum ve şuanda sosyal hizmetler 1. sınıf öğrencisiyim. Okul devam ederken çalışabiliyor muyuz? Çalışabiliyorsak nerede çalışabiliriz? Banada yol gösterirseniz çok memnun olurum.

 45. betül diyor ki:

  Aöf 2 yillik sosyal hizmet taban puani 237, benim ygs tam puanım 200 yerlesir miyim acaba? Sosyal hizmetlere gecis hakkimda var çünkü

 46. bayram diyor ki:

  sosyal hizmetler lisans bölümü açık öğretim olarak açılacakmı bilgisi olan varsa lütfen cevaplayın

 47. Tuğba diyor ki:

  Hocam merhaba öncelikle bizi bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim. Ben 2014 açık öğretim lisesi çocuk Gelişimi bölümü mezunuyum. Bu sene sinava girdim Ygs3=145 ygs4=151. Açık Öğretimden 2yillik sosyal hizmetler okumak istiyorum.Ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  • alperturkoglu diyor ki:

   Sosyal Hizmetler sizin sınavsız geçiş bölümünüz. YGS puanı ile alakanız yok. Sınavsız geçiş yerleştirme önceliklerinizle değerlendirileceksiniz. Temmuz ayında tercih yapabilirsiniz.

 48. sema diyor ki:

  meraba ben lise 4 çocuk gelişimi bölümü öğrencisiyim mezun olacam. sosyal hizmetler iyi bir bölüm mü sizce gitmelimiyim . bide barajı geçemedim bunda sıralama da önemlimi

 49. CANSU diyor ki:

  Hocam iyi günler. ben bu sene liseden sosyal hızmetlerden mezun oluyorum. 4 yıllık hiçbirimiz tutturamadık cunku puanı cook yuksektı ve bu sene olan sınav bı haylı zordu. ıkı yıllık acıktan okumayı dusunuyorum. iş olanakları hakkında bilgim var fakat gidip basvurdugumuzda ıse kesın alınabılırmıyız yanı hasta altı temızlemek ıstemıyoruz sonucta onlısans mezunu olucaz .

 50. şeyma diyor ki:

  Merhaba hocam ben şuan konyada bi kız Meslek lisesinde aile ve tüketici hizmetleri bölümü sosyal hizmetler dalında 4. Sınıfı okuyorum ve bu sene sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum sosyal hizmetten örgün olarak başvuracagım yerler var mı. Bi de varsa nerelerde var. Aydınlatır mısınız.

 51. zeynep diyor ki:

  Merhaba hocam ben 2013 anadolu teknik ve meslek lisesinden aile tüketici bölumunden mezun oldum sosyal hizmetlere dikey geciş yapicam. Bu sene 2014 mezunlari alimi olmu.benim örgün ögretim gelme şansi varmi.

  • alperturkoglu diyor ki:

   Öncelik son mezunlara olduğundan önceki mezunlardan alan programlara tercihte bulunmalısınız.

   • zeynep diyor ki:

    Teşekkur ederim hocam peki o programa nasil ulasabilirim

    • alperturkoglu diyor ki:

     Şu sayfadan inceleyebilirsiniz. Ancak aöf ve özel ün. hariç yok gibi görünüyor.

     • zeynep diyor ki:

      Peki hocam çoçuk gelisim bölümüme sosyal hizmetlere geciş yeni geldi. Dikey geçiş icin aile tüketici bölümünün önceligi yok mu .öncelikle kendi memleketim burduru tercih yapmayi düşünüyorum meteb ici aliyor gelirmi

      • alperturkoglu diyor ki:

       Öncelikle dikey geçiş değil sınavsız geçiş. (Dikey geçiş üniversitede 2 yıllık tamamlayıp 4 yıllığa geçmekle ilgili bir sistem) Kılavuzda bu bölüme geçi hakkı olan tüm bölümler eşit hakka sahiptir. Yerleştirme öncelikleri; mezuniyet yılı, okul türü, METEB önceliği, OBP ve doğum tarihi oluyor. Burdur son yılın mezunları ile kontenjanı doluyor. Yani 2015 mezunları ile kontenjanı dolacak. Ki siz zaten 2013 mezunusunuz.

 52. emine diyor ki:

  2 yıllık sosyal hizmetler bölümü üniversitesi varmı ama örgün olarak bana bi söylermisiniz şimdiden teşekkür ederim…

  • alperturkoglu diyor ki:

   Bi söylermisin, bi yazar mısın, bana onu söyleyin, bana bi söylermisiniz. 4 mesajınızda da bu tür kelimeler kullanmışsınız. Üslubunuzu beğenmiyorum. Son defa yazayım. Şu linkten bakabilirsiniz.

 53. emine diyor ki:

  sosyal hizmetlerle 2 yıllık örgün üniversite varmı bana onu söyleyin.şimdiden teşekkr

 54. alp diyor ki:

  merhabalar ben ygs 3 den 175 ygs 4 den 174 aldım açık öğretim ön lisans sosyal hizmetler okumak istiyorum okuyabilir miyim ? alırlar mı beni ? birde bu bölümün açık öğretim fakülteleri birden fazla fark var mı ? neye dikkat etmeliyim ?

  • alperturkoglu diyor ki:

   3 üniversitede aöf programı olarak yer alıyor. Atatürk Ün. kontenjanı az olduğundan sınavsız geçişle doluyor. Anadolu Ün. taban puanı 212,03174, İstanbul Ün. 193,07078.
   Tabi siz yine de Temmuz’da tercih yapıp şansınızı deneyebilirsiniz.

 55. emine diyor ki:

  2 yıllık dikey geçişi olan bölümleri bi yazarmısınız? şimdiden teşekkür ederim

 56. emine diyor ki:

  2 yıllık dikey geçiş olarak ankara hacettepede örgün olarak sosyal hizmetler bölümü varmı şimdiden teşekkür ederim

 57. mero diyor ki:

  Birde anadolu meslekte çocuk gelişimi okuyan biri 2 yıllıklardan hangi bölümlere geçiş yapabilir?

 58. mero diyor ki:

  12. sınıfım 2 yıllık okul öncesi mi yoksa sosyal hizmetleri mi tercih edeceğimi bilemedim. Dgs’yle 4 yıllığa tamamlamak istiyorum sizce hangisi daha iyi olur? ve dgs sınavları zor mu, alım az mı?

  • alperturkoglu diyor ki:

   Bana bilgi sorusu yorun. Sizce tarzı yorum sorularına yanıt vermiyorum. DGS zor bir sınavdır. Üniversitelerin DGS kontenjanları kısıtlıdır. Bölümlere göre DGS taban puan ve kontenjanlarına şu siteden bakabilirsiniz.

 59. nida diyor ki:

  Mrba ben lise son ogrecisiyim aile tüketici hizmetlerinden mezun olcagim Geçişim sosyal hizmetlere var dalında sosyal hizmetler öncelik bize verilirmi kesin gidermiyim sınavsız gecisimden ???

  • alperturkoglu diyor ki:

   Sizinle birlikte Çocuk Gelişimi gibi diğer bazı meslek lisesi bölümlerininde sosyal hizmetlere sınavsız geçiş hakkı var. Yerleştirme önceliklerinize göre yerleşir yada yerleşemeyebilirsiniz. Şu sayfadan yerleştirme önceliklerinin nasıl değerlendirileceğine şu sayfadan da Sosyal Hizmetler 2014 yerleştirme sonuçlarına bakabilirsiniz.

 60. mehmet diyor ki:

  Merhaba , ben bilişim teknolojiler bölümü mezunuyum aca sosyal hizmetler veya sosyal guvenlik bölümüne sınavsı geçiş hakkımı kullanabilirmiyim ?

 61. nejla diyor ki:

  Merhaba ben 2001 ticaret meslek lisesi muhasebe bölümü mezunuyum sosyal hizmetler bölümünü direk geçiş hakkımla okuma şansım varmı açıköğretim 2 yıllık bu bölüme direk geçiş hakkımız varmı

 62. Edanur diyor ki:

  Merhaba ben bu sene üniversiteye gideceğim inşallah. muhasebe bölümü mezunuyum ve sosyal hizmetlere yanlış hatırlamıyorsam sınavsız gidebiliyordum. acaba bu bölümün iş imkanları ne kpss atamaları falan

  • alperturkoglu diyor ki:

   Bu bölüm sizin sınavsız geçiş bölümünüz değil. Sosyal Güvenlik ile karıştırıyor olabilirsiniz. Bölümle ilgili bilgi bu sayfada yeterince var.

 63. Busra diyor ki:

  Merhaba ben cocuk gelisimi mezunuyum sinavsiz gecis hakkimi sosyal hizmetlere kullanmak istiyorum, kendi sehrimde o Bursada olmasi icin sadece Yalova cinarcik myo da var ama okul türü 3 diyor benim 2 yani meslek lisesiyim bu yüzden yerlesemez miyim

  • alperturkoglu diyor ki:

   Yerleşme şansınız düşük. Eğer METEB dışı düşüyorsanız şu sayfadan inceleyebilirsiniz.

   • Busra diyor ki:

    Yalova dışında bana en yakın ıspartada var o da meteb dışı, oraya yerlesme şansım daha yüksek mı olur acaba.Bu arada teşekkür ederim 🙂
    Birde son olarak kendi sehrimdeki üni. Meteb dışıysa tercih etsemde yerleşemez miyim

    • alperturkoglu diyor ki:

     Kendi şehrinizde siz önceliklisinizdir. Ama mezuniyet yılı ve okul türü daha önemli kriterlerdir. Yani METEB dışından da olsa okul türü “3” anadolu olanlar sizden önceliklidir. METEB dışı olup okul türü “2” görünüyorsa OBP puanınızda orada yazan puana yakınsa Isparta’ya yerleşme şansınız daha yüksek olur.

 64. sümeyya diyor ki:

  meraba hocam bn su anda lise 4e gidiyorum sınavsız gecis hakkımı sosyal hizmette kullanmak istiyorum
  nereleri tercih edebilirim

 65. zeynep diyor ki:

  Merhaba hocam. Ben teknik lise çocuk gelişimi/Özel eğitimi okuyorum 12.sınıfım . ygs’ye hazırlanıyorum sınavsız geçiş hakkımda sosyal hizmetleri seçmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekli ? diploma notuylamı yerleştiriyorlar? istediğim şehri seçebiliyormuyum biraz bilgi verirrmsiiniiz?

  • alperturkoglu diyor ki:

   Sosyal Hizmetler zaten sizin sınavsız geçiş bölümünüz. Sadece diploma puanı değil diğer yerleştirme önceliklerine göre de değerlendirileceksiniz. (Mezuniyet yılı, okul türü ve METEB önceliği) Şu sayfada 2014 yerleştirme öncelikleri yer alıyor. Yerleştirme önceliklerinde “İ” yazan programlarda öncelik kendi şehrinin öğrencilerindedir. Ama 14,2,İ şeklinde yazıyorsa okul türünden dolayı sizin teknik lise olmanızdan dolayı öncelik sizde olur.

 66. ebru diyor ki:

  meraba ben cocuk gelişimi özel egıtım dalı olara lise son sınıftayım su an okul bıtın ce nerde calısabılırım

 67. Damla diyor ki:

  Merhabalar ben çocuk gelişim bölümü son sınıf öğrenciyim bu bölümü seçmek istiyorum nerelerde var ve geçiş hakkımı bu bölümde de kullanabiliyor muyum ?

 68. Tuan diyor ki:

  Merhaba, ben Aöf Anadolu’da şu an 2. sınıfım. DGS ile Örgün bir şekilde Hacettepe’ye geçiş yapıp lisansa tamamlayabiliyor muyum ?

 69. sher diyor ki:

  Iyi günler hocam ben sosyal hizmet Açıköğretim önlisans tan dgs ile 4 yıllık Açıköğretim sosyal hizmet geçiş yapmak istiyorum. Hemşirelik lisans mezunuyum.bir sıkıntı olurmu ? Birde dgs ile geçiş oluyorsa 3.siniftan başlanılır mi?

 70. asmin diyor ki:

  ben suanda 12 sınıfım 2 yıllık sosyal hızmetler bölumu dusunuyorum dgs zor mu yada kontenjanları nasıl sakaryada falan bilginiz varsa paylaşırsanız minnettar olurum 🙂 bide kpss alımları nasıl bi bilginiz varsa hani

 71. meltem diyor ki:

  merhaba hocam ben açık öğretim sosyahizmetler bölümünü okuyacağim harç paraları ne kadar? hocam bide 2 yıllık açık öğretim sosyal hizmetleri bitirince nerelerde çalışabilirim şimdiden tesekkürler

 72. fadime diyor ki:

  hocam ben çocuk gelişimi açık lise kapsamında bu sene bitiriyorum sınava giricem ygs ye fakat Okul önceesi öğretmenliğini kazanmak için ne kadar puan gerekiyor diploma puanım 72.25 ek puan ne kadar gelir bir de 94 lüyüm ama bu sene mezun olucam örgün çocuk gelişimini okuyabilir miyim bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim….

 73. ecrin diyor ki:

  hocam bn bu sene 2 yıllık sosyal hizmetlere gitmek istiyorum. rehber hocalarım da 2 yıllağa gidip ordan kpss ye girmemi önerdiler siz ne dersnz mümkün mü ?

 74. oğuz diyor ki:

  hocam pardon özür dilerim ben anlamadım da yerleşme şansımız hiç yok mu öncelikleri Anadolu üniversite mi çınarcığın teşekkürler

  • alperturkoglu diyor ki:

   Anadolu Ticaret yada Anadolu Kız meslek Lise mezunları ile kontenjanı doluyor demek istedim. Sizin okul türünüz ticaret meslek yada düz meslek ise şansınız yok.

 75. oğuz diyor ki:

  hocam hayırlı ramazanlar ben meslek lisesi sosyal hizmetler bölümü 2014 meslek çıkışlı öğrencsiyim Yalova Çınarcık myo nun sınavsız geçiş ile çıkma ihtimali nedir

 76. hatice diyor ki:

  merhaba hocam benim bir sorum olucaktı. ben muhasebe bölümünden mezunum yanı ticaret meslek lisesi ama sosyal güvenlik bölümüne gitmek istiyorum bu bölümün iş imkanları var mı sizce güzel bir bölüm mü? yardımcı olursanız sevinirim…

 77. yunus diyor ki:

  meraba hocam ben meslek lisesini bitirdim eskişehir anadolu ünüversitesi 2 yıllık sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum sosyal hizmetler bölümüne gitmek istiyorum gide bilirmiyim

 78. ipek diyor ki:

  Meraba hocam oncelikle hayirli ramazanlar. Hocam bn kiz meslek lisesinden cocuk gelisimi bolumunden bu sene mezun oldum diploma puanim 67,52 gecis hakkimi kulanacam acaba sosyal hizmetler 2 yillik orgun egtim bana gelirmi ha bu arada 1996dogumluyum hocam yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

  • alperturkoglu diyor ki:

   OBP puanınız 67,52X5= 336,25 Şu sayfada ÖSYM rehberlik sitesinden bölümünüzü sorguladım. Hem geçen seneki yerleştirme sonuçları hem de bu yıl yeni açılan bölümler var. Yerleştirme önceliklerini nasıl yorumlayacağınızı şu sayfadan inceleyebilirsiniz.

   • ipek diyor ki:

    Hocam dediginiz siteleri okudum ALLAH sizden razi olsun çok yardimci oldunuz hocam sosyal hizmetler gecen sene aldigi seylere baktimda orda bos olan nokta nokta olan yerler var onlr ne demek oluyo anlamadim bide hocam bn ceyhanda oturuyorum yani sice yerlesebilirmiyim .

 79. aylin diyor ki:

  merhabalar bu yıl üniversite tercihi yapacağım bu konuda fikir edinmek istiyorum geleceği olan, mezun olduktan sonra iş bulabilme imkanı yüksek bir önlisans bölümü önerebilirmisiniz? benim araştırdığım kadarıyla adalet anesteji ve tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü sağlam bölümler olduğunu öğrendm yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 80. meryem diyor ki:

  mrb ben 2013 kz meslek lisesi çocuk gelisimi mezunuyum gecen yıl tercih yapmadım bu yıl 2 yıllık sosyal hizmetlere direk geçis yapmak istiyorum yerleştirilme şansım nedir ? tesekkur ederim.

 81. ezgi diyor ki:

  meraba bn ankarada sosyal hizmetler bolumu iki senelik var mi onu bilmek istiyorm bide ortalamm 85 girebilir miyim bu bolume yeni mezunum

 82. derya diyor ki:

  mrb ben 2014 kız meslek lısesı cocuk gelişim bolumu mezunu oldum . okulum bıttı sayılır.puansız gecıs hakkını kullanmak ıstıyorum . 2 yıllık dıkey gecısını sadece kendı bolumumdenmı yapabılıyorum yoksa baska bolume gıtme sansım varmı ?

 83. özge diyor ki:

  merhaba hocam ben 2013 anadolu kız meslek lisesi çocuk gelişimi okul öncesi okudum bu sene ygsden yüksek bi puan alamadım 2 yıllık okul öncesi ve sosyal hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz

 84. FATMA diyor ki:

  MRBLAR LİSEYI DISARDAN BITIRDIM IMAM HATIP MEZUNUYUM VE GECIS HAKKIM SADECE ILAHIYAT ICINMI GECERLI YOKSA BASKA BOLUMLEREDE GECIS HAKKIM VARMI TSKRLERRR LUTFEN BIR YARDIMM

 85. N.M.K diyor ki:

  Mrb. Ben ktü de 4 yıllık uluslararası ilişkiler okuyorum, açık öğretimden ikinci üniversite kapsamında 2 yıllık sosyal hizmetler düşünüyodum ama 2 yıllık okuma bişey olamazsın 4 yıllık oku dediler. öss e girmeden kayıt yaptıramıyoruz değil mi ? Bide Sadece Erzincan da varmış 4 yıllık açıktan, öss e girmem gerekli mi ve sınavları erzincan da mı oluyor? Cevaplarsanız hayır işlemiş olursunuz . Teşekkr ederim 🙂

  • alperturkoglu diyor ki:

   Sınavsız 2.üniversite kapsamında ancak açıköğretim programları okuyabilirsiniz. Sosyal Hizmetler bölümünün 4 yıllık aöf programı yok. Sınavsız 2.üniversite bölümlerine şu sayfadan bakabilirsiniz. Sınavlara nerede girildiğini bilemem.

 86. erol diyor ki:

  2 yıllık sosyal hizmet mezunu şuan da devlet tarafında kadro verilmemektedir neden açıldı bu 2 yıllık bölüm

 87. didem diyor ki:

  peki il farkeder mi öyle birşey duymustum da erzincanlı olmam gerekli mi ve meslek lisesi öncelikli bi bölüm mü acaba..teşekkrler

  • admin diyor ki:

   Meteb içi olmak meslek liseliler için yerleştirmede öncelik sağlar. Yani meslek liseliler içinde Erzincan’daki herhangi bir liseden mezun olanlar öncelikle yerleştirilecektir. Siz düz liseli olarak şansınızı deneyeceksiniz.

 88. didem diyor ki:

  merhaba ben sosyal hizmetler istiyorum 2 yıllık.erzincan bu yıl açılms puanı nasıl olur ve ben düz lise mezunuyum sizce yerlesebilir miyim simdiden teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Puani ile ilgili yorum yapamayacagim.Orgun olan sadece 2 okul oldugu icin kontenjan kalmayabilir ama herkesin haberi olmadigi icin sansinizi deneyebilirsiniz.

   • emel diyor ki:

    2okul demissiniz hocam bu iki okul nerede bide hangi universiteler yardim ederseniz sevinirim.hocam bide ben yalovayi istiyorum 2yillik sosyal hizmetler gecis hakkimi kulanacamda orasida orgun egitim mi acaba simdiden tesekkur edrim.

    • alperturkoglu diyor ki:

     Artık 2 okuldan fazlası var. Şu sayfada 2013 yerleştirme sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Yalova yerleştirme önceliklerine baktığımızda 409,95000 OBP puanı ile (Diploma notu 82 ile yerleşmiş.) 13,2,D,95 Son yıl mezunlarından ve il dışından da öğrenci almış. Kendi durumunuzu buna göre değerlendirebilirsiniz.

 89. can diyor ki:

  benim tercih edeceğim bölüm en son 11,2,İ,93 meslek lisesi kendi ilinden almış ben ise anadolu meslek lisesi il dışından tercih yapacam hangimiz yerleşiriz

  • admin diyor ki:

   Verdiğiniz yerleştirme önceliği hangi okul ve bölüme ait, kontrol amaçlı soruyorum. Eğer 2012 yerleştirmesine ait verilerse ve siz 2012 sonrası mezunlardansınız ilden önce mezuniyet yılı ve okul türüne bakılacağından sizin yerleştirilme şansınız yüksek olur.Eğitim ve Ögretim Sınava Hazırlık

Not: Sitemiz hiçbir resmi nitelik taşımamaktadır. Sadece bilgi amaçlıdır.